in een Thaise villa George Harrison, de stille Beatle KIJKTIP ZATERDAG 20.55 UUR Wie is de mol? ontmoet Big brother. Zo valt de nieuwe spelshow Sabotagevanaf zondag 7 april op Net 5, het best te omschrijven. Deelneemster judoka Edith Bosch: „Het is één grote mind fuckomdat je niet weet wie je kunt vertrouwen." Deelnemers aan Sabotage, vlnr: Lange Frans, Inge de Bruijn, Jeffrey Wammes, Manuel Broekman, Liza Sips, Erik van der Hoff (gastheer), Rosalie van Bree- men, Hero Brinkman, Edith Bosch, Ben Saunders en Sylvia Geersen. foto SBS door Rivka Croenier Tien BN'ers voeren sa men opdrachten uit om geld te verdienen voor de pot. Onder hen bevindt zich één kandidaat met een ge heime agenda: de sa boteur. Vervang dat woordje voor 'mol' en je hebt de formule van een zeer succesvol programma op de Nederlandse televisie. Toch is de nieuwe reality-spelshow Sabo tage anders dan Wie is de mol? Bij Net 5 draait het veel meer om het onderlinge gedonder tussen de kandidaten, die tot elkaar zijn ver oordeeld in een luxe, met came ra's volgepakte villa in Thailand. Net 5 strikte een bonte mix van acteurs (Liza Sips en Manuel Broekman), zangers (Ben Saun ders en Lange Frans), (ex-)model- len (Sylvia Geersen en Rosalie van Breemen) en (ex-)topsporters (Jeffrey Wammes, Inge de Bruijn en Edith Bosch), aangevuld met politicus Hero Brinkman. Zeker de sporters keken hun ogen uit. TXirner Jeffrey Wammes: „We kwamen het huis in en sommige types gingen zich meteen anders „Fysiek was ik bij de opdrachten natuurlijk in het voordeel, maar mentaal gezien was het een onge makkelijke situatie. Ik kende nie mand en werd omringd door men sen met profileringsdrang. Het is één grote mindfuck, omdat je niet weet wie je kunt vertrouwen. Maar toch was het bovenal ontzet tend leuk. Het was heftig, exo tisch, spannend en onvergetelijk." Werp één blik op de kandidaten tijdens het persfeestje en je weet wie in het huis voor het meeste vuurwerk zorgt: ex-model Rosalie van Breemen, op de voet gevolgd door - 'Dit is niet goed voor mijn hart en ook niet voor mijn nagels' - Sylvia Geersen. Van Breemen maakt bepaald geen vrienden met uitspraken als 'Manuel is een an sichtkaartje. Mooi, maar als je het omdraait, staat er weinig op'. Ze maakt inderdaad veel emoties los, zegt Van Breemen met grote, onschuldige ogen. „Ik doe niets en opeens is er een tsunami in huis." Zij zag het avontuur vooral als een interessante studie naar menselijk gedrag. „Ik ben een journaliste en vanuit dat oogpunt vond ik het interessant. Goed acte ren en goed poseren is ook een kwestie van doseren. Bij de ac teurs in het gezelschap lag het er iets te dik bovenop. Dat model mocht wel wat dimmen, zij kan de cover van Vogue wel vergeten, en voor die acteurs zit de Oscar er niet in." Goed, de toon is gezet. Voor wie zich verheugt op deze door Erik van der Hoff gepresen teerde mix van Wie is de mol? en Big brother, een kleine kijkgids. De kandidaten maken elke afleve ring een topdrie van sabotagever- dachten. Wie er het op het eind het dichtst bij zit, verdient het meeste geld voor de pot. Het spel telt zeventien groepsopdrachten, waarmee ook geld verdiend kan worden. De saboteur bepaalt wie naar huis wordt gestuurd - wat niet elke aflevering gebeurt - en verdient juist geld door spellen in het honderd te laten lopen. gedragen. Zodra er geen camera's in de buurt waren, deden ze weer normaal. Ik vond het zelf lastig continu bespied te worden. Na tuurlijk ben ik de camera gewend, maar alleen om antwoord te ge ven op de vraag 'Hoe was je wed strijd'. Nu werden opeens al mijn gesprekken geregistreerd." Judoka Edith Bosch moest wen nen aan het overdreven gedrag en opgepoetste uiterlijk van sommi ge kandidaten. „In het begin voel de ik me een grijze muis tussen types als Sylvia, Liza en Rosalie." Ze benaderde het spel als top sport. „Toen ik werd gevraagd, had ik net de Olympische Spelen achter de rug. Dit lijkt ook op top sport. Het is fysiek en mentaal zwaar. Er zitten veel elementen in waarbij je tactisch moet spelen." Een carrière als beroeps-BN'er am bieert Bosch niet. „Ik zou nooit aan een reality-programma mee doen omdat ik op tv wil, er moet een uitdaging in zitten." Had ze voordeel van haar goede conditie? Sabotage. Vanaf zondag 7 april, Net 5, 19.55 uur. Sylvia Geersen reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63