PZC Familieloop wordt weer een loopfestijn Basketballegende Pieterse naar Goes Jeugdspelers in Oranje 38 SPORT Kloetinge ontvangt koploper Excelsior Maassluis, Hoek strijdt in Rotterdam voor nacompetitie. Trainingsschema voor beginners (10 kilometer) Advies: Frequentie: Dit beginnersschema is gebaseerd op een combinatie van wandelen en hardlopen (joggen) Ga niet te hard in het begin. Tijdens het hardlopen moet je gewoon kunnen praten. Begin met een rustige looppas Zorg voor goed hardloopschoeisel en hou het schema aan. Door een te snelle progressie is er een verhoogde kans op blessure.. Loopfrequentie: 3 x trainen per week door Koen de Vries MIDDELBURG - Het lijkt nog ver weg, maar schijn bedriegt. De zes de editie van de PZC Familieloop wordt zaterdag 22 juni gehouden. Wie als ongeoefende loper aan de start van de tien kilometer wil staan, moet niet te lang wachten om te gaan trainen. Maar je kunt natuurlijk ook meedoen aan de hal ve marathon (21,1 kilometer) of de drie kilometer. De PZC Familieloop wordt ook dit jaar weer een mooi hardloop evenement. In de voorgaande vijf edities stond alles en iedereen die wilde lopen aan de start: jong en oud, man en vrouw, beginner of topper. De oudste deelnemer vo rig jaar was de 86-jarige Cor de Voogd uit Middelburg. Hij liep de tien kilometer keurig uit. De Voogd heeft toegezegd dit jaar weer mee te doen. De jongste deelnemer was vorig jaar bijna tachtig jaar jonger dan De Voogd. Opvallend was het hoge aantal vrouwen dat meedeed. Hardlopen wordt ook bij hen steeds populair der. Er zit nog steeds groei in de PZC Familieloop. Dit jaar hoopt de organisatie voor het eerst het aantal van duizend finishers te overschrijden. Ook de echte toppers vinden de PZC Familieloop de moeite waard. Op de erelijsten van de di verse afstanden staan de namen van lopers die ook nationaal bij de besten behoren: Sébastièn Schletterer, Niels Koole, Neals Strik, Remy Vasseur, Tim Pleijte, Anjolie Engels, Ronnie Over- gaauw, Tommy Staal, Martijn de Kok, Miquel van Tongeren en de Belg Anthony,Pochet. Voor de beginnende lopers heeft de PZC een trainingsschema. Met drie trainingen per week ben je in tien weken tijd klaar voor de tien Weeda ook naar Goes GOES - Hoofdklasser Goes heeft voor volgend voetbalseizoen een nieuwe speler weten te strikken. Menancio Weeda komt over van GPC Vlissingen. Hij is al de zesde nieuwe speler voor Goes. Eerder al werden Jona than Constancia, Sinan Coban, Quincy Gooding (allen afkomstig van VC Vlissingen), Raymond Wolff en Roysel James (beiden Hoek) aangetrokken. Goes vervolgt zondag de strijd voor lijfsbehoud met een thuis wedstrijd tegen Dongen. Eigen lijk is de Bevelandse hoofdklasser alleen gebaat bij winst. „We heb ben alles nog steeds in eigen hand", meent trainer Gérard de Nooijer. Goes heeft nog zes wedstrijden voor de boeg en staat momenteel op de twaalfde plaats. Het is een positie die aan het eind deelname aan de nacompetitie betekent. Kloetinge wacht vandaag in ei gen huis het duel met koploper Excelsior Maassluis. De Beveland se hoofdklasser is dit seizoen op eigen veld nog altijd ongeslagen. „We hebben bewezen dat we te gen de ploegen uit het linkerrijtje mee kunnen doen", zegt trainer Diederik Hiensch. Kloetinge moet het zaterdag doen zonder Mark Schuit (geblesseerd) en Sjors Lankhaar. De laatste zit voor zijn studie in Engeland en kan niet op tijd