Bressiaander bedankt ziekenhuis in Cent PZC 26 ZEEUWS-VLAANDEREN COLLAGEENBANK Een nieuw wapen in de strijd tegen slappe huid en cellulitis in Hulst: de collageenbank. Ondernemersplein Maak iemand abonnee Roze licht bron van de Simone de Haan: „Een collageenbank is net een zonnebank, maar bruin word je niét." foto Mark Neelemans zacht roze licht. Onder de colla geenbank wordt de huid niet blootgesteld aan uv-straling, maar aan licht met een frequentie van tussen de 600 en 650 nanometer. Deze lichtgolven bevorderen op celniveau de aanmaak van colla geen en elastinevezels in de huid. Collageen is een lichaamseigen stof die het lichaam tot een leef tijd zo halverwege de twintig jaar volop aanmaakt. Daarna stagneert dit proces en treedt huidveroude- ring en -verslapping op. Colla geenlichttherapie schudt de cel len als het ware wakker en zet ze aan tot productie. De lichtgolven dringen tot zo'n vijf millimeter diep binnen in de huid. Simone: „Je kunt tijdens de sessie hoogstens een lichte tinteling voe len, maar het is absoluut niet pijn lijk, eerder heel erg ontspan nend." Een collageenkuur duurt zo'n tien tot vijftien weken voor een optimaal resultaat. De eerste vijf weken, als het proces in gang wordt gezet, wordt drie keer per week een sessie van twintig minu ten geadviseerd. De intensiteit van de behandeling door Sheila van Doorsselaer HULST - Wie vindt dat het alle maal wel wat strakker, egaler en stralender mag maar huiverig is naar de scalpel of injectienaald te grijpen, kan ook zonder deze dras tische middelen streven naar een mooiere huid. Simone de Haan (23) van Zon- en Anti-verouderingscentrum Sun Skin in Hulst biedt een alternatief voor vaak dure en soms pijnlijke cosmetische chirurgie of laser- en botoxbehandelingen. Een kuur on der de collageenbank stimuleert de aanmaak van collageen en elas tinevezels in de huid en levert zichtbare en voelbare resultaten op. Sun Skin is sinds december ge huisvest op de bovenverdieping van healthcenter Bodyline in Hulst. Naast zonnebankkuren is er ook de collageenkuur te volgen. Het principe is hetzelfde: twintig minuten relaxen onder lampen. Op het eerste gezicht lijken de banken heel erg op elkaar, tot de lampen aan gaan. De lampen van de collageenbank verspreiden geen blauwe gloed maar een door Martijn de Koning BRESKENS - Twee jaar geleden werd ze zelf nog behandeld tegen een vorm van jeugdkanker, Anne Voogd uit Oostburg. Afgelopen week fietste ze met achttien ande ren vanuit Breskens naar het zie kenhuis in Gent om geschenken op de afdeling kinderoncologie te overhandigen. Bressiaander Henk Verstraaten nam het initiatief voor de tocht. Hij zette de afgelopen weken al meerdere acties op voor KiKa (Kinderen Kankervrij). Zijn zoon Jordy is pas genezen verklaard en als geen ander kennen beiden de weg naar het UZ in Gent. Henk: „We hebben drie uur en twee mi nuten over de 53 kilometer ge daan. Terug ging het in een taxi bus." Mede dankzij een gift van zorgboerderij Jodi Sintepier uit Nieuwvliet is het ziekenhuis nu twee computertablets rijker. „Er is door sponsors ook nog 150 euro voor speelmateriaal geschonken", vertelt Henk. Onder de deelne mers waren brandweerlieden uit Oostburg die maar weinig had den geslapen. De groep Oostburg was evenals Breskens stand-by voor bluswerk bij de winkelbrand vrijdag in Sluis. Henk vol trots: „Toch hebben ze doorgezet en de rit gefietst." r_ en u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-!* De nieuwe abonnee leest de krant maar liefst 2 maanden gratis en betaalt vervolgens 82,50 per kwartaal. Ga naar www.pzc.nl/abonneewerftabonnee •Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. De nieuwe abonnee heeft de afgelopen 3 maanden geen abonnement gehad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70