Koploper Ajax kan rustig afwachten PZC zoekt deelnemers Delta Ride for the Roses Lars Boom niet meer dan outsider voor Parijs-Roubaix I 34 SPORT De Kuip zucht lange tijd van ongenoegen, tot de topscorer opstaat (1-0) KARAKTERISTIEK AMSTERDAM - Koploper Ajax kan dit weekeinde rustig afwachten en kijken wat de concurrentie doet in de strijd om de landstitel. De Am sterdammers komen zondag om 16.30 uur als laatste van de vier ti telkandidaten in actie. Ajax ont vangt in eigen stadion Heracles Al melo, dat nog volop meedoet in de strijd om de play-offs voor Euro pees voetbal. PSV en Vitesse, die beide op drie punten van Ajax staan, komen vandaag in actie. De Arnhemmers hebben thuis met NAC Breda een lastige tegenstander: de Braban ders hebben hun laatste drie uit wedstrijden niet verloren en staan verdienstelijk twaalfde. PSV moet naar Tilburg, waar het duel met hekkensluiter Willem II op het programma staat. Ajax-trainer Frank de Boer kan te gen Heracles Almelo weer een be roep doen op Christian Poulsen. De Deense routinier (33) keert te rug in de selectie na een lichte hamstringblessure. Hij miste door de kwetsuur de gewonnen thuiswedstrijd tegen NEC (4-1) van vorige week zondag. De terug keer van Poulsen gaat ten koste van lody Lukoki, die tegen de Al- meloërs op de tribune zal moeten zitten. De Boer heeft zijn selectie verder ongewijzigd gelaten. De Spanjaard Isaac Cuenca ontbreekt nog. De Ajax-trainer gaf eerder aan te hopen dat de met de nawee ën van een knieblessure kampen de aanvaller tegen PSV zijn ren tree kan maken. Ryan Babel kan na zijn invalbeurt tegen NEC in de basis beginnen. „Of dat ook ge beurt? Dat zal je zondag wel zien", zo bleef De Boer op de pers conferentie mysterieus. PSV mist vandaag op bezoek bij hekkensluiter Willem II de gebles seerde Wilfred Bouma. De 34-jari- ge verdediger heeft liesklachten en wordt centraal achterin vervan gen door Timothy Derijck. „Hij en Marcelo hebben samen de meeste automatismen", zei trai ner Dick Advocaat vrijdag. Met nog zes wedstrijden op het pro gramma heeft PSV drie punten minder dan koploper Ajax. De Amsterdammers komen volgende week op bezoek in Eindhoven. MIDDELBURG - De PZC is op zoek naar teams die zaterdag 8 juni mee doen aan de Delta Ride for the Ro ses. Het is de provinciale fietstocht in de strijd tegen kanker. De op brengst van het evenement gaat naar KWF kankerbestrijding. Tal van ploegen hebben zich al in geschreven. Zij krijgen de kans zich op een speciaal ingericht weblog op de site van de PZC (www.pzc.nl/ride2013) te presen teren. We willen alles weten over de aanpak, de samenstelling van de equipe en de trainingsactivitei ten. Daarnaast willen we graag een fo to van het teamshirt en eventueel Pellè houdt hoop levend andere foto's van de ploeg en/of de voorbereiding. U kunt alle bij dragen sturen naar het speciale emailadres pzcride@gmail.com. Bovendien zijn we geïnteresseerd in bijdragen van individuele deel nemers. Laat ons weten wat de uitdaging is om mee te doen aan de Ride for the Roses en vertel bij voorbeeld iets over de trainings schema's. Bij deze bijdragen is een foto ge wenst, zodat we die kunnen publi ceren op onze site. Ook die infor matie graag sturen naar het mail adres pzcride@gmail.com. Heeft u tips of berichten in het kader van de Ride, ook die mogen opge stuurd worden naar de PZC. