VC Vlissingen is hard toe aan een periode van rust Kittel opnieuw de sterkste in Scheldeprijs Het Nieuwe Stadion moet 32 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Real Madrid staat met één been in de halve finale van de Champions League. De ploeg verslaat Galatasaray met 3-0. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Een scheuring binnen de sponsorstichting, het nakende vertrek van de hoofdtrainer, het op stappen van de voorzitter en tegen vallende resultaten op het veld. Niet voor het eerst in de bijna hon derdjarige geschiedenis beleeft de Voetbal Combinatie Vlissingen roe rige tijden. „Dit clubje verdient wel weer eens een periode van tien jaar rust", zegt interim-voorzitter Rens Reijnierse. De 54-jarige Vlissinger stapte vorige maand op de ontspoorde trein en probeert de boel bij de zondag-eersteklasser weer op de rails te krijgen. „Mensen hebben me voor gek verklaard en gezegd dat het afbreukrisico groot is", stelt Reijnierse, die in de ge meente Vlissingen ook nog PvdA-raadslid is. „Nou, dan word ik maar afgebroken. Daar zit ik niet mee. Ik wil weer bouwen aan een goede en gezonde ama teurvereniging. VC Vlissingen is onlosmakelijk met de stad ver bonden. Die club mag niet verlo ren gaan." Zijn passie voor de club zit diep en is ontstaan in zijn jeugdjaren. „Ik heb er zeven jaar gevoetbald, van 1968 tot 1975. Zoals iemand voor Feyenoord of Ajax is, ben ik voor Vlissingen. Dat gevoel veran dert niet meer. Ik heb het lang op afstand gevolgd, maar nu wil ik mijn beste beentje voor zetten om er iets van te maken." VC Vlissingen viel de afgelopen maanden in twee kampen uiteen. De sponsoren Rob Vergouwen en Johan de Visser, die de club in 2010 met de sponsorstichting On dersteuning Topsport Zeeland (OTZ) van de ondergang hadden gered, kregen ruzie. Vergouwen stapte uit de stichting en zijn broer Karl kondigde hierna zijn vertrek als hoofdtrainer aan, ter wijl ook voorzitter Henk Kou man er de brui aan gaf. De overi ge bestuursleden bleven zitten. Rens Reijnierse. foto Ruben Oreel Het leidde tot een gespannen si tuatie die ook zijn uitwerking had op de prestaties van het eerste elftal. VC Vlissingen ver speelde de leidende positie in de eerste klasse en moet nu hopen op deelname aan de nacompeti- tie. Tijdens de buitengewone leden vergadering van vanavond zullen ongetwijfeld kritische vragen over het conflict worden gesteld. „Toen ik aantrad, waren er al twee belangrijke besluiten door het bestuur genomen", zegt Reij nierse. „Er was besloten om de komende drie jaar met OTZ ver der te gaan en er was ook afge sproken om voor een eerste klaswaardig elftal op zondag te zorgen. Daar was ik blij mee, an ders had ik moeten kiezen tussen Rob Vergouwen of Johan de Vis ser." „Ik kan met beide mannen prima praten hoor. Het zijn twee per soonlijkheden die onderling een geschil hebben gekregen. Dat is iets tussen hen. Daar kan ik me niet in begeven, want dan kom ik in een wereld waar geen waarhe den zijn of juist heel veel waarhe den bestaan. Ik snap de redene ring van beide heren heel goed, maar het is wel hoe zij het per soonlijk zien." „Ik kom van buitenaf, had met niemand een band gehad en heb alles uit overlevering. Ik weet dat er pogingen zijn gedaan om de twee hoofdsponsoren bij elkaar SCHOTEN - De Duitse wielrenner Marcel Kittel van Argos-Shimano heeft woensdag opnieuw de Schel deprijs gewonnen. Net als vorig jaar was Kittel na ruim 200 kilome ter de sterkste in de massasprint op de Churchilllaan in Schoten. „Complimenten aan de ploeg, die heeft heel veel werk gedaan om mij voorin te houden", zei de 24-jarige Duitser. De kopman van de Nederlandse formatie klopte de Britse topsprinter Mark Caven dish. Theo Bos, de troef van Blan co, werd in de sprint gehinderd door landgenoot Barry Markus en was daardoor kansloos voor de po diumplaatsen. Markus, de 21-jari- ge renner van Vacansoleil-DCM, eindigde als derde. De boze Bos kwam als achtste over de streep. „Ik moest door de wind naar vo ren komen en kon Kittel in de laatste 200,300 meter alleen maar volgen", zei Markus. „Maar het is te houden. Daar zou de club ook het meeste bij gebaat zijn, maar dat is niet gelukt. Het was een ge passeerd station. Je kunt geen ij zer met handen breken." Inmiddels is duidelijk geworden dat Rob Vergouwen aan het eind van dit seizoen stopt als shirt- en hoofdsponsor bij VC Vlissingen en overstapt naar Goes, met in zijn kielzog enkele spelers. Johan de Visser is gebleven en poogt de sponsorstichting, waar de spelers in zijn ondergebracht, weer vorm te geven. „Ik hoop dat na de vergadering van vanavond de rust terug keert", zegt Reijnierse. „Dat we een klap erop kunnen geven en aan de slag kunnen gaan met het opbouwen van de vereniging. In 2010 waren er 150 leden, inmid dels zitten we op 280 en hebben we twaalf elftallen. Dat begint er op te lijken dus. We willen nieu we bestuursleden benoemen en we gaan met een nieuwe struc tuur werken, zoals een jeugd- en