1 Schouwen-Duiveiand wil feest niet meer betalen Trekpaarden aan het werk Tijdelijke verkeershinder Tolplein-Sloeweg 26 BEVELANDEN en THOLEN Gemeente Kapelle gaat iets te kort door de bocht met waarschuwing over vermeende nepcollecte. 30 april is het zover: de troonswisseling. Een bijzondere gebeurtenis waar Wegener Media op een unieke manier bij stilstaat. Meer weten? Kijk dan op wegenermedia.nl of neem contact op met uw accountmanager voor een 'koninklijk' advies op maat of bel (088) 0139 995. weGGNeR Media Commotie over Valse' collecte door Luc Oggei en Rebecca van Kaam KAPELLE - De gemeente Kapelle heeft onterecht een waarschuwing doen uitgaan van een nepcollecte. Dat vindt althans directeur Mervin Acoca van Care Promotions. Een bewoner had bij de gemeente melding gedaan van een persoon die langs de deuren ging voor Kin- derleukemie Nederland, namens de organisatie Care Promotions. De verkoper kon zich niet duide lijk identiferen en daarom ver trouwde de inwoner het niet. Om dat er bij de gemeennte geen ver gunning was aangevraagd of afge geven en ook KWF Kankerbestrij ding niet op de hooggte bleek van de actie, plaatste de gemeente een waarschuwing op de website en een bericht in het periodiek Schel- depost. Verschillende media na men het bericht vervolgens over, tot ergernis van directeur Acoca van Care Promotions. Hij stelt dat een vergunning niet nodig is en verwijst daarbij naar een uit spraak van de Hoge Raad uit 2000. „We werken samen met een goed doel, Kinderleukemie Nederland en dat samenwerken kan lijken op collecteren, maar dat doen we niet. We lopen niet rond met collectebus. Mensen ko pen alleen kaarten." Volgens Acoca krijgt zijn bedrijf net als andere instellingen regel matig controles. „Waarschijnlijk heeft persoon die dacht dat het niet klopte aan de bel getrokken bij gemeente, de gemeente heeft het vervolgens niet gecontroleerd en dus ook te te snel het bericht geplaatst." Acoca baalt ervan. „Ook al heeft maar één persoon het gevoel belazerd te zijn, dat is er al een te veel." Hij spreekt van een 'algemeen probleem'. „Men sen zoeken geen persoonlijk con tact. Die inwoner van had ook mij kunnen bellen in plaats van de ge meente. Alle contactinfo staat op onze site. Het is zeker niet zo dat we ons verstoppen." De Kapelse burgemeester Anton Stapelkamp erkent dat de kwestie beter had moeten worden uitge zocht en dat het bericht op de website wellicht wat te kort door Inwoner van Kapelle die de indruk had te worden opgelicht door Care Promotions was voor de gemeente re den om direct een waarschuwende tekst op de website en in de Schelde- post te plaatsen. de bocht was. „Daar heb ik mijn excusues voor aangeboden. Maar ik blijf wel achter de waarschu wing staan. Want er was geen ver gunning en al kan ik niet met ze kerheid zeggen of die nodig is of niet, wij gaan er vanuit van wel." Volgens Stapelkamp gaat het om een comercieel bedrijf, dat slechts een klein percentage van de op brengst aan het goede doel geeft. De rest gaat naar de organisatie en de verkopers. „Dus in dat licht zou je je opgelicht kunnen voe len." Care Promotions is sinds okto ber 2005 aangesloten bij de Ka mer van Koophandel te Dord recht. Het is een zogeheten colpor- tagebedrijf voor studenten en scholieren vanaf 15 jaar. Zo'n be drijf houdt zich bezig met huis- aan huisverkoop. 'S-CRAVENPOLDER - Op grond van Natuurmonumenten aan het Groe- neweegje in 's-Gravenpolder zijn zaterdag 13 april vijf spannen paar den te bewonderen. De grond wordt met deze paarden klaargemaakt voor het poten van aardappelen. Dit gebeurt met een gerestau reerde Vicon pootmachine uit de jaren vijftig van de vorige eeuw. De paarden beginnen om 10.00 uur met het bewerken van het land. De werkzaamheden gaan door tot op het hele perceel de aardappelen in de grond zitten. BORSSELE - Deze maand wordt er gewerkt aan het wegvak tussen het Tolplein en de aansluiting op de Sloeweg. Dit kan voor verkeers hinder zorgen in de periode van 8 tot 26 april. Maandag- en dins dagnacht (8 en 9 april) wordt de nieuw aangelegde derde rijstrook geasfalteerd. In de nachten van 10 en 11 april wordt er aan de zuid kant van het Tolplein gewerkt. Op woensdagnacht is baan 7 gesloten en hierdoor is er geen breedte transport mogelijk. Alle nachten wordt er van 19.00 tot 06.00 uur gewerkt en er geldt een snelheids beperking van 70 km/u. Van 10 tot 26 mei wordt er gewerkt aan de derde rijstrook en verkeerslussen naar het Sloegebied. De verkeers- lus vanaf het Sloegebied richting Tolplein is van 10 tot 26 april volle dig afgesloten, verkeer wordt plaat selijk omgeleid. Na 33 jaar doet Koningin Beatrix afstand van de troon. Om deze jaren samen te vieren bieden wij u bij afname van ons Koningspakket 33% korting aan! Uw advertentie in de dagblad bijlage op zaterdag 27 april Uw advertentie in de dagblad bijlage op woensdag 1 mei Uw advertentie in dé Weekkrant Koningseditie in week 17 Uw banner op de nieuwssite met een oranje tint* Advertentieformaat en banner naar keuze Deze actie geldt niet in combinatie met andere afspraken of acties Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveiand bij de opening van het kreefstenseizoen 2011archieffoto Ronald den Dekker een gesprek met het gemeentebe stuur. „Wij krijgen uit de Zeeuw se Kreeftenkring regelmatig het verzoek het evenement eens in Veere of Goes te organiseren. Als de subsidie wegvalt kunnen we niet vasthouden aan de bakermat Zierikzee." De stichting promotie Ooster- scheldekreeft werkt met een bud get van 82.500 euro. Er komt 56.000 euro van betalende gasten die op klassieke schepen getuige zijn van het lichten van de eerste fuik. De aangesloten restaurants betalen 7500 euro contributie en de reclame in het kreeftenboek brachten 5000 euro op. Organisa tor Junction Communication vangt 20.000 euro, de post onvoor zien is 2000 euro. „Met deze be dragen is het de vraag of subsidie zo noodzakelijk is voor dit evene ment", melden B en W. De ge meente draagt al tien jaar bij, de laatste vier jaar telkens 5000 euro. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De jaarlijkse opening van het kreeftenseizoen in Zierik zee is een commercieel evene ment. De gemeente Schouwen-Dui veiand vraagt zich of of daar nog publiek geld bij moet. De stichting Promotie Ooster- scheldekreeft is 'niet blij' met de vraagtekens in Zierikzee. Stich tingsvoorzitter Luit Ezinga wil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 98