5000 Bloedtransfusie als laatste redmiddel 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Gemeente overweegt stopzetten subsidie kreeftenfeest Zierikzee. Stichting zinspeelt op vertrek. Koninginnedag op BeatHxweide Lenen of geven, dat is de vraag 30 april is het zover: de troonswisseling.' Een bijzondere gebeurtenis waar Wegener Media op een unieke manier bij stilstaat. Meer weten? Kijk dan op wegenermedia.nl of neenvcontact op met uw accountmanager voor een 'koninklijk' advies op maat of bel (088) 0139 995. Kreeftenparty in zwaar weer door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De jaarlijkse opening van het kreeftenseizoen in Zierik zee is een commerciële happe ning. Het gemeentebestuur vraagt zich af of daar nog publiek geld bij moet. De stichting promotie Ooster- scheldekreeft werkt met een bud get van 82.500 euro. De meeste in komsten worden opgehaald bij be talende gasten, die vanaf klassie ke schepen getuige zijn van het lichten van de eerste fuik. Zij brengen 56.000 euro in het laatje. De aangesloten restaurants beta len 7500 euro contributie en de advertenties in het kreeftenboek brachten 5000 euro op. Aan de uitgavenkant staat een post van 20.000 euro, zijnde de vergoeding voor gedelegeerd orga nisator Junction Communication. Er is een post onvoorzien van 2000 euro. „Deze bedragen wer pen bij ons de vraag op of subsi die wel zo noodzakelijk is om dit evenement financieel rond te krij gen", melden B en W. De gemeente draagt al tien jaar een steentje bij. In het begin was dat 4850 euro; de laatste vier jaar was dat telkens 5000 euro. Tussen alle ondernemingen is Schou- wen-Duiveland de enige publiek rechtelijke sponsor. De stichting Promotie Ooster- scheldekreeft is uiteraard 'niet blij' met de vraagtekens die B en W bij de subsidie plaatsen. Stich tingsvoorzitter Luit Ezinga wil een gesprek met het gemeentebe stuur om uit te leggen dat het eve nement van belang is voor de lo kale economie, met name de hore ca. Ook B en W willen om de ta fel. Hun insteek daarbij is stoppen euro draagt de gemeente Schou- wen-Duiveland jaarlijks bij aan de feestelijke opening van het kreeften- seizoen in Zierikzee. of verlagen van de bijdrage. Ezin ga: „Zonder subsidie moeten wij voor onze gasten de prijzen verho gen. De belangstelling is een beet je tanende, maar nog steeds groot. Voor wat betreft de prijzen moe ten we dus de kritische grens in het oog huiden." Ook daarvoor is de subsidie volgens Ezinga van be lang. „En verder is het zo dat wij van restaurants uit de Zeeuwse Kreeftenkring regelmatig het ver zoek krijgen het evenement eens in Veere of Goes te organiseren. Wij zeggen dan steeds dat we vasthouden aan onze bakermat Zierikzee. Maar met het wegval len van de subsidie kunnen wij deze houding niet langer beargu menteren", aldus de voorzitter. door Joeri Wisse BURCH-HAAMSTEDE - Ondanks dat vorig jaar met de sloop van het oude schooltje de nutsvoorzienin gen zijn verdwenen, wordt Konin ginnedag in Burgh-Haamstede ge woon op de Beatrixweide gehou den. Op verzoek van de dorpsraad zoekt de gemeente Schouwen- Duiveland momenteel uit hoe er elektriciteit kan worden geregeld. Dit kan door een 'fluisteraggre- gaat' te plaatsen of doot een vaste elektriciteitskast te plaatsen. De laatste optie is waarschijnlijk fors duurder, zeker als het veld maar één keer per jaar wordt gebruikt. •De dorpsraad bekijkt of de Bea trixweide op de lange termijn voor meerdere doelen kan wor den gebruikt, zoals markten of een ijsbaan. Als dit plan draagvlak heeft, ligt de installatie van een permanente nutsvoorzieningen meer voor de hand. