Het Paasweekeinde is het begin van het toe ristenseizoen in Zeeland. Campinghoudster Nicoline Coomans heeft een dagboek bijge houden over het opstarten van haar cam ping de Vliedberg in Scharendijke. 28 ZEELAND Witte donderdag Goede Vrijdag Elk jaar weer leuk om te zien dat de mensen aangenaam verrast zijn door de chocolade-paaseitjes Altijd leuk om de gasten weer te zien Nicoline Coomans pakt broodjes in. Om kwart voor acht gaat de wekker. Voor lopig de laatste keer 'uitslapen'. Het is vol gens de thermometer min drie. De compu ters opstarten, douchen en ontbijten. Ge zien het weer zal het een rustige start van het seizoen zijn. Negen uur. Kantoor open, de laatste din gen in orde maken voor dit drukke week end: prijzen, kassa programmeren, vriezers goed indelen, bestellingen aannemen en op de juiste plek opbergenDe aankomst lijst ligt klaar met alle slagboomkaartjes, SchouwenDuivelandPas en een Badkoerier. Erwin en Erica, onze medewerkers, komen binnen. Erwin gaat schoonmaken en Erica begint met haar receptiewerk, het inboe ken van nieuwe of bekende gasten, reserve ringen maken, e-mail controleren, telefoon beantwoorden en eventueel verkopen uit ons kleine winkeltje. Zojuist kwam er een mevrouw binnen in een shirt met korte 'mouwen. Ze had het nog zo warm van het douchen in het verwarmde sanitair!! Diverse gasten lopen binnen met uiteenlo pende vragen zoals: 'waar kan ik mijn gas fles laten vullen?'; 'is er een mogelijkheid om de caravan te stallen?','zijn er kosten verbonden aan het watertappen voor de watertank?' (nee, natuurlijk niet). Helaas zijn op dit moment alle waterleidingen op de plaatsen afgesloten voor de vorst. Als de voorspellingen kloppen, kunnen we hope lijk morgen het water er weer op zetten. Het is voor de gasten ook prettiger om wa ter bij de eigen plek te hebben. Tfissen de middag krijgen de sanitaire ge bouwen een grote schoonmaakbeurt. Ik maak de rest van het winkeltje in orde en programmeer de kassa. De paaseitjes moeten nog in een mandje. Alle gasten die in ons winkeltje komen, krijgen op eerste paasdag wat chocolade-eitjes. Ieder jaar is het weer leuk om te zien dat de mensen aangenaam verrast zijn. Henk is weggereden om kunstmest te ha len en Erwin is bomen en struiken aan het planten. De afgelopen week hebben we zo'n 845 bomen en struiken binnen gekre gen en die moeten weer geplant worden. Het is altijd weer leuk om de gasten na de winter terug te zien. Er moet altijd van al les verteld worden: hoeveel sneeuw ze heb ben gehad, hoe het met de kinderen is, dat ze met sneeuw zijn vertrokken van huis. Halverwege de middag weer een kleine schoonmaakronde. Zeer regelmatig wordt bij ons het sanitair gecontroleerd en indien nodig schoongemaakt. Het voordeel is, als het een keer misgaat, zie je het snel en het is veel eenvoudiger bij te houden. Elke keer komen er gasten binnen om in te checken en een telefoon tje van iemand die morgen pas komt. Om ongeveer half zes 's middags ga ik naar de keuken om het eten klaar te maken. Van daag eten we pasta. Mmmmm! Tegen ne gen uur 's avonds een schoonmaakronde. De kinderen zijn gedoucht, de afwas is ge daan. Enkele gasten gaan nu nog douchen. Eén van de gasten gaf aan, nadat zij van het toilet kwam: „Het is net of ik weer thuis ping komen ons begroeten en nemen ge lijk wat broodjes en stokbrood mee. Om drie uur 's middags komt de moeder van Henk koffie drinken. Er wordt ook een nieuwe bestelling broodjes, stokbrood en ijs geleverd. Grrr, de granen broodjes zijn er niet bij. Na een paar boze telefoontjes worden ze gelukkig nog geleverd. De groot handel had ze te laat binnengekregen. Eén van de gasten komt klagen dat hij al leen koud water had bij het douche. Het blijkt dat hij de ééngreepskraan naar de ver keerde kant heeft gedraaid. Ik heb meneer een muntje gegeven, dan kan hij weer douchen. Tegen zes uur beginnen met eten koken. Vandaag is het gebakken zalm, gebakken krieltjes, appelmoes en toe verse ananas. ben, lekker warm en een muziekje." Er blijkt een aantal lampen ineens kapot te zijn gegaan. Even vervangen zit er niet in. Een deel van het binnenwerk moet vervan gen worden. Om half elf terug: zo, en dan nu even zitten. Middernacht. Een rondje over de camping of alles rustig is en daarna nog een keer schoonmaken. De laatste tandpasta uit de bakken. Half een, pff, naar bed! Kwart voor zes 's ochtends: Henk is opge staan om broodjes, croissantjes en stokbro den te bakken. Om half zeven mag ik op staan en na het douchen eerst het sanitair schoonmaken. Een rondje poep en snuiste rijen, zoals wij dat noemen. Dat klink veel gezelliger. Om half acht gaat de deur van het winkel tje open, de eerste broodklanten staan al te wachten. Iedereen heeft het over de kou, maar is ook blij dat het droog is. Ze kun nen geen sneeuw meer zien! Om tien uur proberen we gezamenlijk kof fie te drinken. Er wordt aardig wat brood verkocht. Henk moet zelfs nog bijbakken. Even nog wat arrangementen doorgeven voor Concert at Sea. Tussendoor in het dag boekje schrijven en Facebook aanvullen met foto's. Er moet weer schoongemaakt worden. Met de medewerkers nemen we de sanitaire ge bouwen onder handen. Het grootste ge bouw wordt met een machine schoonge maakt. Wat is het toch weer gezellig, al die men sen terug te zien. Niet alleen onze eigen gasten. Ook de gasten van onze buurcam- Nicoline Coomans I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28