Wegener Media kleurt Oranje! Familie Amerikaanse oorlogsvlieger zoekt getuigen crash Unde Dan 26 WALCHEREN Spinningmarathon op Bellamypark Werknemers van Orionis Walcheren schakelen advocaat in uit onvrede over uitvoering van reorganisatie. korting! 30 april is het zover: de troonswisseling. Een bijzondere gebeurtenis waar Wegener Media op een unieke manier bij stilstaat. Meer weten? Kijk dan op wegenermedia.nl of neem contact op met uw accountmanager voor een 'koninklijk' advies op maat of bel (088) 0139 995. WGGGNGR Media 'Orionis schendt sociaal statuut' door Maurits Sep VLISSINGEN - Orionis Walcheren overtreedt de afspraken uit het so ciaal statuut dat is vastgesteld voor de reorganisatie van de socia le dienst, de sociale werkvoorzie ning en de kredietbank. Dat stel len werknemers van Orionis. Zij hebben daarom de Middelburgse advocate Nienke Slump ingescha keld. Zij vindt het 'bijna schok kend' wat er gebeurt. Vanwege de samenvoeging van de drie oude organisaties vindt nu een reorganisatie plaats. Daar bij verdwijnen veertien volledige arbeidsplaatsen. Inmiddels heb ben 52 mensen te horen gekregen dat zij boventallig zijn en niet in hun oude functie kunnen terugke ren. Wel zijn er nieuwe functies waarop gesolliciteerd kan wor den. Nadat ook die zijn ingevuld, zal blijken hoeveel mensen defini tief niet terugkeren. Van de 52 bo ventallig verklaarde werknemers hebben er 37 een bezwaar inge diend. Twaalf van hen laten zich vertegenwoordigen door Slump. Volgens betrokken werknemers lopen de verschillende procedu res in tijd nu door elkaar heen. Terwijl zij bezwaar hebben ge maakt tegen het feit dat ze niet ge plaatst zijn in de ene functie en op dat bezwaar nog geen reactie hebben gehad van de plaatsings commissie, moeten ze al wel solli citeren op een andere functie waarvoor ze belangstelling heb ben getoond. Hun advocate stelt vast dat dat tegen de regels van het sociaal statuut is, omdat dat de verschillende stappen duide lijk onderscheidt. De werknemers stellen dat de procedures vanwe ge tijdsdruk door elkaar heen lo pen. De reorganisatie had al afge rond moeten zijn, maar heeft maanden vertraging opgelopen. Eind april moet die nu alsnog klaar zijn. Verder uiten werknemers en Slump felle kritiek op de rol van de interim-directeur, Joost Struijk. Hij zou een te grote rol hebben gespeeld bij de plaatsing van mensen door adviezen uit te brengen aan de plaatsingscommis sie. Bovendien zou hij zich niet al leen hebben gebaseerd op perso neelsdossiers, maar ook op zijn ei gen beoordeling. Hoe die luidde, weten de betrokkenen niet. In beide gevallen handelde de di recteur in strijd met het sociaal statuut, stelt Slump. „Alle beginse len van behoorlijk bestuur zie ik in dit proces niet terug. Er wordt bijvoorbeeld ook geen motivering gegeven waarom iemand niet ge schikt is voor een functie." Slump en de betrokken werkne mers wenden zich tot het alge meen bestuur van Orionis - zes wethouders, van elke gemeente twee - met het verzoek de proce dure alsnog goed te voeren. Ook moeten volgens Slump positieve plaatsingen van andere werkne mers tijdelijk worden aangehou den totdat de bedenkingen van haar cliënten zijn afgehandeld. „Misschien verliezen ze dan ook wel hun baan, maar dan kunnen ze er vrede mee hebben, omdat de spelregels zijn gevolgd. Dat ge beurt nu niet." Bestuursvoorzitter Marin de Zwar te bestrijdt dat het sociaal statuut niet wordt nageleefd. „Wij volgen de spelregels tot op de letter. We nemen ook