Heinkenszand steunt avondvierdaagse Strand Vrouwenpolder voor 'stoere sporten' bestemd FZC INITIATIEF Maak iemand abonnee 26 BEVELANDEN en THOLEN Bereik uw doelgroep met de Recreatiekrant door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De organisatie van het wandelevenement Walk Run in Heinkenszand voert een aan tal verbeteringen door ten opzich te van de eerste editie vorig jaar. Toen bleek dat nogal wat pijlen door 'grappenmakers' werden om gedraaid of zelfs ontvreemd. De belangrijkste worden nu beter be vestigd, zodat ze niet kunnen wor den omgedraaid. Verder komt er volgens Marijke Rijk van de orga nisatie een 'uniek controlesys teem, waarmee kan worden ach terhaald wie de pijlen heeft aange raakt'. „Ik zeg natuurlijk niet wat we hebben bedacht maar hopen wel dat dit voldoende afschrikt." Ook Heinkenszandse onderne mers dragen dit jaar hun steentje bij om van de Kika-KWF Walk Run een succes te maken. Dat ge beurt door middel van acties in de wandelweek van 15 tot 19 april of daar vlak voor of na. Er worden speciale plantenbakjes en avondvierdaagse boeketjes ver kocht en er wordt een 'Zeeuwse knop'-hanger met zirkonia steen gemaakt door juwelier Niek da rijs. Ook worden snoep en snoep- kokers, klompen, crocs en kleding verkocht. Tenslotte is er een ban- denlapactie en een actie vooraf gaand aan de vierdaagse om de spieren alvast wat los te maken. Van al deze acties gaat een deel naar de Heinkenszandse Walk Run en uiteindelijk naar Kika en KWF Kankerbestrijding. Ook is er op vrijdagavond in de Balletent vanaf 23.00 uur 'Vierdaagse feest muziek' en vanaf 22.00 uur gaat van elke verkochte consumptie twintig eurocent naar de Walk Run. Ook zijn er evenals vorig jaar trak taties voor iedere deelnemer van ondernemers in Heinkenszand en sponsort R&B Wonen samen met Kip Co de ballonnen voor de schoolkinderen die op maandag kunnen worden opgelaten voor een 'dierbare overledene'. Om de verschillende afstanden overzichtelijker te maken worden verschillende kleuren pijlen uitge zet. Ook is de routebeschrijving overzichtelijker en zullen de her denkingsballonnen op maandag vanaf 17.30 uur in de sporthal wor den uitgedeeld, waardoor de kor te herdenkingsdienst precies om 17.45 uur kan beginnen. Jopie Min- naard draagt een zelfgemaakt ge dicht voor en Marjon van Iwaar- den zingt een speciaal lied van haar nieuwe cd. Als controleplaatsen voor de tien kilometer tochten is onder meer gekozen voor 't Vrouweputje, 't Siepje en Maatschap Huige-van Dijke. Voor de vijftien kilometer komen daar nog Spek mie stroop, Hoeve van de Meulen en Brasse rie Stelleplas bij. www.heinkenszandse- walkandrun.nl De Recreatiekrant is dé wegwijzer voor toeristen en (dag)recreanten. Een inspiratiebron voor het plannen van uitstapjes in de periode april tot september. De Recreatiekrant informeert en inspireert en is hét communicatieplatform voor de sector horeca en recreatie. Waarom adverteren in de Recreatiekrant - U bereikt meer dan 165.000 personen door te adverteren in de recreatiekrant - U brengt uw product dichter bij de doelgroepen toeristen en (dag) recreanten - U profiteert van een speciale aanbieding bij doorplaatsing naar de zomerkrant Verspreidingsgebied: Campings en VW's Walcheren, Noord en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen Oplage: 45.000 exemplaren Verschijn data: 24 april3 juli, 17 juli, 31 juli, 14 augustus en 28 augustus 2013 Witt u zelf alvast ruimte reserveren of meer informatie? Voor informatie en/of reserveringen kunt u contact opnemen met ons verkoopteam: Direct Sales regio Zuid T 088 - 01 39995 E adverteren.zeeland@wegenermedia.nl door Henk Postma VROUWENPOLDER - De zone tussen de badroute (Fort den Haakweg) en de nieuwe rijksweg N57 moet de motor worden voor de economi sche ontwikkeling van Vrouwenpol der. Daar moeten bedrijven ko men, of voorzieningen, die de het dorp aan bezoekers helpen. Welke? Daar kan wethouder René Molenaar (CDA) nog geen uitspra ken over doen. Maar, verzekert hij, 'met de regelmaat melden zich partijen' die er brood in zien om er activiteiten te ontwikkelen. Aan het Amsterdams/Rotterdams bureau Stipo de taak boven water te krijgen welke plannen en idee ën er leven voor de invulling van het gebied, en te bekijken in hoe verre die bij elkaar kunnen wor den gebracht in één groot Master- plan. Burgemeester en wethou ders trokken daar ruim 22.000 eu ro voor uit. De ene helft komt uit de Europese Seaconomics-pot en de andere uit de reserve die Veere aanlegde om in Vrouwenpolder projecten te realiseren. Er resteert in die pot daarna nog bijna 4,3 ton. De gemeente verkoos Stipo boven twee andere bureau's, onder meer omdat Stipo elders in het land va ker met ondernemers, bewoners en investeerders sprak om in kaart te kunnen brengen hoe die samen in een gebied nieuw leven kunnen blazen. In Vrouwenpolder begint dat pro ces met een verkenning: wie zijn er geïnteresseerd om iets te onder nemen? Molenaar verwacht de eerste resultaten nog voor de zo mervakantie op zijn bureau te hebben. Hij wil daar niet op voor uit lopen. Wel zijn er al wat stek ken gestoken. Zo ligt er een dorps plan waarin het gebied wordt om schreven als een 'groene' strook met nieuwe sportieve en recreatie ve voorzieningen. Daarbij is ge dacht aan een gebouw voor in door- sporten. De bestaande gym nastiekzaal in het dorp zou daar in kunnen worden opgenomen. Een deel van het dorpsplan, met name de herinrichting van de dorpskom, is nu in volle gang. Er ligt ook een gemeentelijke structuurvisie, waarin het strand bij Vrouwenpolder wordt voorbe houden aan 'stoere sporten', vol gens Molenaar vooral bedoeld voor 'jonge, vlotte' mensen. Andere aspecten daarin zijn na tuurbeleving en uitbouw van toe- ristisch-recreatieve attracties als vernieuwing van het hotel bij de strandopgang, inclusief de bouw van een uitkijktoren, verdere ex ploitatie van strandslaaphuisjes en de realisering van een strand- speeltuin. Het Masterplan moet logisch bij dat soort ideeen aan sluiten. •Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. De nieuwe abonnee heeft de afgelopen 3 maanden geen abonnement gehad. John Koster wil een zeewierboerderij beginnen. Carola Helmendach-Nieuwenhuize houdt zich, als directeur van North Seaweed, bezig met het ontwikkelen van zeewier als grondstof voor producten, foto Willem Mieras en u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-!* Ga naar www.pzc.nl/abonneewerftabonnee De nieuwe abonnee leest de krant maar liefst 2 maanden gratis en betaalt vervolgens 82,50 per kwartaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62