terug zijn in Kloe tinge. Verder staat er een vraagteken achter de namen van Jaap Esser (knieblessure) en Jaco van der Schee (hij was donderdag ziek). Hoek reist vandaag naar Rotter dam af voor de topper tegen Xer- xesDZB. Het is het duel tussen de nummer vier en vijf van de rang lijst. Hoek heeft slechts twee pun ten minder dan de Rotterdam mers en geeft bij winst de opmars in de hoofdklasse B verder gestal te. „De ploeg voelt zich sterk", zegt trainer Kenny Verhoene. „Dat stralen de spelers ook uit, zonder arrogant te worden hoor. Dat past niet bij ons. We hebben respect voor elke tegenstander." „De kracht van Hoek is dat we te genwoordig een wedstrijd op slot kunnen gooien, dat we kunnen domineren en dat we ook uit het niets een wedstrijd kunnen beslis sen. Voor een trainer is het heer lijk om te werken." Verhoene heeft zaterdag achttien fitte spelers tot zijn beschikking. Alleen Regilio Pinas ontbreekt we gens een zware blessure. kilometer. Het schema begint op maandag 15 april, de laatste, rusti ge training staat twee of drie da gen voorafgaand aan de Familie loop op het programma. Start en finish van de PZC Fami lieloop zijn ook dit jaar bij het Ar senaaltheater in Vlissingen. De route loopt over de boulevard rich ting Zoutelande. Inschrijven kan vanaf zaterdag 13 april via www.inschrijven.nl. PZC FAMILIELOOP Datum: zaterdag 22 juni Afstanden: 3,10 en 21,1 kilometer. Starttijden: 3 kilometer om 9.30 uur, 10 en 21,1 kilometer om 10.15 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen Inschrijven: vanaf zaterdag 13 april tot en met zondag 2 juni via www.in- schrijven.nl Kosten: 3 km: vijf euro; 10 km: 8 eu ro, 21,1 kilometer: 10 euro. Extra: Elke finisher krijgt een medail le. GOES - Voormalig basketbalprof Henk Pieterse komt op 8 mei naar Goes. Hij verzorgt een clinic in sportzaal De Poel. Daarnaast zijn er nog activiteiten op de Grote Markt in Goes. De clinic begint om 13.00 uur. Pieterse, die 101 interlands achter zijn naam heeft staan, trekt al zo'n zeven jaar door Nederland. Zijn tour heeft als naam 'pest mij maar'. Op ludieke wijze maakt hij kinderen bewust van de gevolgen van pestgedrag. De bijeenkomst is bedoeld voor basisscholen en sportverenigingen uit Goes en omgeving. De clinic is tevens de aftrap van het Streetball in Zeeland. In het kader daarvan worden demonstra ties op de Markt gegeven. Voorts is er een demonstratie dunken. Op 9 juni worden in Goes de mas ters Streetball van de Nederland se Basketbal Bond (NBB) gehou den. De organisatie van de evene menten is in handen van Zeeland Sport&Leisure, Pro Ball en de stichting Goes Marketing. MIDDELBURG - Twee Zeeuwse voet ballers zijn opgenomen in de Ne derlandse selectie onder vijftien jaar. Het gaat om Karim Bannani uit Terneuzen en Steven Smulder uit 's-Heerenhoek. Bannani, die in het verleden uit kwam voor Terneuzense Boys en JVOZ, is tegenwoordig actief bij PSV. Smulder voetbalt bij Feye- noord. Het Nederlands elftal voor spelers onder vijftien jaar werkt over anderhalve week een twee luik af tegen België. Dinsdag 16 april nemen beide teams het te gen elkaar op, op de velden van KFC Zwarte Leeuw in Rijkevor- sel. Twee dagen later wacht een tweede ontmoeting. Deze wordt gespeeld op het complex van W Hoogstraten in België. De ploeg staat onder leiding van bonds coach Edwin Petersen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38