30 MENINGEN cor de jonge brieven Circus Vloedgolf badstrand 2 Koperdief Koperdief 2 Boulevard Visie VC Vlissingen Vorstschade Toos Henk Ononis Granaat ■]KWi6gp/Vfc geeeivTzcH woe Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Premier Rutte: Ik hoop van harte dat u spoedig stopt met elke vorm van bestuurlijke verantwoording om zo een stem te geven aan een opkomend talent uit uw midden die opkomt voor menselijke waar den en die het volk een warm hart toedraagt. Een bestuurder met nuchtere kijk op vele zaken en die met een volwassen over zicht een boodschap heeft voor ons volk dat smacht naar leider schap met visie en waaruit groot se daden moeten komen. Ik heb dus geen behoefte aan een pre mier die zijn kostbare tijd verdoet met het doorduwen van een per soonlijke mening omtrent dieren in het circus. Abko Paauwe 's-H Hendrikskinderenstraat 63, Goes Het gerecht, kapitein en loods ver dienen een ferme oorvijg. OO-CL St. Petersburg, gegevens zie Mari ne trafïïic.com: Hij voer een mati ge snelheid van 12 knopen (22 km per uur), zo ongeveer zijn dienst- snelheid. Badgasten kunnen we ten dat hinderlijke golven door schepen ontstaan, kapiteins en loodsen weten het. De St. Peters burg vaart of voer regelmatig op het Kielerkanaal, vergelijkbaar bij- voorbeld met Terneuzen-Gent, ge heel zelfstandig, inclusief gestopt liggen, sluizen passeren. En dan is een geultje een probleem? Is het een probleem? En dat voor een prikpol van 150 meter? Is het een probleem, wat heeft hij er dan te zoeken. En de loods van de St. Pe tersburg? Het motto van Jeroen Dijsselbloem: „De problemen daar neerleggen waar ze vandaan komen." George Fongers Roompot 9, Arnemuiden Ik wil de diensthond en de betrok ken opsporingsambtenaar danken voor het leveren van vakwerk. Bei den verdienen een gratificatie in de vorm van een paar kilo pens en een beloning van 1500 euro. lammer dat de diensthond ge wond is geraakt. De reactie van de agent jegens de diefis geheel begrijpelijk. Het is zijn buddy en daar dient iedereen van af te blij ven. De uitspraak van de rechters komt mij bekend voor. Die zijn al jarenlang de weg kwijt in Neder land. Daarvoor hoefje alleen maar te kijken naar het program ma 'Opgelicht' en 'Opsporing Ver zocht'. Hopelijk heeft de koper- dief, ondanks ontslag van rechts vervolging, toch een blijvende her innering over gehouden aan zijn diefstal. Nederland Nederland, wat moet er toch van je terechtko men. D. Derks Emmausstraat 20, Ijzendijke Tijdens een rechtszaak in Middel burg roept een officier van justi tie op tot begrip (krant 4 april) voor een schop door een agent hondengeleider in het kruis van een geboeide man die al meer dan vijftig maal door een politie hond werd gebeten, 'omdat de hond als lid van het gezin gezien moet worden'. Als je dus door een vierpotig 'ge zinslid' tijdens een strand- of bos wandeling wordt aangevallen en gebeten, en je verweert je waarbij je het beest verwondt, dan zetelt er in Middelburg een officier van justitie met begrip dat de honden- eigenaar je in je kruis trapt. Ik stel dan ook een integriteitsonder- zoek voor naar deze officier van justitie, en niet alleen naar het 'ge zinshoofd'. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet De Visie heeft een ambitieus ka rakter. Het is een goede zaak om in de toekomst te kijken en met het maken van plannen niet in pe riodes van vier jaar te denken. Als we de ontwikkelingen in Vlissin- gen qua stedenbouw bezien is men voortvarend te werk gegaan met slopen maar minder met de invulling van kaalgeslagen gebie den. Het risico hiervan is dat de stad over lengte van jaren een rommelige indruk geeft. De Visie laat een verwachting van het Badstrand zien dat zeer frequent overvol is. Door het Nol- lestrand bij de Visie te betrekken en het op te pimpen kan dit strand dienen voor overloop als het badstrand te vol is. De aan te brengen trap naar het Badstrand voor Brittannia zo uitvoeren dat deze ook geschikt is als 'tribune'. Op zomeravonden wordt hier op het strand vaak