'Meer subsidie feestdag Oranjes' 'Publiek vertrouwt banken niet meer' Politiek Café IN HET NIEUWS 3 'Sjoemelende' autodealer opgepakt OM mag sarin-verdachte vasthouden Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? Bel: 0118 - 57 24 27 Uw belang in goede handen bij de Haagse politiek? Halbe Zijlstra, voorzitter WD Tweede Kamerfractie ZATERDAG 6 APRIL 2013 AANGEENBRUG ÊLÈètRÖ www.aarigeenbrugelectro.nl wwwdotreporeeri'kzelf weL nU LEIDERDORP - Oranjeverenigingen zouden veel meer subsidie moeten krijgen. Het is soms zo bitter wei nig dat ze nauwelijks nog kunnen bestaan, terwijl ze wel een nationa le feestdag voor de hele gemeen schap verzorgen. Dat zegt voorzitter Michiel Zonne- vylle van de Oranjebond, het be- langencomité van de Oranjevereni gingen. „Gemeenten, tel uw zege ningen en zorg dat Oranjevereni gingen meer geld krijgen om activiteiten te kunnen organise ren. Met het opzetten van Konin ginnedag zorgen ze wel voor de so ciale cohesie binnen een gemeen schap", aldus Zonnevylle. Hij stelt dat veel gemeentebesturen zich niet realiseren dat Koninginnedag een door de regering ingestelde feestdag is en Oranjeverenigingen daarom al een andere positie inne men dan andere verenigingen. „Als er geen Oranjeverenigingen zijn, moeten gemeenten de natio nale feestdag zelf organiseren. Bo vendien is het een feest dat voor iedereen wordt georganiseerd, voor gemeenteraadsleden een mo rele verantwoordelijkheid." Steeds meer mensen stoppen uit voorzorg een paar duizend euro thuis onder de matras GRONINGEN - Een paar uur niet op je ING-rekening kunnen kijken, hoe erg is dat nu helemaal? Massa psycholoog dr. Hans van de San- de kent de tijd nog dat je voor het opnemen van geld in de rij moest aanschuiven. „Maar het gaat er niet om wat er werkelijk aan de hand is. Het gaat er om hoe het ge vonden wordt." Wat het publiek vindt van de ING-storingen deze week, dat is wel duidelijk. „De heftige reacties komen voort uit onzekerheid en een gebrek aan vertrouwen. Veer tien dagen geleden nog maar gin gen de geldautomaten in Cyprus op slot. Dat maakt mensen ang stig en dan is er weinig nodig om een zekere vorm van paniek te doen ontstaan." De boosheid van nu is volgens Van de Sande de beloning voor het feit dat de banken jarenlang de gewone klant hebben verwaar loosd. „Ze moesten zo nodig we reldspelers worden, aan merchant banking doen. Bankieren op lo kaal niveau was niet interessant meer. Dat krijgen ze nu terug." De massapsycholoog zegt dat hij steeds meer mensen hoort vertel len dat ze uit voorzorg een paar duizend euro thuis onder de ma tras stoppen. „Het kernprobleem is: men heeft het vertrouwen in de banken verloren. Ieder klein foutje wakkert dat verder aan. En men gaat er met elkaar over pra ten, want dat doe je als je onzeker bent, dat wil je uiten. Zo praten we elkaar iets aan - en dat heet in mijn vak: paniek." Het beste wat de banken kunnen doen, is snel en eerlijk openheid van zaken geven. Van de Sande: „Laat dat geen marketeers doen, dan krijg je een reclamepraatje, daar prikken de mensen zo door heen." nu niet Gisteren was er wéér een storing bij het internetbankieren van ING. foto Lex van Lieshout/ANP wolstraat 197 vllssingen Vraag het 8 april 20:00 Hotel Goes Meer info en aanmelden via www.vvdzeeland.nl ARNHEM - De 55-jarige directeur van een autodealer in de buurt van Arnhem is vrijdagochtend op gepakt, omdat zijn bedrijf moge lijk gloednieuwe sportwagens ver kocht als oldtimers. Het Openbaar Ministerie denkt dat het bedrijf sjoemelde met de papieren waar door het minder belasting hoefde te betalen. De Fiod deed donder dag al een inval en nam 16 luxeauto's mee, waaronder Fer- rar's, een Maserati, een Jaguar, een Rolls-Royce en een Lamborghini. Meer weten? Kijk dan op wegenermedia.nl of neem contact op met uw accountmanager of bel (088) 0139 995. weGeNeR Media MAASTRICHT - De 52-jarige Maas trichtse die zaterdag werd opge pakt in verband met de sarinzaak, mag van de rechter nog 10 dagen langer in voorarrest blijven. Het Openbaar Ministerie (OM) was in beroep gegaan tegen de beslissing van de onderzoeksrechter, die vo rige week bepaalde dat de vrouw vrijgelaten kon worden. De vrouw is een van de vier verdachten die zaterdag werden gearresteerd. Het OM verdenkt twee mannen (21 en 35 jaar) en twee vrouwen (52 en 33 jaar) van poging tot verkoop van sarin, poging tot het in bezit heb ben van het zenuwgas sarin en po ging tot gebruik ervan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3