duurzaamste van Europa worden Dortmund mist mooie kansen SPORT 33 Spierblessure Messi valt mee Essent stopt als sponsor schaatsen Speler Cent scoort na nacht in cel Sno en NEC voortijdig uit elkaar Kustloop is nu al uitverkocht DONDERDAG 4 APRIL 2013 Benzema (9) maakt de 2-0 voor Real Madrid, foto Alberto Martin/EPA topvoetbal. De vraag is of hij zijn brille nog kan terugvinden, en vooral wanneer. Sneijder zag giste ren al na negen minuten dat het oranjerode legioen op de Madri- leense tribunes geheel stil viel. Mesut Özil, de Real-stilist met Tlirks bloed, bracht met een sim pele pass Cristiano Ronaldo in een droompositie: ï-o. Het was alweer de negende tref fer dit seizoen in de Champions League van het Portugese zon dagskind, waarmee hij nu topscorer is. Hal verwege de eerste helft profiteer de ook Karim Benzema van de zwakte van de Tlirkse defensie: 2-0. Galatasaray claimde even later een penalty wegens hands, maar de koploper van Tlirkije had eigen lijk nergens recht op. Het krachtsverschil met Real was groot. In de vlakke tweede helft kopte Gonzalo Higuain een kwar tier voor tijd nog de 3-0 binnen. Maar toen geloofde al lang nie mand meer - behalve de Tlirkse enclave op de tribunes - in de overlevingskansen van Galatasa ray. MALAGA - Bij de wedstrijd tussen Malaga en Borussia Dortmund ble ven de doelpunten uit. Vooral de Duitse formatie van trainer Jürgen Klopp mocht zich dat na een aar dig eerste duel in de kwartfinale van de Champions League in het Spaanse stadion La Rosaleda aan trekken. De kampioen van de Bundesliga kreeg verreweg de meeste moge lijkheden om een plaatsje bij de laatste vier al veilig te stellen. In het eerste deel al hadden de Duit sers, die in de groepsfase twee keer wonnen van Ajax, het ver schil kunnen maken. Ze deden dat niet Vooral Dortmund ging na de her vatting door met het missen van kansen. Götze bood een vrije kans aan Robert Lewandowski, maar te gen zijn gewoonte in raakte de Poolse 'killer' de bal niet goed. naam van de commissie maar net fatsoenlijk uit wist te spreken. Voor de zomer moet er duidelijk heid komen over de bouw van wat het duurzaamste stadion van Europa moet worden. Daarbij hangt veel zo niet alles af van het besluit dat de gemeente raad neemt. Wil de gemeente Rot terdam garant staan voor een be drag van 165 miljoen euro? Kan de stad dat bedrag in een pot stop pen voor het geval het misgaat met het stadion? Wanneer de raad instemt met de garantstel ling, dan kunnen de plannen ver der ontwikkeld worden. Van Mer- wijk: „Er komt geen euro gemeen te- of belastinggeld aan te pas bij de bouw van het nieuwe stadion. We lenen een deel bij banken en brengen ook een stuk eigen ver mogen in." De sportcommissie van de ge meente Rotterdam wil nu eerst een onafhankelijk onderzoek naar drie renovatieplannen voor de Kuip én een nieuwbouwplan. En wat zijn de effecten voor de direc te omgeving? En mag de gemeen te wel garant staan van de Europe se Commissie? „Dat laten we toet sen", aldus Van Merwijk. „Toe standen zoals nu met PSV en de gemeente Eindhoven willen we voorkomen. Wij denken dat het ri sico voor de gemeente minimaal is. En het levert Rotterdam heel veel op." Een economische impuls, talent ontwikkeling op de nieuw aan te leggen sportcampus, een impuls voor Rotterdam-Zuid; Van Mer wijk en Gudde lepelen de voorde len zo op. Het tweetal weet ech ter ook dat er veel weerstand is te gen de bouw van een nieuw sta dion. Het duo laat daarom enkele cita ten zien van tegenstanders. De woorden blijken te stammen uit 1933, toen ook velen tegen de bouw van De Kuip waren. Van datzelfde stadion wil het overgro te deel van de Feyenoord-aan- hang geen afscheid