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De brandweermensen van Schouwen-Duiveland gaan over naar de Veiligheidsregio. Maar of ook het materieel - zoals de brandweerwagens - wordt overge dragen, blijft vooralsnog onduide lijk. Het college van burgemeester en wethouders heeft twijfels, omdat de Veiligheidsregio de afschrij vingstermijn van de auto's wel heel erg oprekt. Door de auto's een paar jaar later te vervangen dan de landelijk geldende afschrij vingstermijn, wordt geld be spaard. Het college denkt er over om daar om de auto's niet over te dragen, maar in bruikleen te geven. Wat daar nu de voor- en nadelen van zijn bleef tijdens de commissie vergadering (waar gesproken werd over de overgang van de brandweer naar de Veiligheidsre gio) onduidelijk. De raadsleden wilden opheldering, maar burge meester Gerard Rabelink weiger de daarover in het openbaar te pra ten. „Daar wil ik in de openbaar heid verder niet op in gaan", zei hij en dat accepteerden de vragen stellers. Ze gaven Rabelink de vrije hand om te onderhandelen met de Vei ligheidsregio over overdracht of bruikleen. MM fit Na 33 jaar doet Koningin Beatrix afstand van de troon. Om deze jaren samen te vieren bieden wij u bij afname van ons Koningspakket 33% korting aan! Uw advertentie in de dagblad bijlage op zaterdag 27 april Uw advertentie in de dagblad bijlage op woensdag 1 mei Uw advertentie in dé Weekkrant Koningseditie in week 17 Uw banner op de nieuwssite met een oranje tint* Advertentieformaat en banner naar keuze Deze actie geldt niet in combinatie met andere afspraken of acties weGeNeR Media In de rubriek De Lappenmand ge ven artsen, specialisten, assistentes én baasjes wekelijks een kijkje in de wereld van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen. Vandaag: een bloedtransfusie bij honden. door Raymond de Frel Zie hem liggen, die arme Laika. Veel leven zit er deze dinsdagochtend niet meer in, de zeven jaar jonge basset is moegestreden. Kanker en chemo zijn hem niet in de kouwe kleren gaan zitten. Maar er is hulp onderweg. Voormalig dierenartsassistente Mena Martens is in allerijl met haar labrador Wanda opgetrom meld. „We moeten meteen hande len, want de situatie is nu echt le vensbedreigend", zegt dierenarts Johan de Vos zorgelijk. Een half uurtje nadat het artsenteam heeft besloten om tot een bloedtransfu sie over te gaan, wandelt Wanda de praktijk binnen. Wanda is na melijk bloeddonor. De Vos: „Zij heeft een A-negatieve bloed groep. Daarmee kunnen we geluk kig alle kanten op. Laika heeft zo'n gebrek aan rode en witte bloedcellen, dat wij binnen de kli niek zijn bloedgroep niet meer kunnen nagaan. Daarvoor zouden we een beroep moeten doen op een laboratorium in Antwerpen, maar daarvoor is geen tijd meer." Laika's beenmerg functioneert niet meer. Een teruggekeerde tumor (Laika heeft lymfeklierkanker) en medi catie hebben een negatief effect op de werking van het beenmerg gehad; er worden geen bloedli chaampjes meer aangemaakt. Maandagavond rond elf uur ging het echt niet meer. Laika begon te braken, dus bracht zijn baasje hem ten einde raad naar het die renziekenhuis. Daar ontfermde dierenarts Lotte Beirens zich over hem. Tot half vijf's ochtends zat ze bij hem, om ervoor te zorgen dat hij een inge bracht infuus met rust zou laten. De komende vier uren zal Laika weer gezelschap hebben, als hij het bloed van Wanda krijgt toege diend. En gelukkig, Wanda is een gulle geefster. Amper tien minu ten nadat De Vos haar in een ader in de halsstreek heeft geprikt, spoedt hij zich met een halve liter bloed naar de kennel. Daar wacht Laika als een dood vogeltje op hulp. Oh, wat staan zijn ogen zie lig. En terecht. Het zal er om span nen. Elke minuut telt. Als het lym- foom al in het beenmerg zit, slin ken Laika's kansen. Maar zo niet, dan moet het bloed er voor zor gen dat hij aan het einde van de dag wat is opgeknapt. Hup, prik. Kom op, doe wat je doen moet, bloed! Helaas mocht de transfusie niet ba ten. Laika blies de volgende nacht om 2.45 uur zijn laatste adem uit. Links: Wanda geeft bloed. Rechts: anderhalve minuut nadat Wanda haar laatste druppel heeft gegeven, krijgt Laika haar bloed toegediend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 88