cheap.nl dagactie 44 50 Voor paal bij de kassa van super Meer mogelijkheden voor aanpak van rechters die de fout ingaan Vraagtekens bij plan thuisdetentie 47% van 84^50 BINNENLAND 5 per /toplocatie één superactie! do 4 april Bankklanten zagen hun betalingen dubbel of drie dubbel afgeschreven en sal di in de rode cijfers zakken Rabobank kreeg gisteravond eveneens te maken met storingen bij het internetbankieren Minister Opstelten dicht met wetsvoorstel gat tussen waarschuwing en strafontslag magistraten Spotgoedkoop 4-sterren hotel in Limburg! ZZ Golden Tulip Weert cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 DONDERDAG 4 APRIL 2013 alleen vandaag boekbaar! per persoon, per arrangement door Chris van Alem en Patrick Wiercx NIJMEGEN/AMSTERDAM - ING ont kende woensdagavond met klem dat de problemen met internet- bankieren het gevolg waren van gehackte bankcomputers. De oor zaak werd toegeschreven aan over schrijvingen die dinsdagavond niet door de computer werden verwerkt, maar die wel aanpassin gen in het saldo tot gevolg had den. Of en wanneer ING de kos ten voor onterechte roodstand ver goedt, was gisteravond nog ondui delijk. Terwijl de ING zich uitput te in excuses aan de getroffen klanten, werd op sociale media als Twitter en Facebook en door de Consumentenbond scherpe kritiek geuit op de late en gebrek kige informatie aan klanten over de storing. Pas in de vooravond maakte ING op de website gewag van de problemen. Op de sociale media was het com mentaar op ING gisteren niet van de lucht. De bank, met name de bestuurders, kregen een uitge breid arsenaal aan verwensingen naar het hoofd geslingerd. Bankklanten zagen hun betalin gen dubbel of driedubbel afge schreven. Hierdoor konden saldi makkelijk in de rode cijfers zak ken. Een enkeling, zoals twitte- raar Sjoerd Venema, maakte het tegenovergestelde mee. Hij meld de dat hij zijn saldo van 200 euro zag opgehoogd naar 150.000 euro. „Ik ga op vakantie", reageerde hij laconiek. Een aantal rekeninghouders kon er minder om lachen. Het niet kunnen betalen via pin bij de su permarkt of de benzinepomp, doordat hun saldo door de compu ter fout negatief was,kon moeilij ke momenten opleveren. Via Face- book vertelde Niels Boere dat hij zijn boodschappenkarretje in de super niet kon afrekenen. Hij zag zich naar eigen zeggen 'voor paal staan bij de kassa'. Pomphouders en andere onderne mers moesten vindingrijk zijn. Een aantal getroffenen, zoals Ire ne Hemelaar uit Amsterdam, kon niet pinnen aan de pomp. Ze zei op Facebook dat de gedupeerden een schuldbekentenis moesten te kenen en beloven die binnen twee dagen in te lossen. Coen Bavinckovic zit met zijn ING-pas op zakenreis in Rio de Janeiro. Geld opnemen in de Bra ziliaanse metropool lukt hem al dagen niet. De bank waar hij pin de, slaagde er niet in om contact te leggen met ING. Een telefoon tje naar de bank in Nederland le verde weinig op. „Vervolgens ver tellen ze dat er niets aan gedaan kan worden. Beste ING, wat moet ik doen voordat ik gewoon geld kan opnemen?" De storing bij ING had ook gevol gen voor een onbekend aantal klanten van uitkeringsinstantie UWV. Uitkeringen bleken gister morgen niet te zijn bijgeschreven. Dat leidde tot telefoontjes en mails van verontruste cliënten. De Consumentenbond kreeg gis teravond ook telefoontjes van ner veuze leden met de vraag 'of ze zich zorgen moesten maken'. Vol gens woordvoerder Sybren Visser van de bond is het in het belang van ING voortaan de klanten zo snel mogelijk te informeren over wat er aan de hand is. Rabobank kreeg gisteravond even eens te maken met storingen bij het