Neckermann werft onder voormalige werknemers De Ford Transit Custom Champions Edition WALCHEREN 27 Gemeente snijdt fors in het aantal ambtenaren en huurt veel minder externe hulpkrachten in. Meervoudig kampioen onder de bedrijfswagens Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Nu met 4 jaar onderhoud en 4 Jaar garantie voor 1,- per week (maximaal 100.000 km). DONDERDAG 4 APRIL 2013 Vlissingen doet 't met minder door Emile Calon VLISSINGEN - Op een aantal afdelin gen piept en kraakt het. En als we nog eens moeten bezuinigen dan moeten we taken schrappen, al dus directeur Hans van Houdt van de gemeente Vlissingen. Enkele jaren geleden kreeg hij als taak het aantal ambtenaren met 27 te verminderen door natuurlijk verloop en daarnaast de inhuur van externe krachten te beperken. Want de kosten van het ambtelijk apparaat en de ambtelijke onder steuning waren veel te hoog. Die klus is meer dan geslaagd. Ten opzichte van eind 2008 is het SINT JANSTEEN - Webwarenhuis Neckermann.com in Sint Jansteen biedt tientallen ontslagen werkne mers de mogelijkheid drie a vier maanden langer aan te blijven. Eind vorig jaar voerde Necker mann een fikse reorganisatie door, die 172 van de 466 medewer kers hun baan kostte. Het ontslag is inmiddels aangezegd, een deel van de medewerkers werd vrijge steld van werk en zit thuis, de rest werkt door tot het verstrijken van de opzegtermijn. De komen de maanden zal die voor iedere ontslagen medewerker aflopen. De nieuwe directie van Necker mann heeft echter besloten dat enkele tientallen medewerkers nog een paar maanden langer in dienst kunnen blijven. Ze kun nen, als ze ervoor kiezen het voor stel aan te nemen, aan het werk in het magazijn. „We konden vooraf niet voorzien dat we op het gebied van logistiek en expeditie tijdelijk extra han den nodig zouden hebben", zegt Neckermann-woordvoerster Elian- ne Totté. Betrokken medewerkers hopen dat, mocht de economie de komende tijd aantrekken, ze als nog geheel of gedeeltelijk in dienst kunnen blijven. In ieder ge val hebben ze dan nu weer vier maanden zekerheid van werk en hebben ze langer de tijd uit te zien naar een nieuwe baan. Totté wil echter absoluut geen victorie kraaien. „Het is echt nog te vroeg om te zeggen dat het goed gaat." De vakbonden zijn niet op de hoogte gebracht van het voorne men van Neckermann om ontsla gen werknemers langer aan te houden. „Dat is merkwaardig, aan gezien we dinsdag nog overleg hadden met de directie", zegt Mar co Falabella van vakbond De Unie. personeelsbestand met 36 fte's af genomen waardoor er nu ruim tien procent minder mensen wer ken. „De lucht is uit de organisa tie", zo vat hij het resultaat sa men. „We werken nu een stuk ef ficiënter en er wordt beter samen gewerkt." De tweede opdracht, minder ex ternen inhuren, is ook gelukt. In 2009 was Vlissingen nog 2,7 mil joen euro kwijt aan externe in huur. Afgelopen jaar hoefde nog maar 1,2 miljoen worden overge maakt naar de rekeningen van ex terne bureau's en ZZP'ers. Dat bedrag nog eens flink terug brengen is volgens Van Houdt niet makkelijk omdat de gemeen te nu eenmaal niet alle deskundig heid zelf in huis heeft. „Soms is het voordeliger om voor een op dracht iemand in te huren." Verder werkt de gemeente samen met een uitzendbureau van de ho geschool voor het bemannen van de publieksbalie. „Zodat we flexi bel zijn. Als het druk is, huren we meer mensen in zodat er geen lan ge wachtrijen ontstaan." Wel wor den mensen die langer dan één jaar nodig zijn, in dienst geno men, vervolgt de directeur. De uitstroom van medewerkers is, op één na, zonder gedwongen ontslagen verlopen. Via een pre pensioenregeling zijn er, inclusief de zeven van dit jaar, 44 vertrok ken. Met tien ambtenaren is een regeling getroffen en negen zijn overgeplaatst naar Middelburg. Want daar wordt nu voor beide gemeenten de belastingen geïnd. Die regeling kostte de gemeente in totaal drie ton. „Dat betreft het afkopen van wachtgeldregelingen zodat we niet nog jarenlang moe ten betalen. Zo'n afkoopregeling is voor ons goedkoper." Vooral in de jaren 2009, 2010 en 2011 zijn er in totaal 75 'vooral jon ge' ambtenaren aangetrokken. De directeur is dan ook niet bang dat de gemeentelijke organisatie op korte termijn vergrijst en indut.' Door het invoeren van reiskosten regelingen is ook bereikt dat men sen van buiten Walcheren sollici teerden. De instroom staat nu op een laag pitje. In 2012 bleef het aantal nieuwe ambtenaren be perkt tot negen, en dit jaar tot nu toe tot twee. Veel zullen er daar niet bijkomen, verwacht Houdt. „Want er vertrekt niemand meer." Op januari waren er zo'n 350 ambtenaren in dienst van de ge meente Vlissingen. Ze waren goed voor 310 fte's. Op 1 januari 2011 ging het nog om 331 fte's. Vacatures worden volgens de di recteur niet direct opgevuld. Nu wordt eerst heel goed gekeken of er binnen de organisatie iemand is die die taak kan uitvoeren. Ook is er extra geld voor scholing zo dat een interne kandidaat die niet de juiste opleidingen heeft, die alsnog kan halen. Als gekeken wordt naar andere vergelijkbare gemeenten in Neder land dan springt Vlissingen er gunstig uit, blijkt volgens de direc teur uit een onderzoek. De overheadkosten van vergelijk bare gemeenten ligt namelijk op 32,6 procent terwijl die in Vlissin gen op 30,4 procent liggen. Uit dat onderzoek blijkt, aldus de di recteur, dat Vlissingen tot de ge meenten behoort met de kleinste ambtelijke organisatie. „Op alle vakgebieden is er een gelijk beeld in de bezetting; er zijn geen uit schieters." En dat vindt hij heel bijzonder omdat Vlissingen toch een gemeente is met vele extra ta ken zoals de haven, veiligheid en toerisme. Met de Transit Custom zet Ford een ware kampioen op de weg. Vanwege zijn vele onderscheidingen is er nu de Champions Edition. Rijk uitgerust en uitsluitend verkrijg baar in een exclusieve, gelimiteerde oplage tegen een zeer aantrekkelijke prijs. Stelt u zich voor: airconditioning, 6 airbags, cruise control, lederen bekleding inclusief stoelverwarming, Ford SYNC communicatie- en entertainmentsysteem, 5-inch kleurennavigatiesysteem, achteruitrijcamera, I8-inch lichtmetalen velgen, LED dagrij- verlichting, RVS side-bars, RVS instaplijsten... en nog veel, veel meer. Ga nu naar uw Ford dealer voor een uitgebreide kennismaking met de Transit Custom Champions Edition! Multifunctioneel dashboard Elektrisch verstelbare bestuurdersstoel Achteruitrijcamera Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl/verkoopvoorwaarden. Afgebeelde model kan afwijken van standaardspecificaties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27