88 denken mee over de zorg 'Goed plan maar over het MAAS MODES 10% dirocto korting 24 WALCHEREN HERINRICHTING De Stationsstraat en de Kaaienroute in Middelburg worden heringericht. „Met een knipoog naar het verleden." Pelgrimstochten over Walcheren bij inlevering van deze advertentie Ook specialist in grote maten t/m 6XL SAS VAN GENT - www.maasmodes.nl Antoni Gaudipark 60 Vlissingen makelaar door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De oproep van de drie Walcherse gemeenten om mee te denken over de toekomst van de zorg heeft tot nu toe 88 reacties opgeleverd. Sinds december vorig jaar kun nen mensen en organisaties via de websites van de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere hun ideeën over een nieuw te vor men zorgbeleid op Walcheren kenbaar maken. Volgens de ge meenten zijn de meeste reacties 'zeer persoonlijk en gedetail leerd'. De meeste gaan over het persoonsgebonden budget. Ook kwamen het indiceren van zorg en de inzet van vrijwilligers veel aan bod. De reacties worden ge bruikt bij de ontwikkeling van het nieuwe beleid. Een aantal ideeën die 'Denk mee over zorg' heeft opgeleverd, wor den uitgewerkt in een 'werk plaats'. Hierin overleggen de ge meenten met organisaties en een aantal respondenten. Zo wordt de komende tijd onder meer onder zocht of de gemeenten zzp-ers in de zorg rechtstreeks kunnen con tracteren, zonder tussenkomst van bijvoorbeeld een bemidde lingsbureau. De komende jaren worden veel zorgtaken (verzorging, ondersteu ning, begeleiding en jeugdzorg) van Provincie en Rijk overgehe veld naar de gemeenten. Tegelij kertijd krijgen zij er minder geld voor dan de andere overheden er nu aan besteden. De drie gemeen ten op Walcheren werken aan een gezamenlijk nieuw beleid. Eind van dit jaar moet het eerste deel daarvan klaar zijn. De rest volgt de komende jaren. Kaai krijgt allure van door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Stationsstraat en Kaaien in Middelburg moeten weer een interessante plek wor den, stelt de gemeente. Na over leg met de bewoners langs de rou te en de Fietsersbond is een plan gemaakt. De straten worden 30-kilometer- gebied, met veel ruimte voor fiet sers en voetgangers. De bomenrij verschuift verder van de kades af, waardoor het weggedeelte voor auto's smaller wordt. Van Ko- ningsbrug tot Beatrixbrug komt een brede wandelpromenade langs de haven. Auto's kunnen straks niet meer aan beide zijden van de weg over de Kaaien parkeren, maar om-en- om steeds aan één kant. „We wil len bij de plekken die interessant zijn, open ruimtes maken", zegt projectleider Rob Vermeer van de gemeente. „Bijvoorbeeld bij inte ressante gevels of de Bellink- brug." Door auto's afwisselend aan de ene en de andere kant van de weg te laten parkeren, ontstaat bovendien 'een slingerend pro fiel', aldus Vermeer. „Dat heeft een positief effect op de snelheid van het verkeer." De meeste par keerplaatsen komen dwars op de weg te liggen. Het aantal parkeer plaatsen kan daardoor ongeveer gelijk blijven. De route wordt opnieuw geasfal teerd en bestraat, met verschillen de soorten en kleuren klinkers en tegels, zodat elke verkeersdeelne mer z'n plek weet. Ondanks de auto's krijgen de Kaaien iets terug van de tijd dat de vrachtschepen er hun lading losten en een langgerekte bomen rij midden op de Kaai een schei ding vormde tussen haven en hui zen. „Een plan met een knipoog naar het verleden", noemt Ver meer het dan ook. Hij verwacht dat na de herinrichting het door gaand gemotoriseerd verkeer over de Kaaienroute nog verder ver mindert. Volgens de huidige planning wordt begin volgend jaar begon nen met de herinrichting. Het ontwerp voor de herinrichting ligt vanaf maandag zes weken ter inza ge op het stadskantoor. Woensdag wordt het ontwerp toegelicht tijdens een inspraakavond in de raadzaal van het stadskantoor. Aanvang: 19.30 uur. De Rouaansekaai na herinrichting, foto Ruben Oreel, illustratie Erwin Veldman uit dat het verkeer met een derde zou afnemen. Die voorspelling kwam meer dan uit. Reden er voor 2011 gemiddeld 14.000 voer tuigen per etmaal over de Kaaien route, de laatste telling kwam op 5500. Van de Kraats: „Toen ik vroe ger de straat moest oversteken om de vuilniszak in de container te doen, stond je lang te wachten. Nu is het geen enkel probleem." door Theo Giele Rouaansekaai, rond 1900. foto Zeeuwse Bibliotheek/Beeldbank Zeeland MIDDELBURG - Geurt van de Kraats woont al een jaar of dertig aan de Bierkaai. Sinds de opening van de N57 is het aanzienlijk rustiger ge worden voor de deur. In een interview met de PZC, vlak voor de opening van de nieu we doorgaande route langs Mid delburg, sprak hij de verwachting -Xê- Op de nieuwe voorjaarscollecties van: Pierre Cardin, State of Art, Casa Moda, Digel, Van Kollem, Ledüb, Meyer, Hoal, Gardeur, Pionier, Stones, S4, Calamar, Redpoint, Baileys, Falke MIDDELBURG - Zondag 14 april be gint om 14.00 uur op het Abdij plein in Middelburg de eerste van zeven pelgrimstochten over Wal cheren. De bedoeling is om in twee jaar op zondagmiddag zeven Pelgrimstochten te houden van elk zo'n tien kilometer langs bij zondere locaties en kerken, waar van de beschrijving in een uit te geven pelgrimsboekje staat. Voor informatie en inschrijven (tot 11 april): pelgrimstocht@zee- landnet.nl of 06 - 23665586. ipJhuM Nagenoeg nieuw appar tement, gelegen op de 4e verdieping, met een groot balkon 18 rrr) op het zuid/westen en een grote parkeerbox in de kelder. De woning heeft twee slaapka mers. mooie badkamer en een ruime en lichte woon kamer met open keuten. Vraagprijs 195.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24