geen onomkeerbare besluiten. Mensen worden pas ge plaatst nadat de bedenkingenpro cedure klaar is. We doen het zorg vuldig, maar ook met spoed, om dat de tijd tussen de oude en de nieuwe organisatie zo kort moge lijk moet zijn. Procedures kunnen best naast elkaar lopen." De rol len van de directeur en de plaat singscommissie zijn volgens hem ook helder. De directeur doet een voorstel, de commissie brengt ad vies uit en wij als dagelijks be stuur nemen een besluit. Ook dat is precies volgens afspraak." VLISSINGEN - De spinningmara thon '24 uur van Vlissingen' wordt dit jaar op het Bellamypark gehouden. De Rotary Club heeft daartoe besloten omdat de oude locatie, de boulevard, door het voorbij rijdende verkeer te gevaar lijk was voor het publiek. Het Bellamypark leent zich voor allerlei nevenactiviteiten bij dit evenement dat op vrijdag 21 en za terdag 22 juni plaats vindt. Dit jaar is gekozen voor drie lokale goede doelen: een elektrische strandrolstoel voor de Vlissingse stranden, speelstad Vlissingen Middelburg en 'Even er tussen uit' voor ZRTI-patiënten. Na 33 jaar doet Koningin Beatrix afstand van de troon. Om deze jaren samen te vieren bieden wij u bij afname van ons Koningspakket 33% korting aan! Uw advertentie in de dagblad bijlage op zaterdag 27 april Uw advertentie in de dagblad bijlage op woensdag 1 mei Uw advertentie in dé Weekkrant Koningseditie in week 17 Uw banner op de nieuwssite met een oranje tint* Advertentieformaat en banner naar keuze Deze actie geldt niet in combinatie met andere afspraken of acties. door Theo Giele VLISSINGEN - Op 4 oktober 1943 om 12.22 uur stortte een aange schoten Amerikaanse B-17 bom menwerper bij Vlissingen in de Westerschelde. De tien beman ningsleden kwamen om het leven. Onder hen was vlieger Dan Nau man. Zijn neef, de 67-jarige Mar vin Nauman, werd gegrepen door de belevenissen van zijn oom Dan. Nauman woont in Gig Har bor in de Amerikaanse staat Was hington. Hij heeft in archieven de laatste fatale vlucht van zijn oom kunnen reconstrueren en zoekt getuigen van het neerstorten van de bommenwerper. Nauman heeft bij zijn naspeuringen hulp gekregen van Co de Swart uit Zeist. Via De Swart vertelt Nau man over de laatste vlucht van zijn oom. Dan Nauman vertrok vanaf de Engelse vliegbasis Pole brook voor een bombardement op Frankfurt. De bommenwerper werd door Duitse jachtvliegtui gen aangeschoten. Nauman pro beerde nog Engeland te bereiken. „Zijn poging strandde op Duits af weergeschut, de gevreesde FLAK', laagvliegend boven de Wester- schelde-monding, zo'n 4 kilome ter ten zuidoosten van Vlissingen. Een voltreffer deed de zware bom menwerper brandend ten noor den van 'Hoge Platen' in het wa ter belanden. Niet al te ver van het vasteland", schrijft Marvin Nauman. De lichamen van drie beman ningsleden spoelden later aan en werden eerst tijdelijk in Vlissin gen en later op een militaire be graafplaats in België begraven. Het lichaam van Nauman is nooit gevonden. Neef Marvin schrijft: „Mijn doch ter Sarah en ik hebben nog een droom: getuigen vinden van de crash in het water die wat details kunnen toevoegen aan onze 'Un- cle Dan's Story'. We zullen graag naar Nederland komen om met ze te spreken. Aan het vinden en bergen van het wrak van Uncle Dan's toestel moeten we (nog) maar niet aan denken." Getuigen kunnen zich melden bij codeswart@gmail.com. Sarah Nauman met een foto's van haar in 1944 gesneuvelde oud-oom Dan Nauman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26