Nu eens de hoofdrol voor Igor Sijsling Lijesen en Verschuren mikken op WK-plak SPORT 35 Ten Cate ziet Sparta weer eens winnen Porte soleert naar zege in Baskenland Judoka Bosch beëindigt carrière Mallie blijft bij VC Vlissingen ZATERDAG 6 APRIL 2013 door Rik Spekenbrink BRASOV - Het Nederlandse mannen- tennis heeft wel eens mindere we ken gekend. Na de toernooizege van dubbelspecialist Jean-Julien Ro- jer op het masterstoernooi van Miami vorige week en de terug keer van Thiemo de Bakker in de mondiale top honderd, steeg vrij dag Igor Sijsling boven zichzelf uit. In een ware Daviscup-kraker ver sloeg hij de ervaren Victor Hanes- cu (nummer 58 van de wereld) in vijf sets: 4-6, 6-7, 6-2, 7-6, 2-6. En zette daarmee de Nederlandse ploeg op een comfortabele o-2-voorsprong tegen Roemenië, nadat eerder kopman Robin Haase zijn single al had gewon nen van Adrian Ungur: 4-6, 4-6, 6-3,3-6. Sijsling vierde het winnende punt met een triomfantelijk dans je en een omhelzing met captain Jan Siemerink. De Amsterdam mer liet zien mentaal grote stap pen te hebben gemaakt het laat ste jaar. Want Hanescu leek toch een dreun uit te delen toen hij van een 2-0-achterstand in sets te rugkwam tot 2-2. Via een discuta bele laatste bal in de tie-break, ook nog eens. Sijsling baalde, maar zette de knop snel om en won de vijfde set zowaar relatief eenvoudig. Zeventien van de 22 laatste punten vielen zijn kant op. „Dus achteraf viel die klap wel mee", zei Sijsling laconiek. „Ik ben na die vierde set gewoon lek ker doorgegaan." Het was 'pas' de tweede overwinning voor Sijsling in de Daviscup. Vaak moest hij ge noegen nemen met een bijrol in de ploeg, nu is hij basisspeler en eiste meteen een hoofdrol op. door Rob de Bruyn EINDHOVEN - Als vijfde Nederlan der veroverde Bastiaan Lijesen vrij dag een startbewijs voor het WK zwemmen van komende zomer in Barcelona. Op de tweede dag van de Swim Cup Eindhoven scherpte de rugslagspecialist in de series van de 50 meter zijn eigen Neder landse record aan van 24,79 tot 24,73 seconden. Daarmee bleef hij onder de limiet van 24,96. 's Avonds won hij overtuigend de fi nale, en opnieuw in een prima tijd (24,75). Lijesen voegde zich bij het viertal Ranomi Kromowidjojo, Sebasti- aan Verschuren, Joeri Verlinden en Femke Heemskerk. Ook hij mag over drie maanden een gooi doen naar eremetaal. „Op dit mo ment is mijn tijd de beste seizoen- tijd. Als ik zo doorga, moet een medaille op de WK er in zitten", zei de pupil van Marcel Wouda. Dat niet elk Nederlands record ge noeg is voor plaatsing voor de WK, ondervond Moniek Nijhuis. De schoolslagzwemster verbeter de haar eigen, vier jaar oude top tijd met 0,01 seconde tot 1.07,40 minuut, maar bleef daarmee nog altijd boven de eis van 1.07,28. „De limiet is heel scherp", consta teerde Nijhuis. „Maar ik heb de 50 meter nog. Daarop heb ik meer kans om aan de eis te voldoen." Sebastiaan Verschuren won over tuigend de 100 vrij. Met 49,08 se conden bleef hij Dion Dreesens (49,73) en Kyle Stolk (50,11) ruim voor. De pupil van Martin Trui- jens aast op de wereldtitel, liet hij na zijn race weten. Femke Heemskerk pakte haar tweede WK-ticket, nu op de 200 vrij. DORDRECHT - Sparta Rotterdam heeft na een reeks teleurstellende resultaten weer eens gewonnen in de Jupiler League. Onder toe ziend oog van de nieuwe trainer Henk ten Cate, die vandaag be gint op Het Kasteel, boekte de ti telkandidaat een zwaarbevochten zege bij FC Dordrecht: 1-2. Vlissin- ger Jeremy de Nooijer speelde ne gentig minuten mee bij de Rotter dammers. Sparta staat nu derde in de Jupiler League met 49 pun ten, op twee punten van FC Vo- lendam en Helmond Sport. De Noord-Hollanders losten Hel mond Sport af aan kop door winst bij FC Emmen: 0-2. Bij Go Ahead Eagles tegen MW Maas tricht bleef het 0-0. SC Cambuur boekte een riante zege op FC Oss: 4-1. FC Den Bosch pakte een punt bij Telstar: 1-1. Vlissinger Istvan Bakx speelde de hele wedstrijd. BEASAIN De Australische wielrenner Richie Porte heeft vrijdag de vijfde etappe van de Ron de van Baskenland gewon nen. De coureur van Team Sky reed in de slotfase van de zware bergrit weg uit het groepje met favorieten voor de eindzege. De winnaar van Parijs-Nice arriveerde solo aan de finish. Pieter Weening kwam in ge zelschap van onder andere klassementsleider Sergio He- nao over de streep. RIJSWIJK Een boegbeeld van de Neder landse judosport zwaait af. Edith Bosch heeft vrijdag be kendgemaakt dat zij haar car rière beëindigt. De landenstrijd bij het EK eind april in Boedapest wordt haar laatste wed strijd. De 32-jarige judoka uit Rot terdam won in haar loop baan drie keer een olympi sche medaille, een wereldti tel en vier Europese titels. Bosch is de meeste succes volle vrouwelijke judoka in de Nederlandse historie. VLISSINGEN VC Vlissingen heeft voor volgend voetbalseizoen op nieuw twee spelers vastge legd. Etienne Mallie en Syl- vion Uranie blijven de Wal- cherse eersteklasser trouw. Eerder werd bekend dat ook Randy de Dreu, Jöan van Bel- zen, Thomas Ragut, Hoes sein Bouzambou en Roy van der Kaap de zondag-eerste klasser trouw blijven. Bij hoofdklasser Goes werden vrijdagavond gesprekken ge voerd met spelers, maar wie er wel en niet blijven wordt pas komende week bekend. Feyenoord-spits Graziano Pellè (links) viert zijn belangrijke treffer met teamgenoot Tonny Vilhena. foto Ed van de Pol/ANP Wmmk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35