Fraude Jikkie van der Giessen 'zeer ernstig* mSüSSS®® Voordelige FLY-DRIVES HE29I KRAS.NL 4 BINNENLAND CRISIS IN MEERSSEN Sinds de zelfdoding van een wethouder is Meerssen op bestuurlijk vlak vergiftigd. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm Man gedood bij vechtpartij Utrecht Bloedglucosemeters werken niet goed Gezamenlijke verkiezingen Hooikoortspiek vanaf half april Topman academie politie stapt op UTRECHT Bij een ruzie in een Utrechts park zijn gisteravond een do de en een ernstig gewonde gevallen. Getuigen zagen de twee mannen vechten in het Majellapark, elkaar ach terna zitten en een paar stra ten verderop weer doorvech ten. Agenten troffen de twee daar zwaargewond aan. Eén man overleed ter plekke. DEN HAAG Gebruikers van de One Touch Verio IQjbloedgluco- semeter kunnen deze inrui len. Dat meldde de Inspectie voor de Gezondheidszorg gisteren. Bij extreem hoge bloedglucosewaarden, name lijk 56,8 mmol/1 of hoger, schakelt de meter zichzelf uit in plaats van dit te mel den aan de gebruiker. DEN HAAG De waterschapsverkiezin gen worden vanaf maart 2015 gezamenlijk met de ver kiezingen voor de Provincia le Staten gehouden. De mi nisterraad denkt dat de com binatie meer kiezers zal op leveren. PS trekken al jaren rond de 50 procent van de kiezers, waterschapsverkie zingen nog geen kwart LEIDEN Tranende ogen en veelvul dig niezen. Een deel van de hooikoortspatiënten heeft, ondanks de aanhoudende koude, al last van pollen in de lucht. Maar de eerste piek van het hooikoortsseizoen komt er pas in de tweede helft van april. Dat verwacht het Leids Universitair Me disch Centrum (LUMC). APELDOORN De voorzitter van het Colle ge van Bestuur van de Poli tieacademie, hoofdcommis saris Ad van Baal stapt op. Hij heeft zijn ontslag aan mi nister Opstelten aangeboden en deze heeft dat geaccep teerd. Het vertrek heeft zeer waarschijnlijk te maken met de bevindingen in het (nog geheime) rapport Vogel zang. Oud-politiechef Peter Vogelzang onderzocht de problemen op het oplei dingsinstituut Eind vorig jaar botsten het College van Bestuur en de ondernemingsraad (OR) van de Politieacade mie hard met elkaar. De school heeft te maken met bezuinigingen, een reorgani satie en moet kiezen tussen een status als (politie)be- drijfsschool en een status als regulier opleidingsinsti tuut. DEN HAAG - Oud-onderwijsbestuur- der Jikkie van der Giessen, die tot begin 2011 enkele jaren voor D66 lid was van Provinciale Staten in Zeeland, heeft zich volgens een on derzoek schuldig gemaakt aan frau de. Minister Jet Bussemaker van On derwijs noemt de uitkomsten van het onderzoek naar mogelijke fi nanciële onregelmatigheden bij hogeschool Codarts in Rotterdam zeer ernstig'. Oud-bestuurder Jikkie van der Giessen van de muziek- en dans opleiding zou een familielid en een bedrijf waar ze zelf een neven functie vervulde financieel heb ben bevoordeeld, zo wijst het on derzoek van de Onderwijsinspec tie uit. Het familielid heeft 20.000 euro ontvangen voor diensten die niet zijn uitgevoerd en kreeg ruim 5000 euro aan studiekosten ver goed voor een niet-gevolgde oplei ding, concludeert de inspectie. Van der Giessen huurde een bu reau in dat zich bij Codarts ging bezighouden met studie- en loop baanbegeleiding. Zij was tevens lid van de raad van toezicht van de moedermaatschappij van dit bureau. De offerte van 150.000 eu ro werd zonder meer goedge keurd, zonder bij anderen offertes aan te vragen. Ook werd onrechtmatig gebruik gemaakt van een appartement in Rotterdam dat bedoeld was voor gastdocenten. Van der Giessen zou er relaties hebben laten sla pen. Volgens minister Bussemaker heeft de ex-bestuursvoorzitter de onrechtmatig verkregen bedragen teruggestort. „Daardoor heeft de inspectie geen grond meer om een sanctie op te leggen." Van der Giessen legde in 2011 al haar functie neer bij hogeschool Codarts na een vernietigend rap port over bestuurscultuur die daar heerste toen zij bestuursvoor zitter was. Gekonkel rond door Niki van der Naald MEERSSEN - Never a dull moment in Meerssen. Als de tragiek achter het verhaal rond de van zijn voet stuk gevallen en inmiddels overle den oud-wethouder Jo Dejong van Meerssen niet zo groot was geweest, zou het zo kunnen pas sen in een spannend boek over doorgeslagen dorpspolitiek. Een boek dat er nog steeds iedere dag een nieuw hoofdstuk bij krijgt. Op bestuurlijk vlak blinkt het 20.000 zielen tellende Meerssen al langer uit in