barcommissie bijvoorbeeld. Dat was er nu allemaal niet. En wat zou het mooi zijn als er over vijf jaar een jongen in het eerste speelt die bij Vlissingen heeft le ren voetballen." De wederopbouw wordt een hele klus, beseft Reijnierse. Niet in de laatste plaats omdat de vereni ging Vlissingen nog niet geheel schuldenvrij is. „Ik had niet ver wacht dat er na 2010 nog lijkjes uit de kast zouden rollen, maar dat is wel het geval. Dat zijn schulden aan individuen. Dat moet worden opgelost. Hoe weet ik nog niet precies, maar ik heb er vertrouwen in dat het lukt. In het verleden is regelmatig geld uitgegeven dat er niet was. Dat is gedaan met de beste be doelingen, door optimisten die dachten dat het met de toezeggin gen wel goed kwam. Zo moet je dat dus niet doen. Dat is afgelo pen en zal tijdens de ledenverga dering ook de kern van mijn be toog zijn." Sneijder druipt af door Roel Wiche MADRID/NIJMEGEN - In het colos- seum waar hij ooit zijn grootste triomf vierde, droop Wesley Sneij der gisteren af als een gladiator die wanhopig smacht naar zijn zwaard. De hevig naar zijn vorm zoekende captain van Oranje werd met Galatasaray weggebla zen bij Real Madrid: 3-0. En zo werd veel duidelijk op een weinig opwindende avond in de kwartfinales van de Champions League, en bleven er ook weer veel vragen. Helder werd in ieder geval dat de Turkse grootmacht, ondanks het fortuin dat er op de bankrekening staat, nog lang niet de klasse en superioriteit heeft om de kloof met de Europese elite te overbrug gen. Real was heer en meester in Madrid en kon zich na een domi nant en slagvaardig eerste half uur (2-0 voorsprong) veroorloven om de rest van de wedstrijd krach ten te sparen. De vragen gingen vooral over het toekomstperspectief van de twee grote vedetten van Galatasaray, Wesley Sneijder en Didier Drog- ba. De eerste was machteloos en vrijwel onzichtbaar en moest we derom de vernedering ondergaan van een pijnlijk vroege wissel, na 45 minuten. De laatste, 35 jaar oud inmiddels, heeft nog de weelderige haren van Samson, maar niet meer de kracht. En Sneijder had nog zo gedroomd van een bijzondere avond, in een bijzonder decor. In Estadio Berna- beu, het machtige voetbalpaleis van Madrid, beleefde hij drie jaar geleden het meest glorieuze mo ment in zijn toch al imponerende carrière. In de rol van architect kroonde hij zich met Internazio- nale tot winnaar van de Cham pions League, na een overwin ning op Bayern München. Zijn coach was toen de man die nu het sterrenensemble van Real diri geert, José Mourinho. De meester- coach en zijn excellente leerling hebben sindsdien een bloedband met elkaar. Niet voor niets belde Sneijder eerst Mourinho voor ad vies, toen hij in de winterstop een aanbod had gekregen uit Istanbul. Maar ook de Portugese kampioe nenmaker moest gisteren consta teren dat de twijfels rond de 91-voudig Oranje-international al leen maar zijn toegenomen. Sneij der lijkt in niets op de patron die hij ooit was en doolt over het veld als een schim uit het verleden. Bo vendien maakt hij voortdurend de indruk dat hij fysiek op dit mo ment niet in staat is om te vol doen aan de hoge eisen van het mooi om hier derde te worden, bijna alle grote sprinters zijn er." Bos baalde van zijn achtste plek. „Ik had het wat beter kunnen doen, maar ik werd gehinderd in de sprint. Al met al miste ik ook de power om echt om de winst mee te kunnen strijden." De voorbereiding op de sprint ver liep bij de Blanco's niet vlekke loos, aangezien Graeme Brown op zo'n vijftien kilometer van de streep materiaalpech kreeg. „Hij kwam nog wel terug, maar kon me niet meer helpen", aldus Bos. Kittel hield Cavendish van diens vierde zege af in de Scheldeprijs, wat een record had betekend. De Brit was in 2007, 2008 en 2011 de beste in de semiklassieker. Caven dish baalde zichtbaar van die ge miste kans op een record. „De he le dag heeft de ploeg goed gere den, behalve het laatste stuk. Ik weet niet wat er misging", brom de de Brit. Algemeen directeur van Feyenoord Eric Gudde tijdens de persconferentie over de nieuwe Kuip. foto Robin Utrecht/ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Een officieel ontwerp van het nieuwe stadion in Rotter dam is er nog niet. Een berekening van wat het nieuwe onderkomen van Feyenoord moet gaan kosten is wel al beschikbaar. Het Nieuwe Stadion, zoals de werktitel luidt, zal 313 miljoen euro gaan kosten. Dat bedrag zal vast wel overschre den worden, want zo werkt het toch in Nederland? „Nee", is Jan van Merwijk stellig. „We ontwer pen vanuit het beschikbare budget, dat leidend is." Van Merwijk, stadiondirecteur van De Kuip, verzorgde gisteren samen met Eric Gudde, algemeen directeur van Feyenoord, twee keer een gelikte presentatie. Eerst op het stadhuis, bij de vergade ring van de Commissie Fysieke In frastructuur en Buitenruimte. En later op de dag in de persruimte van het stadion, waar Gudde de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32