Indringend gesprek gevoerd met in kruis trappende politieagent Prinses Beatnxschool Prins Willem van Oranjeschool ZEELAND 23 Wegener Media kleurt Oranje! Horecawedstrijd De Vos en Hagesteijn commentaar Feestje bouwen Milieubeweging tegen ombouw kolencentrale U, Goes Terneuzen ZATERDAG 6 APRIL 2013 door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De politieagent die een geboeide koperdief in het kruis heeft geschopt, heeft een in dringend gesprek gehad. Daarvan is schriftelijk verslag gemaakt en dat is in zijn personeelsdossier ge stopt. Dat zegt woordvoerder Mireille Aalders van de politie Zeeland West-Brabant. De berispte agent ging in de nacht van 10 april 2012 af op een melding van een moge lijke inbraak op een bedrijventer rein in 's-Heerenhoek. Zijn poli tiehond vond de verdachte die zich hevig verzette. Aan het eind van het gevecht miste de hond een stuk oor. De verdachte liep vijftig bijtwonden op. Uit woede dat de verdachte de hond wat had aangedaan, gaf de agent de inmid dels geboeide verdachte een rake trap in diens kruis. Dat had hij beter niet kunnen doen. De rechtbank oordeelde in februari dit jaar dat de agent de verdachte doelbewust heeft mis handeld. Daarop verklaarde de rechter het Openbaar Ministerie niet ontvankelijk. Daardoor ging de verdachte vrijuit. Bovendien kan het bedrijf dat door de koper diefstal 57.000 euro schade zou - hebben geleden, fluiten naar een schadevergoeding. Het Openbaar Ministerie is tegen de uitspraak in hoger beroep gegaan. Zowel de politieagent als de hond werken weer, aldus woordvoerder Mireille Aalders van de politie Zeeland West-Brabant. De politie vindt het gerechtvaardigd dat de agent de politiehond heeft losgela ten op de verdachte. Maar de trap die de agent gaf na het boeien van de verdachte was 'dispropertioneel', aldus de poli tie. Daarop is met de agent indrin gend gesproken. De politie vindt dat daarmee de zaak is afgehan deld. Haak in op dit Oranje Umfeld en reserveer snel uw advertentie Meer weten? Kijk dan op wegenermedia.nl of neem contact op met uw accountmanager of bel (088) 0139 995. weGeNeR Media SLIJKPLAAT - Eliza de Vos en Tim Hagesteijn gaan op voor de titel in de gastvrijheidswedstrijd van Moet Hennessy, zondag en maan dag in het Amstelhotel. De Vos is gastvrouw bij de Kromme Water gang in Slijkplaat en Hagesteijn* af komstig uit Zierikzee, werkt bij Wolfslaar in Breda. De talenten zijn uitverkoren door één van de zeven Nederlandse horecaorganisa- ties, waaronder Les Patrons Cuisi niers (De Kromme Watergang) en Jeunes Restaurateurs (Wolfslaar). De Zeeuwse basis scholen lopen mas saal warm voor de Koningsspelen. Dat wordt de opmaat naar dinsdag 30 april. De Koningsspelen zijn vier dagen eerder, op vrijdag. Deze timing wringt een beetje, maar de scholen hebben geen keus. De troonswisseling valt immers in de vakantie. Het worden dus de spelen van de voorpret. Dat kan overigens heel leuk zijn. Verder zit het niet helemaal lek ker met de financiering van de festiviteiten. De Koningsspelen steunen op een supermarkt en ook de troonswisseling wordt mede aangekleed door het be drijfsleven. Die zuinigheid past misschien in deze tijd, maar het komt nogal armoedig over. En het is niet inventief. Waar om hebben we de troonswisse ling niet gekoppeld aan de hero pening van het Rijksmuseum? Die combinatie zou internatio naal indruk maken. De nieuwe koning en koningin voor De Nachtwacht. Nederland heeft het kennelijk niet in zich. MIDDELBURG - Greenpeace, Milieu defensie en Clientearth vragen de provincie geen vergunning te ver lenen aan het ombouwen van de kolencentrale in Borssele naar een biomassacentrale. De milieuorganisaties vinden dat exploitant EPZ - dochter van ener giebedrijf Delta - onvoldoende kan aantonen dat de biomassa duurzaam is. Ze vinden het ook 'zeer onwaarschijnlijk' dat de cen trale leidt tot een vermindering van de uitstoot van CO2. De orga nisaties stellen verder dat rest warmte niet wordt benut. Daar door gaat 64 procent van de opge wekte energie direct verloren. Nog even, en dan is het eer ste deel van de naam van de Prinses Beatrixschool in Goes weer actueel. „Daar zijn we heel erg blij om", zegt directeur Pieter Goudappel. Natuurlijk doen de 350 leerlingen mee aan de Koningsspelen. Maar voor zo'n grote school is het onmogelijk om alle kinderen te la ten ontbijten in de school en spel letjes te laten doen op het school plein. De 350 kinderen moeten op 26 april daarom naar een andere plek voor de festiviteiten „Waar schijnlijk gaan we naar de Zee landhallen", zegt Goudappel. Hij is blij dat de gemeente de activi teiten coördineert. „Want drie we ken is een hele korte tijd om zo'n evenement te organiseren. Met zo veel kinderen heb je veel mensen voor de begeleiding." De Prinses Beatrixschool doet mee aan de dans en de activitei ten die sportopleiding Cios be denkt. De allerjongste leerlingen, die normaal gesproken vrij zijn op vrijdag, doen ook mee aan de Koningsspelen. „Zo'n feestelijk moment willen we ze natuurlijk niet ontnemen." Er moeten nog wel wat punt jes op de i gezet worden, ver telt adjunct-directrice Kim du Puy van de Prins Willem van Oranjeschool in Terneuzen. Maar voor de kleuters is de naast de school gelegen speeltuin het Oran jekwartier besproken en de sport velden voor de groepen 5 tot en met 8 zijn ook besproken. Die gaan een deel van de dag aan sport besteden. Er wordt ook gedacht aan een ge zamenlijke activiteit voor de hele school, een lied zingen of ballon nen oplaten of zoiets. Maar dat moet allemaal nog vorm krijgen. Er is zelfs al gedacht aan een slecht-weer-programm'a, al gaat ze daar niet van uit. De school was aanwezig op een voorlichtingsbijeenkomst van de gemeente over de Koningsspelen en daar werd duidelijk dat er geen geld van de gemeente komt en ook geen begeleiding van roc-stu- denten. De school moet het dus helemaal zelf doen, maar dat komt best in orde vertelt Kim du Puy. De 350 leerlingen van de school gaan een onvergetelijke dag krijgen. Basisscholen konden zich vrijwillig aanmelden om mee te doen aan de Koningsspelen. In Zeeland doen bijna 200 scholen mee. foto Martijn Beekman/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105