Nieuwe naam Wereldvrouwen Ahoy! voor zelfde doelstelling complete woningstoffering SCHOUWEN-DUIVELAND 25 De voor- en vroegschoolse educatie op Schouwen-Duiveland is volgens de onderwijsinspectie niet op orde. voor ga je naar D' Antilopen houden bingo-avond Klaverjassen in café Bommenede Nepcollectanten Kinderleukemie Zomerkleding in de verkoop bij Dorcas Politiek café met Halbe Zijlstra Zeeuwse troubadour in parochiecentrum Er zijn in ieder rapport altijd verbeterpunten te vinden DONDERDAG 4 APRIL 2013 P.üiyElTflNöS MEÜBEL'HÜIS SCHARENDIJKE Schouwen-Duivelandse lief hebbers van een spelletje kun nen vrijdagavond terecht in kerkgebouw De Hoeksteen in Scharendijke. Daar houdt de sportvereniging voor mensen met en zonder be perking, D' Antilopen, een bin go-avond. Het spel met de balletjes be gint om 19.30 uur. De zaal gaat een half uur eerder open. ZONNEMAIRE Tijdens de klaverjasavond in ca fé Bommenede aan de Dijk van Bommenede in Zonnemaire zijn zaterdag leuke prijzen te winnen. Het evenement begint om 19.30 uur en meedoen kost vijf euro per persoon. Opgeven voor deze kaartavond kan bij de kastelein: A. van der Hulle op telefoonnummer 06-50551896. KAPELLE De gemeente waarschuwt in woners van Kapelle voor een valse collecte voor 'Kinderleu kemie Nederland'. Afgelopen week verkocht een persoon kaarten voor dit doel aan de deur. Deze verkopers zijn in dienst van de 'Care Promo tions'. KWF Kankerbestrijding is niet op de hoogte van deze inzameling en er is ook geen vergunning voor verstrekt ZIERIKZEE Dorcas brengt vrijdag en zater dag een partij gebruikte zomer kleding in de verkoop. Deze verkopen worden steevast druk bezocht. Het magazijn van Dorcas is aan de Zandweg in Zierikzee: vrijdag van 9.30 tot 15.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur. Dorcas is een christelijke hulporganisatie die actiefis in Oost-Europa en in Afrika. GOES Halbe Zijlstra, fractievoorzitter van de WD in de Tweede Ka mer, brengt maandag 8 april een bezoek aan Zeeland, 's mid dags brengt Zijlstra een werk bezoek bij Autoschadeteam Baarends. Vanaf 19.30 uur gaat hij in gesprek met het publiek in een 'politiek café' in Van der Valk Hotel Goes. De toegang tot het politiek café met Zijls tra is gratis. ZIERIKZEE De Zeeuwse troubadour Theo van Teylingen treedt dinsdaga vond 9 april op in het parochie centrum van de Willibrordus- kerk in Zierikzee. Van Teylin gen zingt liedjes met teksten vol bezinning en aandacht voor het leven. De entree be draagt 5 euro. De opbrengst komt ten goede aan een hulp project van Els van Teylingen in Oeganda. Aanvang 20 uur. educatiebeleid door Melita Lanting zierikzee - De voor- en vroeg- schoolse educatie op Schou- wen-Duiveland is onder de maat. Dat blijkt uit een deze maand ver schenen rapport van de onderwij sinspectie. De gemeente voldoet volgens de inspectie nog niet aan de wettelijke eisen. De inspectie van het onderwijs wil dat er voor eind augustus een plan ligt voor verbeteringen. Voor- en vroegschoolse educatie is bedoeld voor peuters en kleu ters die zonder extra begeleiding de kans lopen op een achterstand op de basisschool. Vaak gaat het om een taalachterstand, maar het kan ook om de sociaal-emotione le ontwikkeling van een kind gaan. Taalachterstanden worden vaak geassocieerd met kinderen van buitenlandse ouder(s), maar ook kinderen waar thuis dialect wordt gesproken lopen risico op een achterstand ten opzichte van leeftijdsgenootjes. Gemeenten krijgen geld van het Rijk om er voor te zorgen dat in een vroeg stadium de kinderen met een risico de juiste begelei ding krijgen. Uit het inspectierap port blijkt dat de gemeente Schou- wen-Duiveland hiervoor welis waar beleid heeft ontwikkeld, maar dat het niet wordt uitge voerd. De gemeente heeft er ook geen zicht op of alle peuters