f Filmfestival moet feest voor heel Zeeuws-Vlaanderen worden UIT 3 Stoker Two Mothers Wadjda Warm Bodies Welcome to the Punch Zeeuwse korte films Quartet Safe Haven Sapphires, The Snitch Spring Brakers DONDERDAG 4 APRIL 2013 door Rolf Bosboom Film is feest, zo luidt de ondertitel van het FilmFestival Zeeuws-Vlaan deren, dat vanaf dinsdag 9 april zijn eerste editie beleeft. Een festival zonder al te veel randactiviteiten, maar met alle aandacht voor de films zelf. De organisatie mikt met haar aanbod op een zo breed mogelijk publiek, zegt Jac. Goderie, die de programmering heeft sa mengesteld. De afgelopen twee jaar heeft Film by the Sea geprobeerd, naast Vlissingen, Terneuzen als nevenlocatie te ontwikke len. Dat had niet het gehoopte succes. De bezoekersaantallen in Zeeuws-Vlaan deren bleven ruim achter bij de ver wachtingen. Het festival besloot daarom het festival in elk geval niet meer gelijk tijdig in Vlissingen en Terneuzen te houden. Ad Weststrate, exploitant van de Cine- City-bioscopen in Vlissingen en Terneu zen, heeft het initiatief genomen voor een eigen FilmFestival Zeeuws-Vlaande ren. „Ad heeft mij vervolgens gevraagd om me met de programmering te be moeien", zegt Goderie, die onder meer bekend werd als presentator van film programma's op tv en radio. De insteek is wat anders dan Film by the Sea. „We vertonen zeker ook films die op dat festival niet zouden misstaan, maar we willen het daarnaast breder trekken door te kiezen voor 'commer cieel'. Dat woord heeft vaak een negatie ve lading, maar het gaat bijvoorbeeld om films die jongeren aanspreken maar zeker ook om films waar ouderen goed mee uit de voeten kunnen. Neem Quar tet, het regiedebuut van Dustin Hoff man, dat vooral wat oudere kijkers zal aanspreken, maar waar ook dertigers van kunnen genieten." Zo'n dertig verschillende films staan er op het programma. „Allemaal gloedje- nieuw", aldus Goderie. Enige uitzonde ring lijkt Jurassic Park, maar die wordt voor het eerst in een 3D-versie ver toond. Film by the Sea heeft verder acht voorpremières ingebracht. Bijzonder is onder meer de openings film: Daglicht, naar de bestseller van Ma rion Pauw. Die komt een dag na de lan delijke première naar Terneuzen. Pauw en hoofdrolspeelster Angela Schijf heb ben toegezegd aanwezig te zijn. Wie Goderie vraagt naar tips, krijgt een meerduidig antwoord. „Het hangt van je voorkeur. Hou je van actie, dan kies je bijvoorbeeld voor Olympus has fallen. Ben je meer van de kleinere, intieme films, ga dan naar Boven is het stil, Night train to Lisbon of Quartet. Liefhebbers van de gezellige, platte humor moeten zeker Identity thief gaan zien. Mensen met kinderen kunnen bijvoorbeeld naar Prinses Lillifee en de kleine eenhoorn." De ambitie is om er een terugkerend evenement te maken. „Dit filmfestival is echt van Zeeuws-Vlaanderen. Als dit niet goed valt, dan hoop ik dat de men sen vertellen wat ze wel willen, want we gaan ervoor om dit vaker te doen." FilmFestival Zeeuws-Vlaanderen, dinsdag 9 t/m zondag 14 april, CineCity, Terneuzen. Alle informatie over het festival is te vinden op www.filmfestivalzeeuwsvlaanderen.nl Als de vader van India overlijdt verschijnt haar tot dusver onbekende oom Charlie (Matthew Goode) op het toneel. Hij trekt in bij India en haar onstabiele moeder Evelyn. Regie: Chan-Wook Park; cast: Mia Wasikowska, Nicole Kidman, Matthew Goode. wo. 10/416.30 uur, do. 