nemen. „Maar renovatie is voor ons geen optie", aldus Van Merwijk. „Dat kan ook helemaal niet met de huidige bouwnormen." Het nieuwe onderkomen moet verrijzen op het huidige trainings complex Varkenoord en vanaf mei 2018 plaats bieden aan 63.000 toeschouwers. Dankzij negentig businessunits en 6300 business seats kan de begroting omhoog, naar het niveau dat in Nederland alleen Ajax bereikt. Het stadion moet het meest duurzame van Eu ropa worden. Multifunctioneel en geschikt voor diverse andere com merciële en maatschappelijke acti viteiten. De KNVB steunt het ini tiatief en heeft al aangegeven de bekerfinale in Rotterdam te hou den en ook de helft van de inter lands van het Nederlands elftal er onder te brengen. Met het nieuwe stadion hoopt Rotterdam ook speelstad te kunnen worden van het EK 2020, dat in dertien ver schillende landen zal worden afge werkt. Mocht dat lukken, dan moet de sfeer net zo worden als nu in De Kuip. Of zelfs nog beter. „We hebben ook rondgekeken bij onder meer Benfica, Arsenal en Schalke 04", aldus Gudde. Het zijn goede voornemens, die door het gros van de Feye- noord-fans met een korreltje zout worden genomen. Zij voelen niet de behoefte om een nieuw sta dion te betrekken, een betonnen bak zonder sfeer. Zij willen in hun Kuip blijven, maar de Feye- noord Familie - Stadion Fe- ijenoord, Feyenoord NV en de amateurtak - ziet dan geen moge lijkheden meer om te groeien. De bal ligt nu bij de gemeenteraad, die het licht op groen moet zet ten. En wat als het op rood springt? „Dan kijken we of we za ken aan kunnen passen", zegt Gudde. „We hebben opties maar hopen ze niet nodig te hebben." BARCELONA De blessure die Lionel Messi dinsdag opliep in het Cham pions Leagueduel met Paris Saint-Germain, lijkt mee te vallen. Messi kan komend weekeinde niet spelen tegen Real Mallorca, maar wan neer het herstel volgens plan verloopt, kan hij daarna weer in actie komen. De we reldvoetballer van het jaar werd dinsdag gewisseld na dat hij zijn team nog wel op voorsprong had gezet. Het duel eindigde in 2-2. DEN BOSCH Essent stopt in maart 2014 met sponsoring van de schaatssport. De energieleve rancier is een van de groot ste sponsoren in het schaat sen. De naam van het be drijf is sinds 1998 verbon den aan de wereldbekerwed strijden. Essent vindt dat de naamsbekendheid groot ge noeg is. „We gaan ons rich ten op klantenwerving en klantbehoud", aldus Erwin van Laethem van Essent. GENT Een nacht in de cel heeft op AA Gent-aanvoerder Ilombé Mboyo weinig indruk ge maakt. Op de dag dat hij vrij kwam, scoorde hij twee keer in het competitieduel met Bergen: 2-1. Mboyo kon zich vrijdag in de Brusselse wijk Matonge niet identifice ren bij een politiecontrole, waarop hij ingesloten werd in het bureau. De volgende dag werd hij vrijgelaten. „Hij is niet in verdenking ge steld", aldus de politie. NIJMEGEN Middenvelder Evander Sno zal niet meer in actie komen voor NEC. Sno, herstellende van een ingreep die hem van hartritmestoornissen af hielp, leefde al langere tijd in onmin met coach Alex Pastoor. De overeenkomst, die liep tot het eind van dit jaar, werd per 1 april ontbon den. Sno verwijt Pastoor een gebrek aan medeleven tijdens zijn hartproblemen. Pastoor is daar woest over. VROUWENPOLDER De Kustloop in Vrouwenpol der is binnen drie dagen vol geboekt. De halve marathon geldt voor veel hardlopers als laatste test voor de Kust- marathon. Ook de wandel tocht is al uitverkocht. Vorig jaar kwamen 600 hardlo pers en 400 wandelaars aan de start. Alleen voor de jeugdloop kan nog worden ingeschreven. De zevende editie van de Kustloop is za terdag 7 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33