Vissector laat steken vallen De Ford Transit Custom Champions Edition SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Middenstanders Vlissingen hopen op gunstige uitstraling van komst 1800 manschappen naar Zeeland D66 Terneuzen dringt aan op proef wietteelt Meervoudig kampioen onder de bedrijfswagens Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Nu met 4 jaar onderhoud en 4 jaar garantie voor 1,- per week (maximaal 100.000 km) DONDERDAG 4 APRIL 2013 'Mariniers zitten niet opgesloten op kazerne' door Maurits Sep VLISSINGEN - De Vlissingse mid denstand hoeft niet veel te ver wachten van de komst van de ma riniers, waarschuwden Doornse ondernemers een jaar geleden in een artikel in de PZC. Comman dant Willem Meijer van de Vlis singse marinierskazerne denkt daar anders over. „Ze leven op de kazerne, maar ze zitten daar niet opgesloten." 's Avonds gaan ze de poort uit om dingen te doen en dingen te ko pen, hield hij een groep midden standers gisteren voor tijdens een ondernemersborrel in café De Concurrent. „Ze zullen zich men gen in het sociale leven, gaan hier uit en worden lid van de sport clubs", voorspelde Meijer. Van de drieduizend mariniers die Neder land telt, zitten er 1800 op de ka zerne in Doorn; die komen naar Vlissingen. Dat zijn de operatione le eenheden en een deel onder steuning. „De mensen van het ka der zullen in de stad gaan daar wonen. De jonge honden houden we in toom, die blijven op de ka zerne", glimlachte Meijer. Binnen vijf tot tien jaar zal een grote groep van die 1800 mari niers permanent in Zeeland wo nen, zei Meijer. „Die mannen trouwen een Zeeuws meisje. We verwachten dat er een Zeeuws korps ontstaat. Ook al omdat de werving van mariniers vanuit Zee land zal plaatsvinden. En in Vlis singen is straks de enige echte ka zerne voor de mariniers. Daar breng je je hele carrière door." Als ze maar niet alle bijzondere ac tiviteiten op de kazerne houden, zei Jan Jacobs van de Stichting Vrienden van Vlissingen. „Kom naar de binnenstad, gebruik de Oude Markt voor officiële mo menten", opperde Jacobs. Kazer necommandant Meijer stelde hem gerust. „Alle officiële mo menten worden juist in de stad gehouden. Om de mensen bij ons werk te betrekken. Zoals we dat in Rotterdam ook doen." En de mariniers, wat vinden die van Vlissingen? Meijer: „Degenen die het hier nog niet gezien heb ben, zeggen: ik moet het allemaal nog zien. Degenen die hier al zijn geweest, vragen: waarom hebben we dit niet tien jaar eerder ge daan? We zullen de komende tijd zo veel mogelijk mariniers hier heen halen om Vlissingen te le ren kennen." TERNEUZEN - Het college van B en W in Terneuzen moet binnen drie maanden een plan maken voor een door de gemeente gecon troleerde wietteelt op te zetten. Die opdracht geeft D66 in een mo tie aan het college. Fractievoorzit ter Charles ten Hengel is niet de eerste die op een proef aandringt. Ook CDA 'er Henk Siersema en PvdA'er Frank van Oorschot dron gen al eens aan op een experi ment met lokale wietteelt. Het college gaf vorige maand echter aan niets voor een proef te voelen, omdat het drugstoerisme in Ter- neuzen is verdwenen na de slui ting van coffeeshop Checkpoint. Het gedoogbeleid is Ten Hengel echter nog altijd een doorn in het oog. Nu minister Opstelten de deur voor experimenten op een kier heeft gezet, ziet D66 kansen „De recentebezuinigingen op de sociale werkvoorziening Dethon en de leegstand in ons kassenge- bied kunnen door dit experiment een stimulans krijgen." EURO NCAP door Luc Oggel KRUININGEN - In de Reimerswaalse vis- en schaaldierenbranche zijn af gelopen jaar relatief veel tekortko mingen geconstateerd. Dat blijkt uit de evaluatie van het handha- vingsprogramma over 2012. De evaluatie spitst zich toe op de taakvelden milieu, bouwen, ruim telijke ordening en Algemene Plaatselijke Verordening. Wat be treft handhaving is de meeste aan dacht vorig jaar uitgegaan naar de branches Metaalbewerking, Vis en schaaldieren en de uienbedrij- ven. Vooral in de branche Vis en schaaldieren bleek het één en an der mis. Het gaat dan vooral over niet gemelde activiteiten, geen pe riodiek onderhoud van koelinstal laties, het niet tijdig legen van vetafscheiders en het niet uitvoe ren van energiebesparingsonder- zoeken. Volgens de evaluatie lukt het de gemeente niet om bedrij ven ervan te overtuigen dat dat energiebesparing juist gunstig is, met als gevolg dat besparingson- derzoeken moeten worden afge dwongen. Dat leidt er weer toe dat Vage' besparingsonderzoeken worden ingediend bij de gemeen te, waar de handhavers niet goed de vinger achter kunnen krijgen. Ook bij de taakvelden bouwen en ruimtelijke ontwikkeling zijn rela tief veel overtredingen vastge steld. Rode draad bij dit onder deel is controle van afgegeven bouwvergunningen. De Koningsspelen, waarvoor de gemeente Schouwen-Duiveland vijf euro per leerling uittrekt, zijn op vrijdag 26 april. In de krant van woensdag stond abusievelijk de datum van 30 april vermeld. Multifunctioneel dashboard Elektrisch verstelbare bestuurdersstoel Achteruitrijcamera Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl/verkoopvoorwaarden. Afgebeelde model kan afwijken van standaardspecificaties. stoelverwarming, Ford SYNC communicatie- en entertainmentsysteem, 5-inch kleurennavigatiesysteem, achteruitrijcamera, 18-inch lichtmetalen velgen, LED dagrij- verlichting, RVS side-bars, RVS instaplijsten... en nog veel, veel meer. Ga nu naar uw Ford dealer voor een uitgebreide kennismaking met de Transit Custom Champions Edition! Met de Transit Custom zet Ford een ware kampioen op de weg. Vanwege zijn vele onderscheidingen is er nu de Champions Edition. Rijk uitgerust en uitsluitend verkrijg baar in een exclusieve, gelimiteerde oplage tegen een zeer aantrekkelijke prijs. Stelt u zich voor: airconditioning, 6 airbags, cruise control, lederen bekleding inclusief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57