Gemeente geeft weer lening aan DOrDShUlZeil ZlttCll starters r 10% dirocto korting MAAS PUBLIEKSCAMPAGNE 15.000 euro subsidie voor Kibeo 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Antoni Gaudipark 60 Vlissingen Vraagprijs 195.000,- k.k. bij inlevering van deze advertentie HM ft W% P P Ook specialist in grote maten t/m 6XL |f| U U C O SAS VAN GENT - www.maasmodes.nl VMMl uy'f f jr a a Nagenoeg nieuw appar tement, gelegen op de 4e verdieping, met een groot balkon 18 m2) op het zuid/westen en een grote parkeerbox in de kelder. De woning beeft twee slaapka mers, mooie badkamer en een ruime en lichte woon kamer met open keuken. ZIERIKZEE - Kinderopvang Kibeo krijgt 15.000 euro subsidie voor het inrichten van peuterspeelza len in Kerkwerve, Dreischor en Brouwershaven. De drie peuter- groepen nam Kibeo vorig jaar over van 'concurrent' Koos. Een deel van de inrichting van de zaal tjes kocht Kibeo van Koos, maar er moet ook worden vernieuwd. Kibeo vroeg de gemeente om 30.000 euro. Na toetsing van de re gels en de hoogte van het budget, kennen B en W 15.000 euro toe. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Starters op de woning markt kunnen vanaf heden weer re kenen op een financieel steuntje in de rug. De gemeente Schouwen- Duiveland heeft de regeling voor startersleningen tijdelijk nieuw le ven in geblazen. Sinds 2005 heeft de gemeente 55 starters geholpen met een lening van maximaal 36.000 euro. Met dat geld kunnen jongeren een huis kopen dat anders vanwege hun salaris buiten hun bereik zou vallen. De eerste jaren vulde ook het Rijk het potje voor de lenin gen. Op het moment dat de over heid in 2010 daar mee stopte, be sloot de gemeente de regeling tot 2012 zelfstandig voor te zetten. Eind vorig jaar wilde het college van B en W wachten op de behan deling van de nieuwe woonvisie alvorens een beslissing te nemen over het verstrekken van nieuwe startersleningen in 2013 en de ja ren daarna. Dit voornemen is nu dus door de actualiteit ingehaald. De nieuwe regering wil namelijk weer meebetalen aan de startersle ningen. Gemeenten die een aan spraak willen maken op een rijks bijdrage, moeten er echter snel bij zijn, want het geld wordt ver deeld onder het motto 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt'. Het college heeft ook nog andere argumenten om weer startersrege- lingen te verstrekken. De behan deling van de woonvisie loopt na melijk vertraging op en wordt op z'n vroegst eind juni door de ge meenteraad vastgesteld. In de tus sentijd klopten meerdere starters tevergeefs aan bij de gemeente. De nood is er bij de jonge woning zoekers ook niet minder op gewor den. Per januari zijn de hypo theek regels strenger geworden, waardoor banken nog minder geld kunnen verstrekken. In de nieuwe woonvisie wordt een aantal nieuwe spelregels voor gesteld. Zo wordt de mogelijkheid om een lening aan te vragen voor nieuwbouwhuizen beëindigt. Hiermee wil de gemeente het op knappen van oude huizen stimu leren. Het dorpshuis in Noordgouwe werd vrijdag met een feestje 'heropend' om de opknapbeurt te vieren. Gebruikers en de bestuursleden van de dorpsraad Noordgouwe-Schuddebeurs zijn blij met het opgefriste interieur foto Pieter van der Laan WAT CEBEURT ER NA 2017? De afspraak tussen gemeente Schouwen-Duiveland, Zeeuwland en de Stichting Dorps- en Gemeen schapshuizen Schouwen-Duive land om de dorpshuizen in stand te houden, loopt tot 2017. Na 2017 moet volgens de in 2007 gemaakte afspraken opnieuw een huurcontract voor een periode van 10 jaar worden aangeboden. Dat kan zijn voor dezelfde accom modatie, maar het zou eventueel ook om een vervangende locatie kunnen gaan. In dat geval moeten alle partijen (dus Zeeuwland, gemeente en stichting Dorps- en Gemeen schapshuizen) het daar wel over eens zijn, stelt coördinator Jan La gendijk van de stichting. Uitgangspunt is volgens hem nog altijd het streven om een ontmoe tingsruimte in elke kern te behou den. „Maar het gaat er ook om: hoe worden dorpshuizen ge bruikt? Worden ze goed gebruikt, dan is er weinig aanleiding om naar alternatieven om te kijken." De Stichting Dorps- en Gemeen schapshuizen Schouwen-Duive land probeert een intensiever ge bruik te stimuleren en via onder meer beheerdersoverleg samen werking te vergemakkelijken. SDGSD krijgt 550.000 euro subsi die per jaar. Daarvan is in 2012 284.000 euro als huur betaalt aan de gemeente. „Meer dan 50 pro cent van onze kosten bestaat uit huur en energie." ->4 Op de nieuwe voorjaarscollecties van: Pierre Cardin, State of Art, Casa Moda, Digel, Van Kollem, Ledüb, Meyer, Hoal, Gardeur, Pionier, Stones, S4, Calamar, Redpoint, Baileys, Falke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86