PZC Show Dubbel Rond treedt buiten de gebaande paden Onder de Wieken en De Meie winnen 'Keet' Vijf aanhoudingen bij oprollen wietkwekerij 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Maak iemand abonnee Bereik uw doelgroep met de Recreatiekrant Oefenen in het dorpshuis om straks, tijdens het concert, te kunnen spetteren in de Adriaanskerk in Dreischor. Op de voorgrond: muzikanten van Muziekvereniging Crescendo. Op de achtergrond: leden van het koor Popwave. Ca thy Kotoun dirigeert, foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman DREISCHOR Als beide partijen één ding gemeen hebben, is het dat graag nieuwe dingen doen.. Het pu bliek blijvend boeien is het credo van zowel muziekvereniging Cres cendo uit Dreischor als het Schou- wen-Duivelandse koor Popwave. Met Dubbel Rond slaan beide clubs een nieuwe weg in. De passies musiceren en zingen worden tijdens deze show, die za terdag 6 april in Dreischor wordt gegeven, enthousiast gecombi neerd. Dat ging niet vanzelf, blikt Petra Kostense van de pr-commis- sie van Crescendo op het repetitie proces terug. Er waren speciale ar rangementen nodig om tot een ge combineerd optreden te komen. „Maar het is voor ons inspirerend om iets met anderen samen te doen." Het streven is bovendien om het publiek te verrassen. „We wilden geen traditioneel jaarcon cert, maar weer eens wat anders dan anders. En zo boor je ook met een weer eens een andere doel groep aan." Beide clubs gingen al eerder kruisbestuivingen aan. Het idee om nu samen de bühne te be klimmen, ontstond spontaan bij een paar leden. Met de laatste show van Popwave als uitgangs punt was de basis snel gelegd. Rond heette die show. Dubbel Rond heet de uitvoering van za terdag. Muzikanten en zangers gaan in muziek en zang het leven rond, aan de hand van bekende liedjes uit verschillende tijden. „Alles wat je beleeft komt voorbij. In elk liedje dat je hoort, zit emo tie. In elk liedje zit het leven", geeft voorzitter Ineke Schoenma kers van Popwave de rode draad van het concert weer. Kostense: „Alle facetten van het leven ko men voorbij. Ook in het optreden van de CresKids." De jeugdleden De leden van Crescendo en Popwave gaan met hun show Dubbel Rond het le ven rond in muziek en zang van Crescendo spelen de heden daagse rap Doe Nou Effe Nor maal. Bij de zangers en zangeressen van het koor zit het repertoire er goed in. Toch is het gezamenlijk optre den ook voor Popwave een span nende onderneming, schetst Schoenmakers. „Het is een heel ander geluid voor ons met al die blazers. Maar zij spelen geweldig en wij zingen geweldig. Dus het wordt vast heel mooi." En niet al leen in muzikale zin. Dubbel Rond pakt in meerdere opzichten groots uit. Koor en fanfare zijn te zamen goed voor zo'n honderd uitvoerenden; een indrukwek kend clubje. „En we halen alles uit de kast met een lichtshow en op elkaar afgestemde kleding. Het wordt echt heel leuk." Dubbel Rond is gratis toeganke lijk. Het optreden wordt zaterdag 6 april gegeven in de Adriaans kerk in Dreischor en begint om 19.30 uur. Meer informatie via: www.popwa- ve.nl en www.crescendodreischor.nl. ZIERIKZEE - Basisscholen Onder de Wieken in Burgh-Haamstede en De Meie in Zierikzee zijn de win naars van het jaarlijkse muziek- project Keet in de Kerk. Onderdeel van het project was dit jaar een quiz. De vragen werden woensdagochtend gesteld tijdens een live-uitzending van Radio Schouwen-Duiveland. De ant woorden moesten op een website worden ingevuld. Reizende repor ters maakten intussen sfeerrepor tages op enkele deelnemende scholen. De leerlingen van Onder de Wieken en De Meie hadden de meeste goede antwoorden en mo gen daarom volgende week mee naar een uitvoering van het Rot terdams Philharmonisch Orkest. Aan Keet in de Kerk deden meer dan driehonderd Schouwen-Dui- velandse leerlingen mee. Die hadden de afgelopen weken de de trompet, de xylofoon, de saxofoon en de viool aangewezen als populaire instrumenten. Bij een telefonische enquête woens dag bleek de viool favoriet onder de leerlingen. VLISSINGEN - In een woning aan de Gerrit Rietveldstraat is afgelo pen zaterdagmiddag een in wer king zijnde hennepkwekerij aan getroffen die al voor een gedeelte was geknipt. Na een tip gingen agenten de woning binnen. Op dat moment waren daar vijf men sen aanwezig die bezig waren met het knippen van de hennep planten. Zij werden aangehou den. In de kwekerij werden 300 planten aangetroffen en 490 plan tenbakken. De reeds geknipte top pen zaten al in enkele dozen. Alle planten en de kweekappara- tuur zijn door een gespecialiseerd bedrijf geruimd en worden vernie tigd. De stroom, die nodig was voor de kwekerij, werd buiten de meter om afgenomen. De politie benadrukt dat een hennepkweke rij gevaar voor de buurt kan ople veren omdat de elektriciteit vaak ondeskundig is aangelegd waar door het risico van brand door kortsluiting bestaat. De aangehouden personen zijn weer vrijgelaten en moeten de rechtszaak afwachten. en u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-!* Ga naar www.pzc.nl/abonneewerftabonnee De Recreatiekrant is dé wegwijzer voor toeristen en (dag)recreanten. Een inspiratiebron voor het plannen van uitstapjes in de periode april tot september. De Recreatiekrant informeert en inspireert en is hét communicatieplatform voor de sector horeca en recreatie. Waarom adverteren in de Recreatiekrant - U bereikt meer dan 165.000 personen door te adverteren in de recreatiekrant - U brengt uw product dichter bij de doelgroepen toeristen en (dag) recreanten - U profiteert van een speciale aanbieding bij doorplaatsing naar de zomerkrant Verspreidingsgebied: Campings en WV's Walcheren, Noord en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen Oplage: 45.000 exemplaren Verschijn data: 24 april3 juli, 17 juli, 31 juli, 14 augustus en 28 augustus 2013 Wilt u zelf alvast ruimte reserveren of meer informatie? Voor informatie en/of reserveringen kunt u contact opnemen met ons verkoopteam: Direct Sales regio Zuid T 088 - 01 39995 E adverteren.zeeland@wegenermedia.nl De nieuwe abonnee leest de krant maar liefst 2 maanden gratis en betaalt vervolgens 82,50 per kwartaal. ♦Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. De nieuwe abonnee heeft de afgelopen 3 maanden geen abonnement gehad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56