Mensen kijken toch wel op hun telefoon in de bios UIT 9 Het huwelijk van Dolly valt op alle mogelijke manieren in het water DONDERDAG 4 APRIL 2013 alleen maar naar Dolly's trouwerij is geko men om deze te verstieren. Deels ligt dat aan acteur Luke Treadaway, die Josephs gekwetste arrogantie misschien wat te dik aanzet. Maar deels ligt het ook aan het op Julia Stracheys roman uit 1932 ge baseerde scenario. Dat is erg goed in het neerzetten van de onderlinge stekeligheden van de huwelijksgasten, maar minder sterk in het presenteren van hoofdpersonen. Van de kostuums tot het camerawerk en van de filmmuziek tot de verzorgde kapsels is het speelfilmdebuut van Donald Rice een toon beeld van degelijke Britse ambachtelijkheid. Cheerful weather for the wedding Regie: Donald Rice. Met: Felicity Jones, Luke Trea daway, Elizabeth McGovern Te zien in Oostburg door Fritz de Jong Aan het eind van het Britse periodedra ma Cheerful weather for the wedding horen we de moeder van de bruid door de telefoon jokken dat het zulk mooi weer was. De kijker heeft zojuist kunnen zien hoe de trouwerij van haar mooie doch ter Dolly letterlijk en figuurlijk in het water is gevallen. Lange tijd laat Dolly de huwe lijksgasten beneden in het mooie familie huis wachten, terwijl zij boven op haar ka mer zit te twijfelen of ze wel goed doet aan haar huwelijk met een knappe maar saaie jongeman. Terwijl het buiten miezert, zien we in flash backs Dolly's herinneringen aan een zono vergoten romance die ze een zomer eerder beleefde met romanticus Joseph. Helaas heb ben we die - voor de flashbacks losbarsten - leren kennen als een verwend jongmens dat door Tisha Eetgerink Je kunt App zonder smart- phone kijken. De gratis te downloaden 'second screen app(licatie)' is echter de grootste troef van deze film. Je telefoon moet nog steeds op stil staan, maar zeker niet in tas of broekzak worden weggestopt. Via een slim gemaakte app krijg je tijdens de film extra info, zoals tekstbericht jes of beelden vanuit een andere hoek. 'Fight with them, not against them', moet regisseur Bob by Boermans hebben gedacht. Een grappig extraatje, zo ziet de stoere studente Anna (Hannah Hoekstra) de mysterieuze app 'Iris' in eerste instantie. Zoals zo- velen is ze verslaafd aan de sociale media en aan spelletjes op haar smartphone. 'Iris' geeft antwoord op haar vragen en biedt redding als de hoogleraar haar ervan be schuldigt dat ze niet oplet. De app verschaft zich echter moei teloos toegang tot Anna's privéle- ven en handelt steeds meer op ei gen houtje. Verwijderen lukt niet en al snel bedreigt haar eerder zo gekoesterde telefoon alles wat An na lief is. Dertig jaar geleden joeg een op hol geslagen lift bioscoop- gangers de stuipen op het lijf (leu ke verwijzing in de film trou wens), nu moet onze telefoon dat doen. Het werkt voor een deel. Zo laat Boermans je je afvragen welke pri- véinformatie er eigenlijk allemaal beschikbaar is. App. Regie: Bobby Boermans. Met: Hannah Hoekstra, Robert de Hoog, Isis Cabolet. Te zien in Vlissingen, Goes, Terneuzen. en zonen welijk naar de gallemiezen gaat, nu ligt de focus op vaders en zonen. Over dit bredere the ma maakte hij een bijna 2,5 uur durende film, opgesplitst in drie lineair vertelde delen. Luke is een stuntrijder, die in een rondreizend circus zijn mo torkunsten vertoont. Hij draagt zijn T-shirts vol gaten binnen stebuiten. Zijn tattoos zijn sou venirs van een ruig leven. Als Luke na een jaar terugkomt in een eerder bezocht oord, blijkt zijn ex-scharrel (Mendes) een zoontje van hem te heb ben. Hij moet zijn zoon een be ter leven bieden dan wat hij heeft gehad. Dat gaat niet alle maal volgens de wet. Zo botst hij kort maar krachtig tegen agent Avery Cross (Cooper) op. Deel twee volgt agent Avery die worstelt met zijn carrière en met zijn eigen zoon. Die laatste is een verwend ettertje dat hunkert naar vaderlijke aan dacht. In het derde deel, vijf tien jaar verder, kruisen de pa den van de twee zoons elkaar. Ze leven in verschillende werel den maar missen een vader. The place beyond the pines Regie: Derek Cianfrance. Met: Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes Te zien in Vlissingen Hannah Hoekstra in App. Felicity Jones in Cheerful weather for the wedding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49