Voorstel tot afzwakken salarisnorm Edwin Steijaert (32) uit Hulst woont en werkt nu bijna negen jaar in de luxe zandbak Abu Dhabi. 'f Pandjes De Mul tegen de vlakte 26 ZEEUWS-VLAANDEREN Sluis mag nog eens uitleg geven over dwangsom korting? 30 april is het zover: de troonswisseling. Een bijzondere gebeurtenis waar Wegener Media op een unieke manier bij stilstaat. Meer weten? Kijk dan op wegenermedia.nl of neem contact op met uw accountmanager voor een 'koninklijk' advies op maat of bel (088) 0139 995. Dhabi Frikadellen in Abu door Sheila van Doorsselaer ABU OHABI - In Abu Dhabi gaat voor niets de zon op. Letterlijk; het is er immers altijd warm. Maar ook figuurlijk, want werk je er hard, dan leef je er in weelde. Hulstenaar Edwin Steijaert ver trok in 2004 naar de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Hij studeerde nog in Eindhoven toen hij op een feestje in Terneuzen in gesprek raakte met een vriend-van- een-vriend die in Du bai werkte en hem zijn kaartje gaf. „Het klonk allemaal heel inte ressant, maar ik was net bezig met afstuderen. Ik was het eigen lijk allemaal weer vergeten toen ik vlak voor mijn afstuderen het kaartje weer vond en hem eens besloot te bellen." Binnen een maand was het rond en zat Edwin in Dubai. Hij werkte eerst in het zwaar transport en kranen. „Dubai was toen net in ontwikke ling. De Burj al Arab (het beken de luxehotel in de vorm van een scheepszeil, SvD) en het eerste palmeiland waren net opgeleverd, maar verder was er nog niet veel." Edwin zat desondanks niet stil. Hij trouwde de van oorsprong Bra ziliaanse stewardess Valeria. Ze hebben twee dochters: Lavine en de kleine Melina. Inmiddels werkt Edwin al heel wat jaartjes voor de Gulf Piping Company in het vlakbij Dubai ge legen Abu Dhabi. Edwin is pro jectmanager en als zodanig verant woordelijk voor alles rondom de fabricage van staalconstructies voor de off shore olie- en gasin- dustrie. Hij geeft leiding aan hon derden mensen; een prestigieuze en verantwoordelijke functie die hij in Nederland nooit zo snel zou mogen vervullen. „De Emira ten bieden je als expat wat dat be treft meer kansen." Edwin maakt lange dagen, werkt keihard, maar daar staat dan ook wel wat tegenover. Zo woont het gezin in een meer dan behoorlij ke villa. „We hebben naast de ge bruikelijke woonruimte ook een kamer voor een schoonmaker, een logeerkamer voor als vrien den of familie ons bezoeken en we hebben vier badkamers. Bij door Sheila van Doorsselaer ons is er dus nooit ruzie wie het eerst onder de douche mag!" In de tuin, die vrijwel geheel is inge richt voor de kinderen, heeft Edwin ook een hoekje voor zich zelf. Er staat een bar en een barbe cue, want je krijgt Edwin wel uit het Bourgondische Hulst, maar je krijgt het Bourgondische nooit uit Edwin. Zo krijgt hij nog geregeld kroket ten en frikandellen thuisbezorgd in Abu Dhabi (hoewel wel steeds minder vaak) en staat de koelkast vol curry, ketchup, frietsaus en al le andere denkwaardige Neder landse sausjes. Hij drinkt koffie van Douwe Egberts, eet bruine boterhammen met Nederlandse kaas en zijn dochters doen hagel slag op hun brood. „De familie is toch wel de grootste leverancier van Hollandse zaligheden. Wan neer ze langskomen, moeten ze wel altijd iets lekkers meenemen! Als we zelf naar Nederland gaan, gaat een extra koffer mee die vol eten weer mee teruggaat." Hoe wel de VAE Islamitisch van grond slag zijn, hoeft Edwin zelfs worst, salami en bier niet te missen. De Emiraten zijn in zoverre Westers, dat het in bepaalde winkels met vergunning verkrijgbaar is. Toch is Edwin al flink aangepast, want hij eet zeker elke week wel een fa- lafelsandwich. Edwin is inmiddels zeer