cheap.nl dagactie Ophef over inzet Budget voor hulporganisaties wordt vanaf 2017 gehalveerd BINNENLAND 5 50* per /toplocatie één superactie! za 6 april Het is verboden personeel zo in beeld te brengen zonder toestemming Landhotel Achterhoek voor een spotprijs! Er waren maar een paar mensen ontstemd over de gemaakte opnamen cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 ZATERDAG 6 APRIL 2013 alleen vandaag boekbaar! 3 van 49^50 per persoon, per arrangement een tongzoen dens een trainingssessie. Maar vol gens Okhuizen had het personeel van de ketens weinig moeite met de gang van zaken. „Er waren maar een paar mensen in Leeuwarden ontstemd", zegt hij. De vakbond laakt de schending van de privacy door de Duitse on derneming. „Het is verboden per soneel zo in beeld te brengen als ze geen toestemming hebben ge geven", aldus Lotterman van FNV Bondgenoten. Bovendien hadden de filmsessies goedgekeurd moeten worden door de ondernemingsraad van het bedrijf en aangemeld bij het College Bescherming Personeels gegevens. Media Markt-Saturn stelt nu een onderzoek in naar de gang van zaken. Woordvoerder Rob Okhuizen sluit niet uit dat dit consequenties zal hebben voor de betrokken medewerker. „Bovendien nemen we maatrege len dat het niet meer kan voorko men", zegt hij. Volgens Lotterman van FNV Bondgenoten past de handelwijze in de bedrijfscultuur. „Er heerst een cultuur van angst binnen de vestigingen van Media Markt en Saturn", stelt ze. Okhuizen ver werpt die stelling. Het is niet de eerste keer dat een bedrijf in het nieuws is vanwege de inzet van camera's. Vorige maand werd een rechtszaak aange kondigd tegen een metaalbedrijf in Hoogeveen. Dat had 28 came ra's opgehangen. Twee jaar gele den kwam FNV Bondgenoten in actie tegen het eveneens Duitse Hornbach. De keten van doe-het-zelfzaken zou camera's inzetten om het verzuim van per soneel terug te dringen. Gea Lotterman, FNV door Niels Klaassen DEN HAAG - Om jaarlijks een mil jard euro op ontwikkelingssamen werking te bezuinigen, snijdt het kabinet vooral in de budgetten voor maatschappelijke organisaties en internationale samenwerkings verbanden. Dit jaar is er voor maatschappelij ke organisaties (zoals Oxfam No vib en Cordaid) nog 450 miljoen beschikbaar, in 2017 slechts 220 miljoen. Internationale samenwer kingsverbanden, zoals de VN, moeten het ook doen met veel minder geld uit Nederland: 140 miljoen minder in 2017 dan nu. Ook veel andere budgetten gaan omlaag. Niet gekort wordt er op noodhulp, vrouwenrechten en het budget om moedersterfte te verlagen en aids te bestrijden. Minister Lilianne Ploumen (PvdA, Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) presenteerde gisteren haar toe komstvisie. Volgens Ploumen is 'een nieuwe agenda' nodig: „Weg met oude vormen en gedachten." Hulp en handel moeten samen gaan, vindt het kabinet. Landen die vroeger aan het infuus van an dere landen hingen, groeien te genwoordig hard. Nederland moet opkomen voor de allerarm sten in die nieuwe grote econo mieën, maar tegelijk moet het be drijfsleven hier ook profiteren Nederland geeft nu 450 miljoen euro aan maatschappelijke organisaties, in 2017 wordt dat 220 miljoen van de groei daar. Een nieuw fonds van 750 miljoen euro is be doeld om Nederlandse én lokale bedrijven te helpen investeren in (risicovolle) projecten in ontwik kelingslanden. Als er uiteindelijk winst gemaakt wordt met die pro jecten, vloeit het geld weer terug. Welk deel van het geld nu naar Nederlandse bedrijven gaat en hoeveel er ten goede komt aan lo kale ondernemingen in ontwikke lingslanden, is