instabiliteit. Na de gemeenteraadsvergaderingen van 2010 krijgt de gemeente te maken met een politieke aardverschui ving. Uit het niets verovert een koeienboer uit het pittoreske ge hucht 'Waterval' met een naar hemzelf vernoemde partij - Partij Jo Dejong - zeven van de zeven tien raadszetels. Jo Dejong, een aantal jaar eerder nog CDA-wet houder maar met een motie van wantrouwen weggestuurd door de plaatselijke VVD, toont zich de comeback kid van Meerssen. Een onderkoning volgens de één, een Met carnaval wordt Meers sen omgedoopt tot het 'Sjuinsmarcheerdersriek' (schuinsmarcheerdersrijk) Na de dood van Jo Dejong ontstaat volkswoede tegen politici die hem 'verraden' zouden hebben 'man van het volk' volgens de an der. Zijn enorme populariteit dankt hij vooral aan het feit dat hij iedere scheve stoeptegel, na een telefoontje van een burger, weer recht legt. Ook laat hij open lijk blijken dat hij een broertje dood heeft aan de in zijn ogen bu reaucratische discussies over openbare aanbestedingen of dub bele petten. Jo Dejong lijkt niet te stuiten. Hij leeft van en voor de politiek. Als loco-burgemeester schroomt hij niet om vooraan te staan zodra er 'politiek gedoe' is, bijvoorbeeld wanneer eind 2012 de positie van WD-burgemees- ter Ricardo Offermanns onhoud baar wordt omdat die nadrukke lijk genoemd is in het corruptie onderzoek naar de Roermondse WD-wethouder Jos van Rey. Onaantastbaar waant hij zich, zelfs wanneer hij weet dat meer dere gemeentemedewerkers getui ge zijn geweest van wat later het 'het tongzoen-incident' is gaan he ten. Over Dejong circuleren al en kele jaren geruchten over zijn te amicale bejegening van vrouwen als hij een borrel te veel op heeft. Op 8 februari 2013, aan het einde van het zogeheten ambtenarenbal voor carnaval, als Meerssen is om gedoopt tot 'Sjuinsmarcheerders riek' (schuinsmarcheerdersrijk), probeert hij ten overstaan van een volle kroeg een vrouwelijke ambtenaar tegen haar wil te tong zoenen. Saillant: het gaat om de zus van de WD-fractievoorzitter. Elf dagen lang heerst er stilte. Die wordt verbroken als de vrouw in tern toch een klacht over het on betamelijke gedrag van Dejong in dient. De koeienboer uit Water- 18 maart 2013: Meerssenaren ap- plaudiseren massaal terwijl de lijk wagen met daarin Jo Dejong langs rijdt. foto Harry Heuts val treedt af, zij het morrend. In zijn verklaring insinueert hij dat hij het slachtoffer is geworden van een politiek complot. Alle po litieke partijen, inclusief zijn ei gen Partij Jo Dejong, nemen in fel le bewoordingen afstand van het gedrag van de oud-bestuurder. Pijnlijk: de partij verandert haar naam ook, in de fractie 'PJD'. Het cordon sanitaire in de plaatse lijke politiek staat in schril con- SPANJE Hart van Spanje Vertrek: 13/4 t/m 31/10 verken het Spaanse binnenland! met o.a. historisch Toledo, Carranque, Castilië la Mancha, universiteitsstad Salamanca, Avila en koninklijk Madrid inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto i -ij»*» !ie www.kras.nl/35619 ITALIË Venetië Toscane Vertrek: 18/5 t/m 21/9 verlenging Gardameer mogelijk! ontdek o.a. Venetië, Ronta, Padua, Verona, de kunststad Florence, het wereldberoemde Pisa, Lucca, Cinque Terre en Verona inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38309 PORTUGAL Algarve - Vitor's Village Vertrek: 11/4 t/m 24/10 4* hotel, beoordeeld met een 9,0! vertrek vanaf Eindhoven, Rotter- dam of Amsterdam tips: havenstad Faro, het witte stadje Alte en Cabo de Sao Vicente inclusief vlucht, verblijf en huurauto Zie www.kras.nl/vitorsvillage SICILIË Zuidoost-Sicilië - Arenella Resort Vertrek: 10/4 t/m 19/10 verblijf in een prachtig 4-sterren hotel aan de zuidkust van Sicilië tips: Syracuse, Agrigento, Palermo, Tindari, Cefalü, Taormina en de Etna vulkaan inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38666 KROATIË i"l Kroatië, Istrië Slovenië Vertrek: U/5 t/m 21/9 combi van cultuur natuur! met o.a. Pula, de badplaats Porec, de Sloveense hoofdstad Ljubljana, de Plitvice Meren, Rijeka en Opatija inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto ^ÈêêIÊBL^^/ m !ie www.kras.nl/38540 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Zie www.kras.nl/35678 Karakteristiek Andalusië Vertrek: 11/4 t/m 24/10 zéér populaire fly-drive! met o.a. Jerez de la Frontera, Ronda, bruisend Sevilla, Malaga, Córdoba, Baeza, Ubeda en de koningsstad Granada inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4