die in de doelgroep vallen ook daadwerke lijk de verplichte drie dagdelen op de peuterspeelzaal komen. Dat heeft er mee te maken dat in veel kernen ouders niet eens de moge lijkheid hebben om hun kind drie dagdelen te brengen. De inspectie constateert ook na gesprekken met leidinggevenden dat er nau welijks overleg is tussen alle be trokken instellingen en de ge meente en dat ook afspraken die in het samenwerkingsverband Oosterschelderegio worden ge maakt, niet altijd worden doorge voerd. Wethouder Gilles Houtekamer is verantwoordelijk voor de organi satie van de voor- en vroegschool se educatie. „Er zijn in ieder rap port altijd verbeterpunten te vin den", zegt hij. „Maar de belangrijk ste conclusie is wel dat er onvol doende opleiding is bij de leid sters. De gemeente wil dat het op leidingsniveau op orde komt om de voortgaande pedagogische lijn bij kinderen voort te kunnen zet ten." Directeur Gert-Jan van der Salm van het Welzijnshuis - waar onder meer kinderopvang Koos onder valt - geeft aan dat daar juist hard aan gewerkt wordt. „Al le leidsters worden bijgeschoold", zegt hij. Dan gaat het om aanvul lende cursussen. Overigens heeft niet alleen Koos te maken met dit rapport. De voor- en vroegschool se educatie is ook een zaak van kinderopvang Kibeo en de basis scholen. Volgens Van der Salm is de kritiek van de onderwijsinspec tie terecht. Hij wil dan ook geen zwarte pieten uitdelen. Hij wil wel kwijt dat inmiddels gewerkt wordt aan verbeteringen. Een deel daarvan komt terug in de on derwijsvisie, die vanavond wordt besproken door de raadsleden. Gilles Houtekamer, wethouder Wilgenstraat 1 Dreef 14 Oosterland Bruinisse Tel: 0111 641213 Tel: 0111 484012 www.duivelandsmeubelhuis.nl foto's ANP door Ali Pankow zierikzee - Stoppen is geen optie voor de Wereldvrouwen in Zierik zee. De financiële steun van de ge meente is weggevallen, maar de be hoefte aan alles waar de organisa tie voor staat, is er nog steeds. De circa dertig trouwe bezoekers besloten door te gaan met de we kelijkse ontmoetingen. Waar mo gelijk wordt ingegaan op behoef ten aan advies en begeleiding en op verzoeken om presentaties. De mogelijkheden zijn beperkter zijn en de werkwijze moet worden aangepast. Daarom is gekozen voor een doorstart onder de nieu we naam: Wereldvrouwen Ahoy! Yvonne Artis uit Jamaica ver woordt waarom zij zich sterk maakt voor het voortbestaan. „Ik heb als vluchteling veel vertrouw de dingen moeten achterlaten. Hier vind ik vrijheid én begrip. Het voelt of ik weer zusters om mij heen heb." Samen met Joke Bot en Conny van de Sluis trekt zij de kar van Wereldvrouwen Ahoy! Het be stuur van de Stichting Wereld vrouwen ondersteunt deze door- startgroep waar mogelijk. Voorma lig coördinator Jessica Stein moet tot haar spijt constateren dat de overheid zich terugtrok op een moment dat het voor Wereldvrou wen onmogelijk was als organisa tie zelf voldoende inkomsten te generen. Als voorbeeld noemt zij het beroep dat MEE Zeeland op een van de Wereldvrouwen deed om als tolk op te treden. De be reidheid om daar een vergoeding voor te betalen ontbrak. De huur van een ruimte in het Ondernemersatelier in Zierikzee is zonder steun van de gemeente niet op te brengen. Voorlopig mag de organisatie kosteloos van de plek gebruik maken van woning bouwvereniging Zeeuwland tot er een nieuwe huurder is gevon den. „Intussen zijn we op zoek naar een andere, goedkopere loca tie", zegt Joke Bot. Ook zal een be scheiden eigen bijdrage van de be zoekers zelf gevraagd worden. De stichting wil onder meer kunst projecten gaan opzetten en uitvoe ren samen met anderen. VInr.: Yvonne Artis en Joke Bot van Wereldvrouwen Ahoy! en Jessica Stein en Ulli Trianda Yuliasty van Stichting Wereldvrouwen, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55