onduidelijk. De coalitiepartijen in de Kamer toonden zich gisteren tevreden met de visie. Vanuit de oppositie klonk harde kritiek. Hulporganisa ties reageerden ook verdeeld. Ox fam Novib oordeelt dat de Neder landse handel er zo goed van af komt: „De markt wordt centraal gezet, en niet langer de mensen." Cordaid ziet 'lef en realiteitszin' in de visie van Ploumen. ROTTERDAM - Een medewerker van het bedrijf achter elektronica- ketens Media Markt en Saturn is gisteren op non-actief gesteld na ophef over het filmen van perso neel met een verborgen camera. 1 overnachting incl. ontbijt Iedere dag vers fruit op kamer Ontvangst met kopje thee 1/ Bezoek Zutphen en Deventer ZZ Landhotel De Hoofdige Boer door Hub Dohmen trast tot de reacties op straat. De vrouw die melding heeft gemaakt van het tongzoen-incident, krijgt op internet tal van verwensingen over zich heen, ook afkomstig van vrouwen die Dejong juist 'een knuffelbeer' noemen. Volksverte genwoordigers die 'Jo zijn afgeval len', krijgen het zwaar te verdu ren. Eén raadslid ontvlucht dan al zijn woonplaats. Het zijn de eerste signalen van het volksgericht dat pas echt op gang komt in de dagen na 11 maart, de datum dat Jo Dejong zelfmoord pleegt. Meerssen is in shock en rouwt. Het verdriet maakt bij een deel van de achter ban van Dejong plaats voor volks woede, die zich uit in doodsbe dreigingen aan het adres van poli tici. De crisis in Meerssen is com pleet. De interim-burgemeester trekt zijn kandidatuur voor het de finitieve burgemeesterschap van Meerssen in. Eén wethouder treedt af, drie raadsleden leveren hun zetel in en twee stappen er uit hun fractie. De coalitie heeft geen meerderheid meer. Wie durft nog in de vergiftigde vijver die Meerssen nu is, te dui ken? Limburgs commissaris van de koningin Theo Bovens lijkt ook te beseffen dat de gemeente een time-out nodig heeft. Hield hij zich tot nu toe afzijdig, gisteren kondigde hij aan de benoemings procedure voor een nieuwe burge meester in Meerssen voorlopig op te schorten. Een onafhankelijke commissie moet de gang van za ken rond de dood van Jo Dejong en de ontwikkelingen daarna on derzoeken. Stil zal het echter niet blijven. Op 16 april willen 'sympathisanten van Jo' die pleiten voor 'openheid en politieke veranderingen in Meerssen', zich roeren tijdens een openbare raadsvergadering. Zogenoemde mystery shoppers, die zich voordeden als klanten, maak ten voor trainingsdoeleinden met een verborgen camera opnamen in vijf filialen van het concern. Om die beelden te larderen, wa ren bovendien sfeeropnamen bij andere elektronicaketens gemaakt en zonder toestemming gebruikt. Dat was de spreekwoordelijke druppel. „Het kan absoluut niet", zegt Rob Okhuizen van Media Markt-Saturn. „We bieden onze excuses aan voor de gang van za ken." Gea Lotterman van FNV Bondge noten noemt de gang van zaken 'onfatsoenlijk'. „Zoiets doe je niet", zegt Lotterman. Volgens haar is niet eerder een verborgen camera ingezet om personeel in beeld te brengen. Juristen van de vakbond bekijken momenteel of het bedrijf kan wor den aangepakt. Lotterman: „We kijken of het gevolgen heeft voor de baan of het toekomstperspec tief van de medewerkers." Twee weken geleden werden voor trainingsdoeleinden under cover opnamen gemaakt in vestigingen in Hoofddorp (Saturn), Utrecht (Media Markt), Leeuwarden (Me dia Markt), Heerhugowaard (Sa- turn) en Amersfoort (Saturn). In de Friese hoofdstad ontstond vervolgens grote verontwaardi ging, toen de beelden opdoken tij- Rob Okhuizen, Media Markt (25 cpm) *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5