Provinciegrenzen vervagen op de Brouwersdam Onderzoek naar oude explosieven Raad zoekt naar manieren om krimp in onderwijs hoofd te bieden Like en Win! PZC FACEBOOK SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Reünie van leerlingen Auris Wandeling langs tienduizend bomen Brug gestremd voor onderhoudswerrk nu ook op ZATERDAG 6 APRIL 2013 GOES Koninklijke Aurisgroep 'De Kring' en het Auris College houden vrijdag 12 april een reünie voor oud-leerlingen in het kader van het 35-jarig bestaan. Inmiddels hebben zich 100 leerlingen gemeld. De bijeenkomst op school aan de Bergweg 6 in Goes is van 18.30 tot 22.00 uur. OOSTKAPELLE Staatsbosbeheer houdt zon dagochtend een tiendui zendbomen-wandeling in de Manteling van Walche ren. Om 10.30 uur vertrekt de gids vanaf Stayokay Ho tel Westhove aan de Duin- vlietweg in Oostkapelle voor een anderhalf uur du rende wandeling. SLUISKIL De brug over het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil is drie nachten gestremd voor onderhoud. Dat ge beurt van 17 op 18 april, van 18 op 19 april en van 25 op 26 april, tussen 22.00 en 6.00 uur. Verkeer wordt omge leid via de brug Sas van Gent en de sluizen van Ter- neuzen. door Joeri Wisse BROUWERSDAM - Een toerist komt naar de Brouwersdam voor het bre de strand, om te surfen of een ritje te maken met de stoomtrein. Daar bij maakt het hem echt niet uit of hij toevallig in de provincie Zee land of in Zuid-Holland verblijft. Het is deze gedachte die toeris- me-wethouder Ad Verseput in het achterhoofd heeft als hij met zijn collega's van de gemeente Goeree-Overflakkee werkt aan de toekomst van de dam. „Wij beta len zelfs aan projecten op eikaars grondgebied mee. Zo investeerde de provincie Zuid-Holland in de duikwrakken bij Scharendijke." Zijn collega-wethouder Gerrit de Jong van de gemeente Goede reede is het met Verseput eens en geeft als voorbeeld dat Schou- wen-Duiveland en de provincie Zeeland weer subsidie verstrek ken om het nieuwe festival Dam7 tot een succes te maken, ook al vinden de activiteiten strikt geno men in Zuid-Holland plaats. Vrijdag werden drie grote projec ten officieel geopend. Behalve dat de strandopgangen zijn ver nieuwd, zijn aan de Goereese kant een belevingsbos en een bun kerroute aangelegd. Alle projecten zijn tot stand gekomen met een forse bijdrage vanuit de Maasvlak- tegelden, maar bijvoorbeeld de bunkerroute had nooit zonder de inzet van tientallen vrijwilligers kunnen worden gerealiseerd, me moreerde gedeputeerde Han We ber van Zuid-Holland. Het stukje Atlantik Wall dat decennialang Het belevingsbos en de bunkerroute werden vrijdag officieel geopend, foto Pieter van der Laan grotendeels onder het zand van de Punt lag, is door vrijwilligers van Stichting WO2 Goeree Overflakkee 'emmertje voor em mertje'-blootgelegd. Een wandel route met informatieborden voert nu langs de bunkers. Na de gedeputeerden en wethou ders van vrijdag, wacht de Brou wersdam dit jaar nog een keer hoog bezoek. Na het bezoek aan Zierikzee, stopt het koningspaar tijdens de provincietour ook op de dam. „Het programma is nog niet helemaal bekend, maar we zullen zeker de plek bezoeken waar de getijdencentrale is voor zien. Willem-Alexander zal van wege zijn affiniteit met water daar zeker interesse in hebben", verwacht De Jong. door Melita Lanting BRUINISSE - Bij de detectie van de zeedijk nabij Bruinisse, zijn meerde re metalen voorwerpen ontdekt. Uit inmiddels gestart vervolgonder zoek moet blijken of het gaat om niet ontplofte explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. Dat de kans daarop aanwezig is, blijkt uit histo risch vooronderzoek. Op een eerste stuk dijk - tussen scheepswerf Duivendijk en het strand bij de Boomdijk - is inmid dels gegraven. Dat gebeurde met een kraan en onder begeleiding van een specialist op het gebied van niet-ontplofte explosieven. De kraanmachinisten hebben vooraf instructie gekregen wat ze moeten doen als ze een oud explo sief vinden. Tot nu toe is dat niet het geval ge weest. Wel zijn grote hoeveelhe den puin en wapeningsstaal te voorschijn gekomen uit het dijk- lichaam. Mogelijk zijn dat restan ten van een oude scheepshelling en oesterputten die hier in het verleden lagen. Ook is na de oor log in dit gebied puin gestort. Het detectieonderzoek en de graafwerkzaamheden zijn inmid dels verplaatst naar het volgende dijkvak, van de Boomdijk richting de Vluchthaven. In dit gebied hoeft minder diep gegraven te worden en het voor onderzoek richt zich hier vooral op het slik, onderaan de dijk. In een later stadium worden ook de hoge gedeelten van de dijk beke ken. Een deel van de dijk is echter al eens overhoop gehaald en daar is nieuw onderzoek naar niet ont ploft oorlogstuig niet nodig. De dijk bij Bruinisse wordt onder zocht omdat daar werkzaamhe den gaan starten in het kader van de dijkversterking. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De concept-onderwijsvi sie zal nog zeker enige verandering ondergaan. Zoveel is zeker na een intensieve discussie in de commis sievergadering. Diverse fracties hebben aanvullingen en wijzigings voorstellen aangekondigd. Verschillende fracties noemden de nota 'vrij vaag'. „Wij hadden dat graag wat concreter gezien", zei Laurence Haack (WD). Dat de nota vaag is, werd onder schreven door verantwoordelijk wethouder Wim Stouten. „U heeft daar gelijk in", zei hij zon der daar verder op in te gaan. De raadsleden hebben behoefte aan meer sturing vanuit de gemeente, omdat de toekomst van de Schou- wen-Duivelandse scholen niet rooskleurig is. Door de verwachte krimp zal ook het leerlingental gaan dalen. Daardoor zal het be staansrecht van sommige scholen in gevaar komen en dat vraagt vol gens de raadsleden om creatieve oplossingen. De VVD pleit bijvoorbeeld voor brede scholen, waarbij peuter speelzalen, basisscholen en ande re voorzieningen bij elkaar wor den gebracht. Soortgelijke gedachten leven er ook bij de PvdA, D66 en Groen- Links. Zij reppen alleen over clus tering, omdat zij ook de mogelijk heid open willen houden dat christelijk en openbaar onderwijs bij elkaar gaan zitten. Omdat de krimp zich aandient, wil de Christenunie dat in een vroegtijdig stadium wordt over legd met scholen die de leerlin gentallen ziet dalen. „Waarom wordt pas met scholen gesproken als er nog 45 leerlingen zijn. Kan dat niet eerder?" vroeg Wim Dorst (CU) zich af. Robbert Lie- vense van LSD pleitte voor meer controlemomenten voor de ge meenteraad. r.ïeuws twitter video Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg www.facebook.com/De.PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89