Kennisgeving Noad'67 strikt Michael Rummenigge voor dinic tijdens Voetbalschool SPORT 35 Hoondert verliest in Zundert Stap bij Swim Cup kansrijk op 800 vrij Smit ruim de snelste bij mannen 60 Van der Meet onderuit in laatste voorronde DONDERDAG 4 APRIL 2013 ZUNDERT Het driebandenteam van Hoondert/De Waard moest twee punten achterlaten in Zundert na de 6-2-nederlaag tegen Autoschade Van Has selt. Het duel in poule vier van de derde divisie werd gedomineerd door de gast heren. Voor de bezoekers kon alleen Jaap Hameling scoren. Hij was te sterk voor Jack Martens. Frans de Koek en Piet Koek verloren bei den royaal, Willem Domini- cus ging met gering verschil ten onder. EINDHOVEN Drie Zeeuwse zwemmers zijn de komende dagen actief tij dens de Swim Cup in Eind hoven. Dat zijn Judith Stap, Manon Minneboo en Björn Scherbeijn. Voor alle drie is het min of meer een thuiswed strijd, aangezien ze bijna dage lijks in het Eindhovense Pieter van den Hoogenband Zwemsta- dion trainen. De Middelburgse Stap moet vandaag al hoge ogen kunnen gooien op de 8oo vrij. Op dat nummer is ze als tweede ge plaatst. Ook op de 1500 vrij en 400 vrij is de Walcherse po diumkandidate. BARENDRECHT Eddy Smit, atleet van het Zie- rikzeese Delta Sport, heeft tij dens de Ziedewij Oude Maas loop in Barendrecht de snelste tijd gelopen in de categorie mannen 60. Op het winderige parkoers klokte de 64-jarige Schouwenaar op de tien kilo meter een tijd van 43 minuten en 51 seconden. Hij was daar mee bijna zes minuten sneller dan de nummer twee in zijn leeftijdsklasse. Voor Smit was het al de vijfde keer dat hij in Barendrecht de snelste was in zijn catego rie. JACKSON Tennisster Angelique van der Meet is er niet in geslaagd het hoofdtoernooi van de challen ger in Jackson (VS) te halen. De 22-jarige speelster uit 's-Heer Abtskerke verloor in de derde en laatste voorronde van Lara Michel. De Bevelandse won de eerste set nog met 6-2, maar de twee erna gingen met 6-1 en 7-5 naar de Zwitserse. Van der Meet is bezig aan een toer door de Verenigde Staten. Het 50.000 dollartoernooi van Jackson was het tweede evene ment dat ze samen met Bibia- ne Schoofs (ook al uitgescha keld) aandeed. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Onttrekking aan het openbaar verkeer van de bij het Rijk in beheer en onderhoud zijnde parkeerplaats 'Sloedam', gelegen langs de rijksweg A58 ter hoogte van km 163,1 (rechts) in de gemeente Middelburg De Minister van Infrastructuur en Milieu maakt, gelet op het bepaalde in artikel 3:42, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Bij Koninklijk Besluit van 13 maart 2013, nr. 13.000487, is besloten de parkeerplaats 'Sloedam', gelegen langs de rijksweg A58 ter hoogte van km 163,1 (rechts) in de gemeente Middelburg aan het openbaar verkeer te onttrekken. Terinzagelegging Een afschrift van bovengenoemd besluit ligt vanaf vrijdag 5 april 2013 tot en met donderdag 16 mei 2013 ter inzage op de volgende adressen: - Stadskantoor Middelburg, Kanaalweg 3 te Middelburg, op werkdagen van 8.30 uur tot 16.30 uur; - het kantoor van Rijkswaterstaat Zeeland, Informatiecentrum kamer 1.17, Poelendaelesingel 18 te Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 17.00 uur; - het kantoor van Rijkswaterstaat Zeeland, Wegendistrict Zeeland, kamer 2.02, Evertsenstraat 98 te Goes, op werkdagen van 9.00 uur tot 17.00 uur. Beroep Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt, een beroep schrift worden ingediend bij de sector Bestuursrecht van de rechtbank binnen het rechtsgebied waarin de indiener van het beroepschrift zijn woonplaats heeft. Indien een beroepschrift is ingediend, is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de Voorzieningenrechter van voornoemde rechtbank. Overige relevante