Zeilen weekje later weg in groeve Nieuw Namen Buurtzorg Sluis groeit in jaar al uit haar jasje I DONDERDAG 4 APRIL 2013 ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Steun voor acties behoud Dethon Helft noordbuis van Sluiskiltunnel 'af Van maandag 8 april tot en met 12 april wordt de praktijk van R. van Berkel, huisarts te Koewacht waargenomen voor de namen, beginnend met de letters De apotheek is in die periode eveneens gesloten. Fietstoertocht door Kanaalzone Dag voor Zeeuwse amateurarcheologen Kooravond voor hulpwerk Roemenië Praktische hulp in Alzheimercafé Jubileumexpositie van Sia Braakman TERNEUZEN verlaat op gang De helft van de noordbuis van de Sluiskiltunnel is 'af. De 27 januari gestarte tun nelboormachine Boorbara heeft dinsdag deze mijlpaal bereikt door de 282ste tun- nelring te plaatsen. Boorba ra graaft nu door het glauco- niet houdende zandpakket van de miljoenen jaren oude Formatie van Tongeren. Aspergeteler Vael uit Absdale trekt plastic folie over de bedden op zijn één hectare grote perceel. In de hoop zo de groei van het witte goud te bevorde ren. foto Camile Schelstraete Ook Staatsbosbeheer vindt dat het afgelo pen moet zijn met de kou. Om de weergo den hiervan te doordringen, is woensdag actie ondernomen in de Meester Van der Heijdengroe- ve in Nieuw Namen. De zeilen die de miljoenen jaren oude aard lagen in de groeve tegen vorst- schade moeten beschermen, zijn weggehaald. Medewerkers van Staatsbosbeheer en vrijwilligers hebben ook de wanden schoonge- borsteld. De groeve heeft de winter goed doorstaan, constateerde boswach ter Peter Maas tevreden. Met het oog op de aanhoudende kou heeft Staatsbosbeheer de openstelling wel een weekje uitgesteld. Het streven is de groeve altijd eind maart uit de winterslaap te wek ken. Dat het 's nachts nog een beetje kan vriezen, is volgens Maas geen probleem. „En het moet toch ook een keer echt lente worden, anders hoeft het niet meer In 2011 is de groeve grondig opge knapt. Een houten vlonder is erin gebouwd, wat het mogelijk maak te de groeve elke dag in het sei zoen (vanaf heden) van 9.00 tot 17.00 uur open te stellen. De be wegwijzering naar het aardkun dig monument kan nog wel wat beter, maar, weet Maas, 'de be kendheid is de laatste jaren al fors gegroeid'. door Martijn de Koning SCHOONDIJKE - Buurtzorg West- Zeeuws Vlaanderen is jarig. De af deling van de landelijke thuiszorg organisatie bestaat een jaar. Dat wordt vrijdag vanaf 14.00 uur ge vierd met een markt in restaurant De Zwaan aan de Prinses Bea- trixstraat in Schoondijke. Instellingen en bedrijven op het gebied van welzijn en zorg presen teren zich. Buurtzorg heeft, aldus woordvoerdster Marianne van de Velde, een vliegende start ge maakt in West-Zeeuws-Vlaande- ren. De organisatie die landelijk actief is, begon in de gemeente Sluis met vier verpleegkundigen. Nu zijn er zes verpleegkundigen en drie verzorgenden actief. Dit is te danken aan de werkwijze van Buurtzorg, en die werpt volgens Van de Velde vruchten af. Klan ten hebben altijd contact met ie mand van het zorgteam, óók wan neer ze naar het kantoor bellen. „Medewerkers zijn niet alleen ver antwoordelijk voor de thuiszorg zelf, maar ook voor onder meer de administratie. Dat zorgt voor korte lijntjes en levert extra tijd op voor zorg." Buurtzorg betrekt ook een grotere ruimte in Schoon dijke, bij de hervormde kerk. SLUIS - De reacties uit Den Haag over behoud van sociale werk plaatsvoorzieningen zijn niet erg bemoedigend, ondervond de Slui- se wethouder Jan Schaalje de afge lopen weken. Maar hij toonde zich bereid om sa men met collega's uit Terneuzen en Hulst te blijven ageren tegen de Participatiewet. Schaalje is het met de OR van Dethon én de ge meenteraad eens dat veel Dethon- medewerkers in de regio geen re guliere baan kunnen vinden. A tm F, door Dr. de Visser te Hulst, tel. 0114 314215 G tm O.door Dr. Roks te Clinge. tel. 0114 312361 P tm Z, door Dr. Helmers te Kloosterzande, tel. 0114 683185 TERNEUZEN Fietstoerclub Terneuzen houdt komende zaterdag een toertocht door de Neder landse en Belgische Kanaal zone, tot in het Belgische Evergem. Deelnemers kun nen kiezen uit de afstanden tachtig en honderd kilome ter. Vertrek vanaf 8.15 uur bij Health Center Bodyline, Vliegende Vaart, Terneuzen. AARDENBURG De Stichting Cultureel Erf goed Zeeland houdt zater dag 13 april voor de veertien de keer de Zeeuwse Ama teur Archeologen Dag. Deze keer in de Sint-Baafskerk in Aardenburg tussen 10.00 uur en 18.00 uur. Deelname kost 10 euro, aanmelden is mogelijk tot maandag via Zaad@scez.nl. TERNEUZEN In gereformeerde kerk De Levensbron in Terneuzen is zaterdag een koor- en sa- menzangavond. Tijdens het optreden wordt een collecte gehouden voor hulpwerk in Roemenië. Ook zal er iets verteld worden over de hulp verlening in dat land. Het gratis toegankelijke concert begint om 19.30 uur. TERNEUZEN Chantal Uijtdehaag van Ergo therapie Terneuzen is maan dag te gast in het Alzheimer café in Terneuzen. Zij zal een aantal voorbeelden la ten zien van praktische hulp middelen voor patiënten. De deuren zijn geopend van af 19.00 uur en het program ma begint om 19.30 uur. Toe gang is gratis. PHILIPPINE Burgemeester Jan Lonink opent zondag Sia Braak- mans' 12,5-jarige jubileumex positie. Haar galerie is geves tigd aan Waterpoortstraat 2A in Philippine. De exposi tie is geopend tot en met 2 juni. De galerie kan bezocht worden op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69