Klassieke toppers in spe naar Domburg UIT 5 www.pzc.nl/uit -w# 11 4_ DONDERDAG 4 APRIL 2013 Donderdag 4 april, Scheldetheater, Vrijdag 5 april, De Klomp, Ovezande, Vrijdag 5 april, Podium 't Beest, Goes, Zaterdag 6 april, Schouwburg, Middel- Zaterdag 6 april, Dorpshuis Luctor et Terneuzen, 20.00 uur. 19.30 uur. 20.30 uur. burg, 20.00 uur. Emergo, Rilland, 20.00 uur. klinken in de muziek ons uit om met bevriende muzi kanten naar Chicago te komen en onze muziek met hun producer Zach Goheen op te nemen. Dat re sulteerde in het debuutalbum Seed of a Pine, dat vorig jaar ver scheen. Daarop staan zes num mers van Dave en vijf van mij. Van co-writing is eigenlijk geen sprake. De samenwerking zit in de uitvoering, de thematiek en de sfeer - soms dromerig, vaak me lancholiek - die er een geheel van maakt. Het album ligt ook dicht bij de muziek die we samen op het podium maken." Dave McGraw en Mandy Fer ko men uit een kleine stad in Arizo na op een uurtje rijden van de Grand Canyon. Daar was een gro te muzikale gemeenschap en zo wel McGraw als Fer kwam via rock- en popbands bij de alterna tieve folk en Americana terecht. Onafhankelijk van elkaar namen enkele albums op. Fer: „Wat je als muzikant gemeen hebt in die streek, is de overweldigende aan wezigheid van de natuur. Voor veel muzikanten een inspiratie bron. De kleuren, het licht en duister, de bergen, rivieren, het stof of de wind - ze sluipen als metaforen in de teksten." 'Your song is a whisper that I un derstand', zingt McGraw in de openingstrack. Even later gaat het over de misdaad die je begaat door iets te ontkennen dat een uit weg zoekt. Een knagend gevoel dat van een fluistering in een me lancholisch lied verandert. De songs op het album vormen sa men een verhaal over het ontkie men van een nauwelijks te benoe men betekenis die diep van bin nen is geworteld. 'May our music be heard', heet het in Seronity, dat staat voor het natuurverschijnsel dat een zaadje verlost van zijn omhulsel zodat het kan ontkiemen. „Het gaat niet zozeer om het volgen van dro men, eerder over waar die dro men vandaan komen en wat de betekenis is. Dave en ik hadden diezelfde vragen en door samen de muziek te maken leek er iets van een antwoord te klinken." Dave McGraw en Mandy Fer, zaterdag in Theater De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland. Aanvang: 20.30 uur. Yoonie Han In het Badviljoen in Dom burg begint morgen een bij zondere concertserie met internationaal klassiek top talent: New Masters on Tour. Het eerste concert wordt ver zorgd door de Koreaanse pianis te Yoonie Han (met Bachs Cha conne) en de Japanse violiste Airi Suzuki (met de Vioolsona te van César Franck). De hoogstaande concertserie is een initiatief van The Interna tional Holland Music Sessions, dat al 25 jaar in de zomerperio de jonge, getalenteerde musici uitnodigt voor een Summer Academy, met masterclasses van gerenommeerde musici. Na afloop van de Summer Aca demy wordt een aantal deelne mers geselecteerd voor de win- terreeks New Masters on Tour, die langs concertzalen in heel Europa trekt. In Nederland doet de serie Zwolle en het Concertgebouw in Amsterdam aan. Voortaan is ook Domburg een vaste halte bij New Masters on Tour. Het laatste concert van dit seizoen is op vrijdag 24 mei in Domburg. Na de zomer zal de nieuwe winterserie even eens Zeeland aandoen. Tijdens de Summer Academy geven de deelnemers ook con certen in het land. Deze zomer- serie was vorig jaar voor het eerst in de Hervormde Kerk in Domburg en bleek toen van uitzonderlijke kwaliteit. Ook dit jaar is Domburg opgeno men in de zomerserie, met vijf concerten tussen zondag 21 juli en zondag 18 augustus. New Masters on Tour, morgen in grote zaal Badviljoen, Domburg. Aanvang: 20.30 uur. Goud van oud met babyboomers en Beatles Muziek van toen door jongeren van nu en jonge talenten samen met ge vorderde muzikanten. De muziek van The Beatles staat centraal tijdens de Goud van Oud avond voor baby boomers op initiatief van de Senio renraad en Culturele Raad Borsele. Met optredens van de bands Not Ja mes Dean (foto) en Casual Acoustics en veel Zeeuwse, muzikale talenten. Soundscapes spelen grote rol bij optreden Atlantis Gilson Heitinga begon in 2006 het eenmansproject Atlantis. Bijgestaan door 5 muzikanten brengt Atlantis nu een mix van noise, postrock, me tal, ambient en doom waarbij sounds capes eenbelangrijke rol spelen. Ver der treden op Otis (hardcore, punk, metal en stoner) en I Could Float He re Forever met melodieuze en soms hectische postrockmuziek. Big Men of Drums vieren feestje rond 40ste verjaardag Circle Percussion, de oervader van de Nederlandse slagwerkscene, bestaat 40 jaar. Met de vierde generatie drummers had Circle Percussion de afgelopen seizoenen groot succes met Drums of the World en Down to Earth. In de nieuwe voorstelling 40th Anniversary banen de slagwerkers zich een weg door een oerwoud van trommelgeweld, hilariteit en humor. Ambras zingt en vertelt in sappig dialect 'Nie Jaogen!' is de titel van het nieu we, avondvullende programma van de groep Ambras. Piet Scheerders, Jos Neve, Hans en Rob van Bellen trekken al 30 jaar door het Zeeuwse Land om in het sappige Oost Zeeuws-Vlaams dialect hun liedjes te zingen en verhalen te vertellen van en over de streek. Een avond met een hoog meezinggehalte. Plien en Bianca zijn terug met spraakmakende creaties Vorig seizoen kon deze voorstelling niet doorgaan, maar ze zijn er weer: Plien van Bennekom en Bianca Krijgs man, kampioenen in het creëren van onvergetelijke typetjes. Met hun ab surde humor, muzikale verrassingen en ontroerende slapstick. De jubileumvoorstelling Heb je hun weer biedt een vrolijk weerzien met spraak makende Plien Bianca-creaties. Dave McGraw en Mandy Fer: „De natuurelementen van Arizona sluipen als me taforen in onze teksten." foto Ken Hamilton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45