Tholen wil woningbouwplanning afstemmen met buurgemeenten PZC Museum over Zeeuwse industrie blijft niet in het verleden hangen FACEBOOK Like en Win! BEVELANDEN en THOLEN 27 Bijeenkomst van FNV-bonden Kennismaken met leven in serviceflat Alderliefste treedt op in De Pompweie Verwenzorglunch voor psychiatrie Auris College houdt reünie Stoeterij Dandelion ontvangt bezoek nu ook op ZATERDAG 6 APRIL 2013 door Frank van Cooten THOLEN - Het afstemmen van wo ningbouwplannen tussen de ge meente Tholen en de aangrenzen de gemeenten Bergen op Zoom, Steenbergen en Woensdrecht is noodzakelijk. Dit stelt het dagelijks gemeentebe stuur in het voorstel tot de vast stelling van de geactualiseerde woonvisie van de gemeente Tho len. Eerder is al een onevenwichtig heid in de woningbouwcapaciteit geconstateerd. Voor Tholen en Sint-Annaland stonden te veel woningen in de planning terwijl in de andere dorpen te weinig nieuwbouw op de planning stond. De veranderde voorkeuren van de woonconsument en de af nemende bevolkingsgroei dwin gen volgens het college tot een specifieker beleid voor de woning bouw. Het college wil voorkomen dat er concurrentie ontstaat tussen nieuwbouwprojecten en bestaan de bouw en tussen nieuwbouw projecten onderling. Nieuwbouw moet in het vervolg letterlijk een aanvulling vormen op de bestaan de voorraad. Het gemeentebestuur wil ook dat bij nieuwbouw meer rekening wordt gehouden met de specifie ke voorkeuren van de consument. Dat betekent levensloopgeschikt heid en energiezuinigheid van de woning en de mogelijkheid van thuis werken. Daarnaast spelen punten als een flexibele indeling en woonoppervlak mee. „In grote delen van de bestaande voorraad is dat niet of slechts tegen hoge kosten te realiseren", aldus het col lege van Tholen. Deze punten zijn uitgewerkt in veertien maatregelen. Na vaststel ling in de raadsvergadering van donderdag 25 april worden deze maatregelen verder uitgewerkt. GOES De gezamenlijke FNV-bonden in de regio Oosterschelde hou den maandagavond 15 april een openbare bijeenkomst in wijk- gebouw De Spinne in Goes. FNV-voorzitter Ton Heerts spreekt onder meer over De Nieuwe Vakbeweging en de be zuinigingen. De avond begint om 19.30 uur. GOES In De Schakel in Goes is 12 en 13 april een kunst- en spelroute van 11.00 tot 16.00 uur in sa menwerking met bewoners en personeel. Doel van deze route is om belangstellenden kennis te laten maken met het dage lijks leven in een 'serviceflat'. Er zijn exposities en er zijn di verse spellen. KORTGENE De band Alderliefste doet met de theatertour ook Kortgene aan. De band treedt zaterdag 13 april op in De Pompweie om 20.00 uur. De liedjes van Alder liefste zijn zowel Nederlands als Franstalig. Alderliefste trad diverse malen op met Ramses Shaffy, Liesbeth List en Paul de Leeuw. Het programma heet Carte Blanche. BAARLAND In restaurant De Kleine Toren van Baarland is donderdag 11 april de tweede verwenzorg lunch voor cliënten en ex-cliën ten psychiatrie en hun naastbe trokkenen. Aanmelden voor dinsdag 9 april bij secretariaat@psyiënt.nl of kool@emergis.nl. De eigen bij drage is vijf euro. GOES Koninklijke Aurisgroep 'De Kring' en het Auris College houden vrijdag 12 april een reü nie voor oud-leerlingen in het kader van het 35 jarig jubi leum. Inmiddels hebben zich al honderd leerlingen gemeld. De bijeenkomst op de school aan de Bergweg 6 is van 18.30 tot 22.00 uur. NISSE Op stoeterij Dandelion in Nisse is zaterdag 13 april een open dag. Dandelion is het praktijk leerbedrijf van de opleidingen Paardenhouderij van Edudelta College Goes. Tijdens de open dag worden diverse demonstra ties en workshops gehouden. De open dag van de stoeterij aan de Gerbenesseweg 2 is van 10.00 tot 15.00 uur. www.facebook.com/De.PZC Vrijwilligers Rinus Klaassen, Johny Beterams, Jan de Feijter en Bennie Vermandei (vlnr) aan de slag in het Industri eel Museum Zeeland in Sas van Gent, voor de open dagen dit weekend, foto's Peter Nicolai Gondel windturbine, geschonken door energiebedrijf Delta, krijgt een prominente plek in het Industrieel Museum. door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Het Industrieel Mu seum Zeeland wordt een beleve nis. Zaterdag en zondag houdt het nieuwe museum in de voormalige suikerloodsen aan de Westkade in Sas van Gent open huis. Als voor proefje op de officiële opening op 1 januari 2014. Het open huis is beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. Entree is gra tis. Er staan veel machines opge steld, vrijwilligers geven uitleg en er is een presentatie van de toe komstige inrichting. Het lijkt een vreemde keuze, een Industrieel Museum voor heel Zeeland in het zuidelijkste puntje van de provin cie. Voorzitter Bennie Vermandei van de museumwerkgroep: „Als ergens in Zeeland de industrialisa tie is begonnen, dan is in Sas van Gent." De gemeente Terneuzen is bovendien bereid te investeren. Een besluit dat vóór het losbar sten van de crisis is genomen. Er was al een klein industriëel mu seumpje. Dat is de basis, met de inzet van vrijwilligers met een grote liefde voor techniek. Jan de Feijter en Johny Beterams uit Axel werkten allebei meer dan veertig jaar bij kunstmestfabriek Yara. Oude machines restaureren, metselen, ze doen vanalles in de suikerloodsen. „Het is ons vak", verklaart De Feijter. De Feijter, Be terams en oud-fietsenmaker Ri nus Klaassen beseffen dat het In dustrieel Museum meer dan een verzameling antieke machines moet worden. Bezoekers kunnen sommige machines ook bedienen. Ontwerpbureau MEKK uit Utrecht ontwerpt de inrichting. Zij werkten ook mee aan Natura- lis in Leiden en Voetbal Experien ce in Middelburg. Het museum wil zowel verleden, heden als toe komst van de Zeeuwse industrie laten zien. „We blijven niet in het verleden hangen." PZC Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 99