Drie spelers van Goes naar VC Vlissingen Zeeuwen overleven eerste selectie WK voor jonge paarden Like en Win! PZC I 1 ZEEUWS 34 SPORT -JjUj MARATHON ZEEUWS-VLAANDEREN De vierjarige jack russell doet met Jan van Katwijk op 20 april weer mee aan de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Ook Harmes niet van start Rummenigge bij Voetbalschool VLAAIV3EREN door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Nadat drie spelers dui delijk hadden gemaakt VC Vlissin gen te verruilen voor Goes, heeft een trio voetballers nu aangegeven deze zomer de omgekeerde weg te bewandelen. josimar Pattinama, Lorenzo de Groot en Milton Roemeratoe heb ben een akkoord bereikt met de stichting Ondersteuning Top sport Zeeland (OTZ), die eerste klasser VC Vlissingen onder steunt. Het trio komt over van zondag-hoofdklasser Goes, dat zich eerder al met drie spelers van VC Vlissingen versterkte: Jo nathan Constancia, Sinan Coban en Quincy Gooding. Daarnaast zullen ook de Hoek-spelers Raymond Wolff en Roysel James de overstap maken naar het door Gérard de Nooijer getrainde Goes. door Koen de Vries MIDDELBURG - Verschillende Zeeuw se dressuurruiters hebben met hun viervoeters de eerste kwalificaties voor het WK voor jonge paarden doorstaan. In Ermelo plaatste zich bij de vijfjarige paarden Jessica Nijpjes uit Sint Laurens met Devil Dia- mond voor de volgende selectie ronde. Bij de zesjarige paarden wa ren dat Thamar Zweistra uit Scho- Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg Molly's achtste marathon door René van Stee re met Hexagons Capetown en Hexagons Charon en Hans-Peter Minderhoud uit Westkapelle met Glock's Caper. Dinja van Liere uit Kapelle hoeft haar paard Duval's Capri Sonne pas bij de tweede se lectie te tonen. Die is op dinsdag 9 april in Ermelo. Van Liere en Capri Sonne wonnen vorig jaar brons op het WK bij de vijfjarige paarden. Het wereldkampioenschap wordt van 7 tot en met n augustus in het Duitse Verden gehouden. www.facebook.com/De.PZC RHOON - Een trainingspartner waarvoor het nooit te hard of te langzaam gaat, de afstand nooit te ver is, het nooit slecht weer is en die nooit klaagt. De jack russell Molly van Jan van Katwijk uit Rhoon beschikt over al deze pret tige eigenschappen. De trouwe viervoeter begint zaterdag 20 april in Zeeuws-Vlaanderen aan haar achtste marathon. „Beter dan Molly kun je ze niet hebben", zegt een lachende Van Katwijk. „Ze is niet alleen m'n trouwste ka meraadje, maar ook m'n trouwste trainingsmaatje." Hoewel baasjes met hun honden steeds vaker opduiken tijdens loopevenementen, beseft de Zuid-Hollander dat hij samen met zijn oogappeltje nog altijd een opmerkelijke verschijning vormt. Dit was vorig jaar ook zo Erwin Harmes zal niet meedoen aan de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen. De atleet uit Middel burg kampt met gezondheidspro blemen. Op advies van zijn dokter moet hij het voorlopig rustiger aan doen. Harmes gold, mits in goeden doen, als één van de voor naamste kanshebbers op de zege. Eerder werd al bekend dat Sjaak Luteijn zijn titel niet zal verdedi gen. De Oostburger doet wel mee aan de kwart marathon. SINT PHILIPSLAND - Noad'67 heeft de voormalig Duits international Michael Rummenigge vastgelegd .voor de Voetbalschool. Die is op 14,15 en 16 oktober in Sint Philips- land. De Voetbalschool is in de herfst vakantie van 2013 toe aan de ne gende editie. Noad'67 slaagt er steevast in om bekende namen uit de voetbalwereld clinics te la ten geven aan de eigen jeugd en kinderen van naburige verenigin gen. Het contracteren van Rum menigge past in die lijn. Oud-prof Rummenigge (49) heeft een goedlopende voetbalaca demie in Duitsland. Met een uit gebreid team verzorgt hij jaarlijks vele clinics en voetbalkampen. tijdens de Marathon Zeeuws- Vlaanderen, waarin het bijzonde re tweetal ook een prominente bij rol speelde in de film die van het evenement werd gemaakt. Toen kwam regelmatig de vraag of het verantwoord is om zo'n hondje aan een dergelijke beproeving bloot te stellen. „Die mensen kan ik altijd meteen gerust stellen. Het kan echt geen kwaad. Dat zul len collega's van mijn eigen die renarts beamen. Het is echt niet zo dat ik een kunstje opvoer of zo. Als het niet zou kunnen, zou ik het ook prima vinden." Pucky, Van Katwijks vorige jack russel die 16,5 jaar oud werd, was niet geschikt voor het loopwerk. „Net als Molly was zij een stuiter bal, maar haar jachtinstinct was groter. Ze was om de haverklap af geleid. Ze was ook altijd veel eer der thuis dan ikzelf." Bij de nu ruim vier jaar oude Molly ligt het anders. „Zodra ik nog maar naar m'n loopschoenen kijk, wordt ze al gek. Als ik hier in de buurt train, loopt ze altijd los. In wed strijden moet ze regelmatig worden aangelijnd. Maar ook dan spat het plezier er vanaf. De lijn staat nooit strak gespannen. En haar staartje wijst steevast om hoog." De 57-jarige Van Katwijk is over drie weken toe aan zijn 112e mara thon. Een snelle tijd interesseert hem allang niets meer. Ooit liep hij de Marathon van Rotterdam in iets meer dan drie uur. Tegen woordig geniet hij samen met Molly, waarvoor drie marathons per jaar de limiet is, tijdens het lo pen van de natuur en de omge ving. Zoals ook tijdens de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen. Niet el ke marathon is geschikt voor Van Katwijks kameraadje. „In Rotter dam zijn we zelfs niet welkom. Onzin natuurlijk, want we lopen echt niemand in de weg. Het is voor een hond trouwens veel be ter om mee te doen aan natuurlo- pen of natuurmarathons, waar grote stukken van de parkoersen onverhard zijn." Van Katwijk doet voor de vierde keer mee in Zeeuws-Vlaanderen. Het eerste contact met de organi satoren bezorgt hem nog altijd warme gevoelens. „We gaan altijd op pad met het openbaar vervoer. Vanuit Rhoon is dat bijna een we reldreis. Op de vraag hoe ik dit het beste kon regelen, werd me door Marlon Roels (tot vorig jaar. voorzitter van de Stichting Mara thon Zeeuws-Vlaanderen) met een een slaapplek aangeboden. Zo iets is goud waard." De Marathon Zeeuws-Vlaanderen wordt op 20 april gelopen. De PZC blikt tot die tijd vooruit met diverse bijdragen. Vandaag deel 1De achtste mara thon voor Molly. Burgemeester Jan Lonink feliciteert Anthony van Assche. Op de achter grond wielrenner Brian van Goethem. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74