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Een fluitconcert van de eigen aanhang was de afgelo pen jaren zeldzaam voor de spe lers van Feyenoord. In de eigen Kuip verloren de Rotterdammers sinds november 2011 geen compe titiewedstrijd meer en bouwden zo een indrukwekkende serie op. Vrijdagavond lieten de fans halver wege het duel met VW hun onge noegen blijken, want uitgerekend tegen de degradatiekandidaat leek de succesvolle reeks te kunnen sneuvelen. Tot de Italiaanse tops corer zich weer net op tijd meld de (1-0). Graziano Pellè werd na 71 minu ten vanaf de linkerkant bediend door Joris Mathijsen. De voorzet kwam eigenlijk een stukje achter hem, maar de Italiaan dook er vol overgave naartoe en knikte hard raak (1-0). De Kuip ontplofte, na ruim zeventig minuten zuchten en steunen. Halverwege het duel waren de Feyenoorders nog bege leid door een fluitconcert van de eigen aanhang de spelerstunnel ingestapt. De onvrede bij de fans kwam niet als een verrassing, om dat Feyenoord onherkenbaar speelde. De rentree van Pellè, na zijn schorsing, werkte in de eer ste 45 minuten niet inspirerend. Feyenoord vond nauwelijks een gaatje in de Venlose defensie, waardoor het vaker dan in voor gaande duels voor de lange bal koos. Pellè won minder duels in de lucht, de beweging om hen heen liet ook te wensen over. De afwezigheid van de geblesseerde Lex Immers en de geschorste Jor- dy Clasie deed zich voelen, ook omdat hun vervangers niet het ge wenste niveau haalden. Tonny Vil- hena worstelde als nummer tien met zichzelf, achter hem konden Ruud Vormer en Harmeet Singh weinig toevoegen. De Noor begon nog wel aardig, maar voetbalde daarna vooral erg voorspelbaar. Singh was niet de enige. Teveel Feyenoorders speelden stroperig, waardoor VW het vooraf door Ton Lokhoff gefabriceerde strijd plan lange tijd tot volle tevreden heid kon uitvoeren. Achterover leunen en gokken op een succes volle counter leverde ook bijna het gewenste resultaat op. De Lim burgers verzuimden halverwege Feyenoord - WV-Venlo 1-0 (0-0). 71. Pellè 1-0. Scheidsrechter: Makkelie. Aantal toe schouwers: 47.000. Gele kaart: De Vrij (Feye noord), B. Linssen (WV-Venlo). Feyenoord: Mulder; Martins Indi, Janmaat, Mathijsen en De Vrij; Singh (60. Goossens), Vormer en Vilhena; Pellè, Boetius (46. Cissé) en Schaken. VW-Venlo: Maenpaa; Joppen, Leiwakabessy, Seip en Röseler; Radosavljevic (85. Bergkamp), Maguire (75. Wildschut), B. Linssen, Ozan en Van Haaren; Bobby (75. Yuki). de eerste helft op voorsprong te komen. Oud-Feyenoorder Ricky van Haaren had alle tijd en ruim te, maar zag hoe Erwin Mulder nog net zijn vingertoppen tegen de bal kreeg. Een week geleden, in Heeren veen, leek de doelman bij de ope ningstreffer van Alfred Finnbo- gason niet vrijuit te gaan. Het le verde niet voor de eerste keer kri tische geluiden op. Is Mulder wel goed genoeg voor Feyenoord? Kan de Rotterdamse ploeg niet beter een topkeeper aantrekken? Vrij dagavond onderscheidde hij zich voor rust met drie prima reddin gen waardoor Feyenoord zonder kleerscheuren - maar wel met het fluitconcert - de kleedkamer in ging. De geïrriteerde Koeman haalde Jean Paul Boëtius uit het elftal en bracht Sekou Cissé. Hij kon het morrende publiek er niet stil mee krijgen, omdat Feyenoord met de Ivoriaan in het elftal niet ineens beter ging voetballen. Pellè kreeg dankzij het vaste recept (voorzet Ruben Schaken richting de twee de paal) een kans om de score te openen, maar kon geen kracht zet ten met het hoofd. Doelman Niki Maenpaa, die onlangs met Fin land wereld- en Europees kam pioen Spanje op 1-1 hield, kon de bal eenvoudig oprapen. Kort daar na tikte hij een vrije trap van Jo hn Goossens, de tweede invaller bij Feyenoord, knap uit de hoek. WV bleef hopen op een positief resultaat, tot Pellè weer opstond. De Italiaan knikte op prachtige wijze zijn 22e van het seizoen bin nen en hield Feyenoord daarmee in de titelrace. Na afloop ging hij onder luid ap plaus het veld af. Zoals