Geen ritsenmaar knopen 14 REIZEN Toegewijde pelgrims, besnorde handelaren en kleurrijk versierde kamelen vormen het decor van de Pushkar Mela, een festival, ieder najaar in een dorp aan een heilig meer in de Indiase provincie Rajasthan. WAAR EN WAT COLOFON ALTIJD ONDERWEG Overal kamelen op de Pushkar fair. Rechts de winnaar van de snorrencompetitie. foto's GPD Bkf m CHINA New Dehli Pushkar Golf van Bengalen De deelstaat Rajasthan ligt in het noordwesten van India en grenst aan Pakistan. Jaipur is de hoofdstad. Daar is ook het dichtstbijzijnde vliegveld, dat prima vliegverbindingen heeft naar de grote internatio nale luchthavens in India. Internationale toeristen kunnen het beste een vlucht boeken naar Delhi en daar overstappen op een binnenlandse vlucht naar Jaipur. Van daaruit kun je met de bus of trein verder reizen naar Pushkar. De plaats Pushkar is een drukbezochte, heilige plaats voor Hindu's vanwege de meer dan vijfhonderd tempels die rondom het Pushkar Meer staan. Het Kamelenfestival in Pushkar wordt dit jaar gehouden van 6 tot en met 17 november. Meer informatie over het festival vind je op www.pushkarfestival.com. Kijk voor meer praktische (reis)informatie op www.indiatourismam- sterdam.com of www.incredibleindia.org. zij het langzaam afnemende ver keersaanbod raakt de kluwen na verloop van tijd weer ontward. Verkeersagenten zijn in geen vel den of wegen te bekennen. Onze vaste chauffeur heet Rey- nel. Hij is vader van twee kinde ren en over het algemeen een ver standige man. Hij heeft een eigen taxi. Een klein, geel Renaultje dat iets wegheeft van een bestelwa- gentje. Het is een oud, afgeleefd beestje, maar het ding rijdt nog goed en een nieuwe is te duur. Reynel klaagt immer steen en been over de wanhopig makende verkeerschaos in de stad. De reis tijden naar de wijken waar we re gelmatig moeten zijn, variëren van 2 tot 3 uur. In één stad! Dan is de afgelegde afstand meestal niet meer dan 15 kilometer. Als je het opschrijft, is het bijna niet voor te Eindredactie: Marcha van Schijndel reizen@depersdienst.nl Vormgeving: Ben Vosseberg Advertentieverkoop: Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl Bogota is een infrastruc turele puinhoop die zijn weerga niet kent. Het ondoordringbare verkeer in de wirwar van straten en steegjes die de vol komen onlogische verbinding vor men tussen de hoofdverkeersa ders is slopend. Daar komt de gru welijk irritante rijstijl van de Co lombiaan dan nog eens bovenop. Zelfs de kleinste vorm van be leefdheid en anticipatie is hem en haar vreemd. Er wordt gevochten voor elke centimeter. Verkeerslichten worden door gaans genegeerd. Het verkeer stopt, wanneer kruisingen hele maal potdicht staan met auto's, vrachtwagens en bussen. Zit een kruising eenmaal dicht, dan vol gen snel alle andere. Alleen dank- Derk Bolt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58