11/4 21.30 uur. Two Mothers - een verhaal over liefde, lust en de kracht van vriendschap - volgt de gepassioneerde en onconventionele liefdesverhalen van twee hartsvrien dinnen. Lil en Roz worden verliefd op eikaars zonen. Omdat ze bang zijn voor de reacties houden ze de re laties lang geheim. Film by the Sea. Regie: Anne Fon taine; cast: Naomi Watts, Robin Wright. za. 13/4 21.15 uur, zo. 14/416.25 uur. De 10-jarige Wadjda woont in een buitenwijk van Ri- had. Wanneer ze op een dag een mooie fiets ziet staan bij de speelgoedwinkel in het dorp, wil ze niets liever dan leren fietsen. Alhoewel dat in Saoedi-Arabië verboden is voor meis jes. Film by the Sea. Regie: Haifaa Al-Mansour; cast: Reem Abdullah, Waad Mohammed, Abdullrahman Al Gohani. do. 11/419.00 uur. R - de rest van zijn naam weet hij niet meer - is een zombie die ongewoon gedrag vertoont: in plaats van de hersens van de mooie Julie op te eten, besluit hij haar te redden. Maar Julie is de dochter van generaal Grigio, die vastbesloten is om alle vleesetende ondo- den uit te roeien. Regie: Jonathan Levine; cast: Nico las Hoult, Teresa Palmer, John Malkovich. wo. 10/416.15 uur, vr. 12/419.10 uur, zo 14/4 21.15 uur. Wanneer de beruchte crimineel Jacob Sternwood (Strong) onverwachts terugkeert in Londen, ziet de tective Max Lewinsky (McAvoy) het als zijn missie om hem voorgoed op te sluiten. Een kat-en-muisspel volgt. Regie: Eran Creevy; cast: James McAvoy, Mark Strong, Andrea Riseborough. wo. 10/4 21.25 uur, zo. 14.4 21.15 uur. Stichting Cavak presenteert de middag van de Zeeuw se korte film: Film 1: Groot worden in te kleine kleren - Wietske de Klerk (winnaar 2010); Film 2: The Peeker - Matthias Hoekman (winnaar 2011); Film 3: Dichtbij vandaan de maan door Muck van Empel (2012); Film 4: Bijna de liefde door Naftalie Vader (20120; Film 5: Zwart van Perry Mulder (winnaar 2012). zo. 14/414.00 uur. BUfl Mn Scène uit Daglicht, de openingsfilm van het FilmFestival Zeeuws-Vlaanderen, met onder anderen Angela Schijf. Het tehuis Buckinghamshire is in rep en roer als blijkt dat de legendarische operazangeres Jean haar in trek zal nemen. Haar ex-man woont al in het huis. Wanneer de bewoners een concert voorbereiden, wordt Jean gevraagd om te zingen. Regie: Dustin Hof fman; cast: Maggie Smith, Michael Gambon. wo. 10/416.15 en 21.15 u, za. 13/419.15 uur, zo. 14/413.50 u. De jonge, mooie en mysterieuze Katie (Julianne Hough) probeert een nieuw leven op te bouwen in een Amerikaans stadje met een hechte gemeenschap. LadiesNight, do 11/419.00 uur. De film zit vol muziek uit de jaren '60. The Sapphires mogen optreden voor de Amerikaanse legertroepen in Vietnam. Dit blijkt een grotere uitdaging dan ge dacht. Regie: Wayne Blair; cast: Chris O'Dowd, Debo rah Mailman, Shari Sebbens. do. 11/416.00 uur. Zakenman John (Dwayne Johnson) maakt een deal met de DEA om de onterechte celstraf van zijn tiener- zoon te reduceren. Hij moet hiervoor undercover gaan om een beruchte drugsdealer te ontmaskeren. Regie: Ric Roman Waugh. do. 11/4 21.30 uur (mannenavond). Vier sexy studenten plannen een overval op een fast food restaurant zodat ze Spring Break kunnen finan cieren. Dit is slechts het begin van hun wilde vakantie... Re gie: Harmony Korine; cast: Vanessa Hudgens, James Franco, Selena Gomez. vr. 12/4 21.35 uur, za. 13/416.20 uur, zo. 14/412.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43