ver groeid met Abu Dhabi, de gebrui ken en de levensstandaard. Tij dens de Ramadan eet en drinkt hij niet in het openbaar, hij roemt de veiligheid, er is relatief weinig criminaliteit en zo zijn er nog wel wat leuke bijkomstigheden. „Ik hoef geen belasting te betalen en de benzine kost hier omgerekend 35 eurocent per liter. Maar ja, met een V8 verbruik je ook meer..." Natuurlijk, hij mist zijn familie en vrienden, al komen die gere geld op bezoek. „Wat ik ook mis van Nederland is lekker buiten lo pen en de koude lucht inademen, in plaats van lucht met zand." Het is inmiddels een jaar geleden dat hij voor het laatst in Neder land was. Of hij wellicht ooit nog voorgoed terugkeert? „Je weet nooit wat de toekomst brengt. De Arabieren hebben daar een mooie uitdrukking voor: Inshallah." Als God het wil. 'Wat ik ook mis van Nederland is buiten lopen en de koude lucht in ademen, in plaats van lucht met zand.' MIDDELBURG - De Statenfracties van Christenunie en CDA komen met een nieuw amendement voor subsidies aan organisaties met duurbetaalde directies. Ze willen de 'Zeeuwse norm' zodanig aan passen, dat het voor de provincie mogelijk blijft ook projecten te on dersteunen van instellingen waar de top meer verdient dan een mi nister. Dat inkomen (144.108 eu ro) hebben de Staten in novem ber als maat genomen. In de prak tijk blijkt dit lastig werken, be toogde gedeputeerde Kees van Be- veren (CDA) vrijdag in de com missie bestuur, financiën en wel zijn. Het gevolg is dat Zeeland veel bijzondere projecten dreigt mis te lopen, aldus Van Beveren. Als voorbeeld nam hij een aan vraag van een boer die hier prei wil gaan telen op water in samen werking met de universtiteit van Wageningen. Omdat de schoolbe stuurders meer verdienen dan de Zeeuwse norm, moet die aan vraag nu worden afgewezen. CDA en CU willen die 'weeffout' corri geren door een ruimere marge toe te staan. GroenLinks, de SP, de PW, Natuurlijk Zeeland, PvZ en D66 zijn tegen de aanpassing. DEN HAAG - De Raad van State geeft de gemeente Sluis een twee de kans om uit te leggen waarom ze de Sluise pensionkamerver huurder Frankie Taveirne een dwangsom wil opleggen. Eerder maakt de Middelburgse be stuursrechter korte metten met de dwangsom van 20.000 euro. Sluis legde die op voor het verhu ren van (pension)-kamers in een aantal panden aan de Ridder straat in Sluis. Volgens de gemeen te was dit in strijd met het be stemmingsplan. De Raad van Sta te fluit de Middelburgse rechter nu terug en geeft de gemeente als nog de kans uit te leggen waarom kamerverhuur in strijd is met het bestemmingsplan. Lukt dat, dan mag de gemeente de dwangsom opleggen. Overigens is Taveirne gestopt met het verhuren van pen sionkamers aan toeristen. Na 33 jaar doet Koningin Beatrix afstand van de troon. Om deze jaren samen te vieren bieden wij u bij afname van ons Koningspakket 33% korting aan! Uw advertentie in de dagblad bijlage op zaterdag 27 april Uw advertentie in de dagblad bijlage op woensdag 1 mei Uw advertentie in dé Weekkrant Koningseditie in week 17 Uw banner op de nieuwssite met een oranje tint* Advertentieformaat en banner naar keuze Deze actie geldt niet in combinatie met andere afspraken of acties weGeNeR Media TERNEUZEN - In de volksmond werden de deplorabele etablissementen in de Terneuzense Vlooswijkstraat 'de pandjes van De Mul' genoemd. Nu de sloop van de panden is begonnen, is weer even zichtbaar waar die aan duiding op sloeg. Het onderkomen van het installatie- en loodgietersbedrijf wijkt met het oog op nieuwe, nog onbekende ontwikkelingen op de Kop van de Noordstraat, foto PZC Edwin Steijaert (rechts) met zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 108