ZEELAND Fotograaf Willem Mieras blij verrast met Goese ere-penning Zwarthandel bij Concert at Sea almanak Eitjes Provincie wil voorkomen dat projecten aan haar neus voorbij gaan door toets aan topinkomen. Dagboek van een campinghoudster Sportpsycholoog Huibrecht Boluijt slecht heilige huisjes Trekking 10 april SPORT ZEELAND ZATERDAG 6 april 2013 Zeeuwse salarisnorm afgevlakt door Marcel Modde MIDDELBURG - De Statenfracties van Christenunie en CDA komen met een nieuw amendement voor subsidies aan organisaties met duurbetaalde directies. Ze willen de 'Zeeuwse norm' zo danig aanpassen, dat het voor de provincie mogelijk blijft ook pro jecten te ondersteunen van instel lingen waar de top meer verdient dan een minister. Dat inkomen (144.108 euro) is in november als maat genomen in een voorstel dat door een ruime meerderheid van Provinciale Staten werd gesteund. In de praktijk blijkt dit echter las tig werken, betoogde gedeputeer de Kees van Beveren (CDA) vrij dag in de commissie bestuur, fi nanciën en welzijn. Ook voor niet aan de provincie verbonden instel lingen die een projectsubsidie aan vragen, geldt nu een salaristoets. In veel gevallen pakt die hoger uit. Het gevolg is dat Zeeland veel bij zondere projecten dreigt mis te lo pen, aldus Van Beveren. Als voor beeld nam de gedeputeerde een aanvraag van een boer die hier prei wil gaan telen op water in sa menwerking met de universtiteit van Wageningen. Omdat de schoolbestuurders meer verdie nen dan de Zeeuwse norm, moet die aanvraag nu worden afgewe zen. Dat geldt ook voor de organi satie van het Vara Lagerhuisdebat in het Provinciehuis. CDA en Christenunie willen die 'weeffout' corrigeren door een ruimere marge toe te staan. Bij GroenLinks, de SP, de PW, Na tuurlijk Zeeland, de PvZ en D66 (samen goed voor 13 van de 39 ze tels) bestaat grote weerzin tegen de aanpassing. Zij vinden dat in stellingen die een duurbetaalde top kunnen veroorloven, geen subsidie nodig hebben. „Dit is de wereld op z'n kop", aldus Ger van Unen (SP). „Eerst vinden we dat bestuurders die bij ons hun hand ophouden zich aan onze norm moet houden. En als blijkt dat ze dat niet kunnen, rekken wij die norm maar op." Leen Harpe (GroenLinks): „We hebben net de discussie gehad over verlaging van subsidies bij Zeeuwse instel lingen. Dan vind ik dit nu eigen lijk een vertoning worden." SCHARENDIJKE - De organisatie van Concert at Sea heeft maatregelen genomen tegen zwarthandel in za- terdagkaarten. Donderdag 22 juni komen nog dagkaarten voor de za terdag beschikbaar. Ook analy seert de organisatie de klantgege vens om kaarten van ticketbu reaus mogelijk ongeldig te maken. GOES - Fotograaf Willem Mieras uit Wilhelminadorp heeft vrijdagochtend de Frans Naerebout-penning gekregen van de gemeente Goes. Hij kreeg de on derscheiding van burgemeester René Verhulst in aanwezigheid van familie, vrienden en collega's. Verhulst prees niet alleen de fotograaf Mieras maar ook de mens achter de camera. „Wie weet niet wie Willem Mieras is. Er is nooit iets te veel voor hem. En Willem weet in zijn foto's de sfeer van het moment te treffen." De penning bevat een inscriptie met de tekst 'Goes treffend in beeld gebracht'. Speciaal bedacht voor Willem Mieras. Zelf was hij blij verrast met de onderscheiding. „Het is toch wel leuk deze onderscheiding te krijgen. Vooral met alle bekenden erbij." Mieras fotografeert vanaf 1975 voor de krant, foto Ruben Oreel Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118 55 16 23. www.intratuin.nl De kleinste pupillen van Terneuzen- se Boys waren vorige week niet meer te houden. Na een paar potjes voetbal mochten ze op twee voetbal velden paaseitjes zoeken. Een paar jaar geleden ging dat fout, omdat de temperatuur zo hoog was dat de meeste eitjes al waren gesmol ten voordat ze werden opgeraapt. Dat was dit jaar met slechts een paar graden boven nul geen pro bleem. En dus werden de eitjes zo'n twee uur van tevoren door de paashaas Tip? redactie@pzc.nl gestrooid. Daar heeft hij van ge leerd. De jongens en meisjes keerden beteuterd terug, slechts met wat zil verpapiertjes in hun handen. In de bomen kraaiden volgevreten eksters van plezier. 'Gekke paashaas. Al leen vogels leggen eitjes!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21