'Gesteggel over euro's schadelijk' Actie voor behoud zwembad Industrieel Museum Zeeland volgend jaar open Like en Win! Depotruimte gezocht PZC WALCHEREN 27 Middelburg (Centrum) ZATERDAG 6 APRIL 2013 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Een deel van de Borselse gemeenteraad laakt het standpunt van Middelburg en Vlis- singen over de vorming van de Vei ligheidsregio Zeeland. Middelburg en Vlissingen willen de nieuwe gemeenschappelijke re geling niet blokkeren, maar vin den dat ze op basis van de nieuwe verdeelsleutel te veel moeten beta len. De burgemeesters Roep (Vlis singen) en Bergmann (Middel burg) stellen voor de financiële pa ragraaf uit het voorstel te halen. Dit is tegen het zere been van Bor- sele. De Borselse burgemeester Jaap Gelok heeft jarenlang gestre den voor een eerlijker verdeelsleu- telo van de veiligheidskosten. Bor- sele en Terneuzen draaiden als enige gemeenten op voor de tun nelveiligheid. De nieuwe verdeel sleutel bespaart Borsele 260.000 euro. Volgens Kees Weststrate (SGP/ChristenUnie) is de solidari- teitsgedachte blijkbaar nog geen gemeengoed binnen de veilig heidsregio. „De Veiligheidsregio moet verankerd raken. Het gesteg gel over euro's schaadt alleen maar het veiligheidsgevoel." Burgemeester Gelok verwacht echter dat de meeste gemeenten akkoord gaan met de nieuwe ver deelsleutel. Hier is een tweederde meerderheid voor nodig. door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Een groepje Arne- muidenaren is een handtekeningen actie begonnen voor behoud van het zwembad aan de Julianastraat. De actie is op de valreep: op 15 en 16 april beslist de gemeenteraad van Middelburg over de ombui gingsnota. Daarin staat dat het zwembad in Arnemuiden sluit zo dra het nieuwe overdekte zwem bad bij camping De Witte Raaf klaar is. Naar verwachting is dat volgend jaar. Het zwembad aan de Julianastraat zou dan komende zomer voor het laatst open zijn. Op veel plaatsen in Arnemuiden (scholen, winkels, sportclubs, huisarts) hangt sinds dinsdag de 'dringende oproep' om een hand tekening te zetten tegen sluiting van het Julianabad. Er zijn inmid dels meer dan zeshonderd handte keningen verzameld. Badmeester Aart van Belzen ver wacht niet dat de actie het zwem bad open kan houden. „Er komen gewoon te weinig mensen zwem men. De laatste jaren zijn de be zoekersaantallen sterk gedaald. Ik weet niet wat het is. De mensen zijn druk met andere andere din gen. Het is gewoon jammer." De actievoerders komen dinsdag naar de vergadering van de com missie algemeen bestuur, waar de ombuigingsnota op de agenda staat. Aanvang 19.30 uur. WGGGNGR Media www.facebook.com/De.PZC De PZC is op zoek naar een ruimte waar onze bezorgers hun kranten kunnen ophalen. Eisen De ruimte (ongeveer 100m2) moet beschikken over stromend water, een toilet en verwarming. Ook moet de ruimte voldoen aan ARBO normen. Vergoeding De vergoeding voor het gebruik van deze ruimte wordt in overleg vastgesteld. door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Het Industrieel Mu seum Zeeland in Sas van Gent wordt een belevenis, ledereen kan dit weekend een voorproefje ne men. De planning staat vast. „We gaan 1 januari 2014 open", verzekert voorzitter Bennie Vermandei van de werkgroep Industrieel Mu seum Zeeland. Het is haast niet voor te stellen. De voormalige sui- kerloodsen aan de Westkade - waar het museum komt - staan nog praktisch leeg. De ruimte is ook immens. Vermandei loopt en thousiast rond in de grote hal. „Omdat we zoveel ruimte heb ben, kunnen we er een echte bele venis van maken." Het lijkt een vreemde keuze, een Industrieel Museum voor heel Zeeland in het zuidelijkste puntje van de provincie. Vermandei hoort die opmerking niet voor het eerst. „Als ergens in Zeeland de industrialisatie is begonnen, dan is het hier, in Sas van Gent." De gemeente Terneuzen is boven dien als geen ander bereid te in vesteren in musea. „Wij prijzen ons gelukkig dat die beslissing voor het losbarsten van de crisis is genomen", aldus Vermandel. De keuze voor Sas van Gent is ook niet zo raar, omdat er al jaren een industrieel museum(pje) is. De basis is er, niet in het minst door de inzet van aardig wat vrij willigers. Een grote liefde voor techniek verbindt hen. Neem Jan de Feijter en Johny Beterams uit Axel die allebei meer dan veertig Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg Meer bereiken. Met Wegener Vrijwilligers Rinus Klaassen, Johny Beterams, Jan de Feijter en Bennie Vermandei (vlnr) aan de slag in het Industri eel Museum Zeeland in Sas van Gent, voor de open dagen dit weekend, foto Peter Nicolai jaar bij kunstmestfabriek Yara hebben gewerkt. Zij zijn bijna da gelijks in de voormalige suiker- loodsen. Oude machines restaure ren, metselen, ze doen van alles. „Het is ons vak", verklaart De Feij ter kortweg. „Het is mooi daar mee bezig te zijn en het over te dragen." De Feijter, zijn collega Beterams en de ook aanwezige oud-fietsen maker Rinus Klaassen - eveneens uit Axel - hebben een kennis van techniek waar je versteld van staat. Ze kunnen er ook nog mooi over vertellen. En ze beseffen - met alle andere vrijwilligers - dat het Industrieel Museum niet al leen een verzameling van antieke machines moet worden, hoe prachtig die er ook kunnen zien. De Feijter wijst naar het pronk stuk van het museum, de klassie ke stoomgenerator van de eind 1999 gesloten Cokesfabriek in Sluiskil. „Zie je dat kleine bedie ningspaneel? We hebben dat spe ciaal geplaatst, zodat bezoekers als het ware zelf stroom kunnen op wekken." Zulke 'speeltjes' moe ten het Industrieel Museum leven dig maken. Het museum wil zo wel verleden, heden als toekomst van de Zeeuwse industrie laten zien. Vermandei: „We blijven niet in het verleden hangen." Aanmelden en informatie Neem tijdens kantooruren contact op met Rayonmanager E. Michielsen tel.:088-0130292 "e-mail: e.michielsen@wegenermedia.nl www.bezorgers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27