internetbankieren. Volgens de woordvoerster van Rabobank staat deze storing geheel los van de problemen waarmee ING te kampen had. door Hans Goossen DEN HAAG - Het palet aan discipli naire maatregelen tegen rechters die de fout ingaan, wordt uitge breid. Minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie maakte giste ren bekend dat hij een wetsvoor stel hiervoor klaar heeft. Op dit moment zijn wettelijk maar twee rechtspositionele maat regelen mogelijk tegen rechters die ongeoorloofd of ongewenst ge drag vertonen: schriftelijke waar schuwing of strafontslag. Om het als te groot ervaren gat tussen deze twee instrumenten te dichten, wil Opstelten in de toekomst onder meer tijdelijke schorsing van magistraten moge lijk maken. Daarnaast vervangt hij de schriftelijke waarschuwing, die 'te licht, althans in bepaalde mate vrijblijvend' overkomt, door een schriftelijke berisping. Het wetsvoorstel voorziet ook in de mogelijkheid om rechters ge dwongen over te plaatsen naar an dere gerechten als er bijvoorbeeld door conflicten een onwerkbare arbeidssituatie dreigt te ontstaan. De positie van rechters is een bij zondere. Om de onafhankelijk heid van de rechtspraak te garan deren, worden zij voor het leven benoemd. Strafontslag kan alleen door de Hoge Raad worden uitge sproken. Dat gebeurt hoogst zel den. Wel komt het vaker voor dat rechters die in problemen zijn ge raakt, een ontslagprocedure niet afwachten, maar zelf ontslag of vervroegd pensioen aanvragen. Dat deden in 2011 bijvoorbeeld twee rechters die zich schuldig maakten aan respectievelijk rij den onder invloed en het vals in vullen van belastingpapieren. Opstelten benadrukt dat er geen aanleiding is te veronderstellen dat er grote misstanden binnen de magistratuur plaatsvinden. Hij wil vooral de beperkingen van de huidige regeling opheffen, aldus de minister, die daarmee gehoor geeft aan een al langer levende wens binnen zowel politiek als rechtspraak. Het wetsvoorstel ligt nu voor ad vies bij instanties als het Open baar Ministerie en de Raad voor de Rechtspraak. Daarna gaat het naar de Tweede Kamer. 2 overnachtingen incl. ontbijt 1/ Gratis entree Holland Casino 1/ Gratis welkomstpakketje In het centrum van Weert Als het aan staatssecretaris Fred Teeven ligt, gaan steeds meer gevangenen hun straf thuis uitzitten. Met een enkelband kan het doen en laten van veroordeelden worden gevolgd, archieffoto Evert Elzinga door Niels Klaassen DEN HAAG - Oppositiepartijen in de Tweede Kamer zetten vraagte kens bij de plannen om ongeveer tweeduizend gedetineerden hun straf thuis met een enkelband te laten uitzitten. Staatssecretaris Fred Teeven (WD, Veiligheid en Justitie) lan ceerde onlangs zijn masterplan om honderden miljoenen te be zuinigen. Elektronische detentie is hiervan een belangrijk onder deel. Volgens Teeven moeten ver oordeelden met een enkelband overdag zoveel mogelijk werken of naar school. Tijdens een debat over de reclasse ring spraken oppositiepartijen gis teren hun twijfels uit over de haal baarheid van de plannen. „De mensen moeten aan het werk, maar waar dan? De werkloosheid is hoog", zei SP-Kamerlid Nine Kooiman. D66-Kamerlid Gerard Schouw wees op het belang van goed toezicht. „Als we ze niet goed in de gaten houden, zitten ze straks alsnog thuis met een biertje op de bank." Volgens Teeven zal de veroordeel de met enkelband aan het werk moeten (het opknappen van rijks monumenten bijvoorbeeld) en is er geld beschikbaar om toezicht te houden. „De komende tijd zul len we nog met de Kamer in ge sprek gaan over de uitwerking." (25 cpm) *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5