gesport. Winkels en kantoren zitten ver borgen achter een tweetal horeca bedrijven. Anders gezegd optop- pen en buiten de rooilijn bouwen kan veel weerstand opleveren. Men is immers op de Boulevard gaan wonen voor het uitzicht en zal dit niet willen inruilen voor een blinde muur of een matglas raam. Dolf Kamphuis Sr. Blvd Bankert 496, Vlissingen Naar aanleiding van de laatste ver slagen over de VC Vlissingen heb ik een sterke behoefte daar op te reageren. Ik vind het in-en-in-triest, dat er binnen de ze club zo gemanipuleerd wordt met mensen. Dat is vooral voor trainer Karl Vergouwen triest. Hij is hiervan het slachtoffer en hij is zonder opgaaf van reden aan de kant gezet, terwijl hij zulke mooie resultaten heeft neergezet! Je zal maar de naam Vergouwen hebben! Ik ben ook van mening, dat er binnen een vereniging met veel vrijwilligers heel zorgvuldig met mensen om gegaan dient te worden. Het is jammer, dat er een verkeerd beeld is geschetst in de media over de gehele situatie bij VC Vlissingen. Ineke Kouman-Hoogstraate Middelgat 46, Arnemuiden Vorstschade A58: De provincie wil ons doen geloven dat het win terweer de hoofdoorzaak is van de belabberde toestand waarin het wegdek van de A58 (Zeeland) zich bevindt. De echte oorzaak is dat in de loop der jaren het nodi ge onderhoud achterwege is gela ten waardoor het wegdek dit soort winterse omstandigheden niet meer kan hebben. Wanneer de wegen onderhouden worden zoals het hoort dan kan het dit winterweer best hebben. De A58 lag er vroeger altijd netjes bij en je zag ze altijd bezig met onder houd. Tegenwoordig doen ze al leen onderhoud als het niet an ders kan. Er zijn stukken bij waar het lijkt alsof je door een grintbak rijdt. Het geld wat de Zeeuwse au tomobilist ophoest wordt aan an dere zaken besteedt dan aan het onderhoud van de wegen. Daar heeft de provincie zich in gespe cialiseerd. A.R. Mohr Van Karnebeekstraat 13, Goes Ik voel mij geroepen op de car toon te reageren van Toos en Henk. Het heeft mij zeer geschokt dat u deze cartoon met zo'n gods lasterlijke inhoud wilt plaatsen. Naar mijn mening bespot deze cartoon God en wordt Zijn eer aangetast. Ik kan mij niet voorstel len dat u zich niet realiseert dat voor een aanzienlijk deel van uw Zeeuwse lezers deze cartoon (en in het verleden ook andere) kwet send overkomen. A.Jacobse Margrietstraat 11, Oost-Souburg Reactie op de heer Muller over Orionis: Kijk altijd naar de situa tie, u heeft werk, hopelijk blijft dat zo. Kom je in de bijstand te recht hoeft dat niet jouw eigen keuze te zijn. Dikwijls is het een verschrikkelijke ervaring. Wan neer die mensen iets daarvoor moeten gaan doen, betekent dat niet dat je een nog vervelender er varing bijkrijgt. Werken voor een slaris onder het minimumloon is onterecht. Mensen met meer ba nen leer delen, zeker mensen met goedbetaalde banen. Maak het mogelijk dat Orionis het werk naar behoren kan blij ven doen. Wees dankbaar dat je kan werken. Er zullen altijd zwak keren zijn die van de bijstand ge nieten omdat het makkelijk is. Maar bent u jaloers op hen? Ik niet. M.J. de Graaf A. Lauwereyszstraat 63, Middelburg. In de krant stond een artikel over een gevonden granaat op de be graafplaats in Ellewoutsdijk. Het zou mogelijk om een granaat gaan van 20 oktober 1944, het zal eerder gaan over 29 oktober toen Ellewoutsdijk is bevrijd. De bewo ners waren op 6 en 7 oktober ge vlucht. Op 6 oktober is de kerkto ren beschoten, 7 oktober was het eerste bombardement verder nog op 9,10,12 en 19 oktober. Toen was intussen een groot deel van het dorp verwoest. Op 26 oktober was de landing bij Baarland, gevolg was dat Baarland en Oudelande op dezelfde dag werden bevrijd maar omdat er nogal weerstand was, is de bevrij ding van Ellewoutsdijk en omge ving op 29 oktober geweest. Wij waren geëvacueerd in Oude lande en op 30 oktober kregen wij toestemming om naar huis te gaan. We woonden tussen Elle woutsdijk en Driewegen. E.J. van de Velde Roofvogelstraat 8, Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30