D66 dringt aan op proef wietteelt ZEEUWS-VLAANDEREN Kinderen vragen met flashmob voor onderwijs Een shovel aub Neckermann.com biedt enkele tientallen ontslagen werknemers een verlengd dienstverband. almanak Tweespalt binnen de Veiligheidsregio Zeeland dreigt Jan van Katwijk loopt straks zijn 112e marathon M* Alles over het festivalseizoen 2013 DONDERDAG 4 april 2013 ZEELAND SPORT www.pzc.nl/festivals werft ex-personeel Neckermann door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Webwarenhuis Neckermann.com in Sint Jansteen biedt tientallen ontslagen werkne mers de mogelijkheid drie a vier maanden langer aan te blijven. Eind vorig jaar voerde Necker mann een fikse reorganisatie door, die 172 van de 466 medewer kers hun baan kostte. Het ontslag is inmiddels aangezegd, een deel van de medewerkers werd vrijge steld van werk en zit thuis, de rest werkt door tot het verstrijken van de opzegtermijn. De komen de maanden zal die voor iedere ontslagen medewerker aflopen. De nieuwe directie van Necker mann heeft echter besloten dat enkele tientallen medewerkers nog een paar maanden langer in dienst kunnen blijven. Ze kun nen, als ze ervoor kiezen het voor stel aan te nemen, aan het werk in het magazijn. „We konden vooraf niet voorzien dat we op het gebied van logistiek en expeditie tijdelijk extra han den nodig zouden hebben", zegt Neckermann-woordvoerster Elian- ne Totté. Betrokken medewerkers hopen dat, mocht de economie de ko mende tijd aantrekken, ze alsnog geheel of gedeeltelijk in dienst kunnen blijven. In elk geval heb ben ze dan nu weer vier maanden zekerheid van werk en hebben ze langer de tijd uit te zien naar een nieuwe baan. Totté wil echter absoluut geen vic torie kraaien. „Het is echt nog te vroeg om te zeggen dat het goed gaat." De vakbonden zijn niet op de hoogte gebracht van het voor nemen van Neckermann om ont slagen werknemers langer aan te houden. „Dat is merkwaardig, aan gezien we dinsdag nog overleg hadden met de directie", zegt Mar co Falabella van vakbond De Unie. De gemeenten Hulst, Sluis en Ter- neuzen hebben 40.000 euro uitge trokken voor de begeleiding van ontslagen Neckermann-medewer- kers. Ook krijgen ze voorrang bij het Werkservicepunt. TERNEUZEN - Leerlingen van de Prins Willem van Oranjeschool hebben woensdag voor het millen niumproject van de gemeente Ter- neuzen een flashmob uitgevoerd op de Markt en in winkelcentrum Zuidpolder in Terneuzen. Drieënveertig kinderen dansten ogenschijnlijk vanuit het niets mee op muziek. Met de flashmob wilden ze de aandacht vestigen op het millen- niumdoel: wereldwijd moeten al le kinderen in 2015 naar school kunnen. Hieraan koppelde de school het goede doel Sibusiso. Deze stichting zorgt ervoor dat kinderen met een beperking in Tanzania naar school kunnen. De optredens trokken erg veel aan dacht. En dat was natuurlijk pre cies de bedoeling van de flashmob Ook basisscholen De Kreeke uit Westdorpe en De Oude Vaart in Terneuzen werken mee aan het millenniumproject. Dinsdag 16 april sluiten de drie scholen het project afin het Scheldetheater in Terneuzen. De flashmob op de Terneuzense Markt trok veel aandacht van voorbijgangers, foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het college van B en W in Terneuzen moet binnen drie maanden een plan op tafel hebben om een door de gemeente gecon troleerde wietteelt op te zetten. Die opdracht geeft D66 in een mo tie aan het college. Fractievoorzit ter Charles ten Hengel is niet de eerste die op een proef aandringt. Ook CDA'er Henk Siersema en PvdA'er Frank van Oorschot dron gen al eens aan op een experi ment met lokale wietteelt. Het college gaf vorige maand aan niets voor een proef te voelen, om dat het drugstoerisme in Terneu zen is verdwenen na de sluiting van coffeeshop Checkpoint. Ten Hengel is het gedoogbeleid nog al tijd een doorn in het oog. Nu mi nister Opstelten de deur voor ex perimenten op een kier heeft ge zet, ziet Ten Hengel kansen. „De voorgenomen bezuinigingen op de sociale werkvoorziening De- thon kunnen ermee worden opge vangen en de leegstand in ons kas- sengebied (Westdorpe) kan er mee worden bestreden. We kun nen trendsetter worden." Jaïn, een jongen van acht jaar, ver heugde zich op de bruiloft van zijn oom en tante. Hij deed mooie kleer tjes aan en had al voorpret. Hij keek ernaar uit al zijn neefjes en nichtjes te zien. Jaïn keek toe hoe zijn moeder de ca deautjes met glanzend papier inpak te en hoorde dat hij het grote ca deau aan het net getrouwde bruids Tip? redactie@pzc.nl paar mocht geven. Ze waren er blij mee en jaïn kreeg van de bruid een hartje waarop hij een wens mocht schrijven voor het getrouwde stel. Hij vroeg aan de bruid of die wens ook echt uit zou komen en keek er een beetje smachtend bij. Jazeker", antwoordde de kersverse bruid. Met grote uithalen schreef hij: 'Een sho vel van technic lego aub'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65