Pellè het gewend is. door Chris van Mersbergen DEN BOSCH - De Hel van het Noor den. Dat is hard doorjakkeren over het troosteloze Noord-Franse vlak ke land. Regen, wind, stof, kas seien, lekke banden: Parijs-Roubaix is geen wedstrijd voor watjes. De laatste ouderwetse koers, vindt Egon van Kessel. „Een monument. Een heldenkoers voor echte Flandriens, neus in de wind en niet omkijken, een wedstrijd voor echte mannen." Volgens Adrie van der Poel is 'Roubaix' niet voor niets de konin gin van de klassiekers. „De mooi ste van allemaal. Als het afgelo pen is, weet je: nu moet ik weer een jaar wachten. Al die heuvel tjes in de Ronde van Vlaanderen, daar kom je in andere wedstrij den ook. Roubaix is anders. Daar rijd je maar een keer per jaar." Voor Lars Boom is het de koers van zijn dromen. Mocht de Vlij- menaar ooit een grote klassieker winnen, dan toch daar, op de wie lerbaan in Roubaix. Onder de modder, met zere handen en een beurs lichaam van het trillen op de kasseien. In zo'n beetje elk in terview dat de Blanco-renner geeft, gaat het over Roubaix. Ik hoop dat het een keer regent, zegt Boom vaak. Dan is hij, de veldrij der, in het voordeel. Lars Boom is een echte kerel. Gro te vent, stoere kop. En Roubaix is behalve de koningin ook de echte vent onder de wielerklassiekers. Prima combinatie dus. Boom zal met zijn 1 meter 91 niet snel van de kasseien afstuiteren. Oud-bondscoach Van Kessel (56) noemt een stevig fysiek als een van de basiseigenschappen die een renner moet hebben om Pa rijs-Roubaix te kunnen winnen. De andere vijf: uithoudingsvermo gen, stuurmanskunst, de ijzeren wil en vechtlust om diverse keren te kunnen sterven, parkoersken- Lars Boom nis en het vermogen om van ver snelling te kunnen wisselen (groot-klein-groot-klein). Niemand hoeft raar op te kijken als Boom 'de Hel' morgen niet wint. Vorig jaar was hij zesde, met een relatieve straatlengte (1 minuut 43) achterstand op win naar Tom Boonen. Morgen zal het Fabian Cancellara wel zijn die als eerste de wielerbaan opdraait. Als 'Spartacus' zijn duivels ontbindt kan (waarschijnlijk) niemand vol gen. Ook Boom niet. Zie de Ron de van Vlaanderen. „Je hebt Can cellara en dan een heel legertje outsiders", zegt Adri van Houwe- lingen, tot vorig jaar ploegleider bij Rabobank. Zijn voormalige pu pil Boom is 'zeker een van die out siders', vindt de Zaltbommelaar. Velen hadden gedacht dat Boom op zijn 27e meer zou zijn dan een outsider in Roubaix. De kwalitei ten om daar te winnen worden hem al jaren toegedicht. Hij heeft het talent en de fysiek. Kan tijdrij den, niet onbelangrijk voor Rou baix, én heeft het killersinstinct om wedstrijden te winnen. „Over zijn talent hoeven we niet de dis cussiëren", zegt Van der Poel (53), in 1993 vijfde in Roubaix. Toch ziet ook de oud-prof uit Hooger- heide dat Boom nog niet de resul taten rijdt waar kenners op had den gerekend. „Hij is niet overge stapt naar de weg om mee te rij den, hè? Boom moet meer zijn dan een outsider. Hij is aangeno men om klassiekers te winnen. En dat doet hij nog niet." Van Kessel plaatste nogal eens kri tische kanttekeningen bij de wil van Boom - de twee kennen el kaar goed - om tot het gaatje te gaan. De Kerkdrielenaar wijt het aan een overschot aan talent. „Veel te veel klasse. Dat is eerder een nadeel dan een voordeel." Van der Poel velt geen oordeel over de werklust en trainingsar- beid van Boom. „Ik sta er te ver vanaf. Feit is dat hij meer moet brengen in grote koersen. Vorig jaar won hij de Eneco Tour, maar dat is peanuts. In Vlaanderen wordt hij elfde, maar hij is amper in beeld, doet niets beslissends." 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 114