informatie omtrent het indienen van een beroepschrift of het verzoek om een voorlopige voorziening is vermeld onder 'mede delingen' bij het ter inzage liggende besluit. door Roeland van Vliet SINT PHILIPSLAND - Noad'67 heeft de voormalig Duits international Michael Rummenigge vastgelegd voor de Voetbalschool. Die is op 14,15 en 16 oktober in Sint Philips- land. De Voetbalschool is in de herfst vakantie van 2013 toe aan de ne gende editie. Noad'67 slaagt er steevast in om bekende namen uit de voetbalwereld clinics te la ten geven aan de eigen jeugd en kinderen van naburige verenigin gen. Het contracteren van Rum menigge past in die lijn. Rummenigge (49) speelde van 1981 tot en met 1995 betaald voet bal bij Bayern München, Borussia Dortmund en Urawa Red Dia monds (Japan) en droeg twee keer het Duitse shirt. De jongere broer van Bayern-icoon Karl-Heinz heeft tegenwoordig een goedlopende voetbalacade mie in Duitsland. Met een uitge breid team verzorgt hij jaarlijks vele clinics en voetbalkampen. „Het is voor de eerste keer dat hij in Nederland actief zal zijn", weet Theo Gorissen, medeorganisator van de Voetbalschool bij Noad'67. „Eigenlijk wilden we hem al voor de achtste editie hebben, maar dat ging niet. Hij zat zó vol. Maar zijn manager vroeg wel wanneer de negende editie zou zijn. Dat heb ik hem verteld en vervolgens werd er begin dit jaar contact met ons opgenomen. In maart ben ik zelf naar Duitsland afgereisd om de overeenkomst af te ronden." Rummenigge komt op 14 oktober naar Sint Philipsland, waar hij op 15 oktober zowel 's morgens als 's middags een clinic geeft. Hij neemt twee assistenten mee. Voor 14 en 16 oktober is Gorissen nog in onderhandeling met an dere trainers. Bij de Voetbal school is ruimte voor honderd kinderen. Jan van Katwijk loopt over tweeënhalve week zijn 112e marathon. Voor zijn hond Molly wordt het de achtste. Voor Van Katwijk is het lopen een uitlaatklep. Vooral als hij tij dens zijn werk als verpleegkundi ge op de afdeling verloskunde wordt geconfronteerd met groot leed. „Dan moet je echt je zinnen verzetten. Bij het lopen maak je je hoofd leeg. Het houdt me licha melijk en geestelijk fit. Het begon met tochtjes van een kilometer of drie. Gaandeweg wil je meer. En op den duur kom je erachter dat je de marathon ook leuk vindt." Van Katwijk vestigt tijdens het lo pen ook altijd de aandacht op het goede doel waarvoor hij zich in zet. Hij loopt steevast rond in een shirt van de Stichting Ambulance- wens, een organisatie die de aller laatste wens van terminale patiën ten vervult. „Heel dankbaar werk. Een laatste concert, een voetbal wedstrijd of nog eventjes naar het strand. Vaak simpele wensen, maar o zo belangrijk. Het geeft je kracht. Tegelijkertijd is het con fronterend. En ook dan is het hardlopen een prima vorm van af leiding." De marathon is voor Van Katwijk geen echte beproeving meer, ook al komt hij nog altijd steevast de man met de hamer tegen. „Maar dat heeft iedereen wel. Daar moet je dan even door. En dat gaat me toch relatief gemakkelijk af, ook omdat ik als lichtgewicht van nog geen zeventig kilo niet al te veel gewicht hoef mee te sjouwen." Molly gaat de marathons even eens gemakkelijk af. Zoiets als spe ciale voeding is aan haar niet be steed. „Ze is onvermoeibaar. Zo heb ik zelf altijd een kleine week nodig om te herstellen van de strandloop van Scheveningen naar Zandvoort. Maar Molly niet hoor. Zodra we de finish waren gepasseerd, liep ze linea recta naar een paar jongens die op het strand aan het voetballen waren. En daar deed ze nog driftig haar partijtje mee." Op www.pzc.nl/kustmarathon beantwoorden deelnemers aan de Marathon Zeeuws-Vlaanderen de komende weken twaalf vragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35