Team Damen d'Huö heeft alles over voor het kankerfonds PZC 'Mariniers zitten niet opgesloten op kazerne' 26 WALCHEREN Maak iemand abonnee Bereik uw doelgroep met de Recreatiekrant Damen AIpe d'Hu6: Ko Jan Provoost, John Moerdijk, Lieven van Belzen en Jacco van Luijk. foto Ruben Oreel door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Team Damen d'Hu6 heeft al ruim voldoende geld bin nen om op 5 of 6 juni mee te kun nen doen aan AIpe d'HuZes, de be klimming van de AIpe d'Huez voor KWF Kankerbestrijding. Toch gaan de vier fietsers fanatiek door met sponsorwerving. Zo or ganiseren ze voor tweede pink sterdag een groot sportief evene ment in Domburg. Wie mee wil doen aan het wieier- festijn in Frankrijk, moet 2.500 eu ro aan sponsorgeld voor het goede doel inbrengen. Damen d'Huó Cy- clingteam heeft bij bedrijven en met een spinningmarathon on langs in Goes al 24.000 euro opge haald. Maar ze zijn niet te stop pen. „Misschien halen we wel de 40.000", zegt Ko Jan Provoost uit Domburg, werkzaam bij Damen in Vlissingen. „De filosofie is: we hebben genoeg geld om mee te doen, maar nog niet genoeg voor het kankerfonds." Samen met twee collega's, Jacco van Luijk en Lieven van Belzen uit Middel burg, en John Moerdijk uit 's-Heer Abtskerke vormt hij het Damen d'Huó Cyclingteam. Vorig jaar deed Ko Jan Provoost (62) voor het eerst mee met AIpe d'Huzes. Op één dag reed hij vier keer naar de top van de Franse alp. Dit jaar wil hij de zes keer ha len. Hij traint voldoende en denkt dat het 'zou moeten kunnen'. Meedoen aan AIpe d'Huzes is een geweldige ervaring, zegt Provoost. „Ik vond 't fantastisch. Je moet er bij zijn om het echt te beleven. Vo rig jaar heb ik de tweede dag ge fietst. De eerste dag ben ik gaan kijken. Echt ongelooflijk. In een zaal hingen allemaal persoonlijke verhalen en gedichten. Dat hakt er in. Sommigen vinden me hard, maar ik heb een heel klein hart je." Provoost heeft in zijn directe omgeving niet echt te maken (ge had) met kanker. „Maar je hoeft het niet mee te maken om je te kunnen inleven." Op 20 mei, tweede pinksterdag, houdt Damen d'Huó Cycling team in Domburg een sportief evenement met de Koers d'HuZes en de Run for Kenia. Koers d'Hu Zes is een fiets wedstrijd die ge houden wordt op een 'virtuele wielerbaan'. Op een podium staan acht fietsen waarop steeds acht deelnemers tegen elkaar strij den. Het publiek kan op een scherm zien wie het snelst is. Meedoen kost 20 euro per per soon. De opbrengst is voor AIpe d'HuZes. Run for Kenia is een hardloopwedstrijd (15,10 of 5 kilo meter, kidsrun 3 kilometer), wan delwedstrijd (5 kilometer) en mi ni-triatlon (500 meter zwemmen, 15 kilometer fietsen en 5 kilome ter lopen). Kosten van deelname variëren van 15 euro (15 kilometer hardlopen of mini-triatlon) tot 2,50 (kidsrun). De opbrengst van Run for Kenia is bestemd voor de sponsoring van Marije Provoost (dochter van Ko Jan) en Quinty van Rossum. Deze twee leerlin gen van Christelijke Scholenge meenschap Walcheren gaan van 27 juli tot 17 augustus met een groep Nederlandse jongeren naar Kenia om te helpen bij diverse projecten. Koers d'HuZes en Run for Kenia worden gehouden bij het Badho tel in Domburg. Aanvang: 13.30 uur. Inschrijven via koersdhuó- n1n4k@zeelandnet.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - De Vlissingse midden stand hoeft niet veel te verwach ten van de komst van de mariniers, waarschuwden Doornse onderne mers een jaar geleden in een arti kel in de PZC. Commandant Wil lem Meijer van de Vlissingse mari nierskazerne denkt daar anders over. „Ze leven op de kazerne, maar ze zitten daar niet opgeslo ten." 's Avonds gaan ze de poort uit om dingen te doen en dingen te ko pen, hield hij een groep Vlissing se middenstanders gisteren voor tijdens een ondernemersborrel in café De Concurrent. „Ze zullen zich mengen in het sociale leven van Vlissingen, gaan hier uit en worden hier lid van de sport clubs", voorspelde Meijer. Hij ont lokte er een tevreden gemompel mee, en ging verder. Van de drie duizend mariniers die Nederland telt, zitten er 1800 op de kazerne in Doorn; die 1800 komen naar Vlissingen. Dat zijn de operatione le eenheden en een deel onder steuning. „De mensen van het ka der zullen bivakkeren in de stad, die gaan daar wonen. De jonge honden houden we in toom, die blijven op de kazerne", glimlach te Meijer. Binnen vijf tot tien jaar, is de ver wachting, zal een grote groep van die 1800 mariniers permanent in Zeeland wonen, zei Meijer. „Die mannen trouwen een Zeeuws meisje. We verwachten dat er een Zeeuws korps ontstaat. Ook al om dat de werving van nieuwe mari niers vanuit Zeeland zal gaan plaatsvinden. En in tegenstelling tot de landmacht, die over kazer nes heeft, is de marinierskazerne in Vlissingen straks de enige ech te kazerne voor de mariniers. Daar breng je je hele carrière door." Als ze maar niet alle bijzondere ac tiviteiten en festiviteiten op de ka zerne houden, reageerde Jan Ja cobs van de Stichting Vrienden van Vlissingen, die de onderne mersborrel organiseert. „Kom naar de binnenstad, gebruik de Oude Markt voor officiële mo menten", opperde Jacobs. Heb geen vrees, stelde kazerne commandant Meijer hem gerust, dat is precies de bedoeling van het korps. „Alle officiële momen ten worden juist in de stad gehou den. Om de mensen bij ons werk te betrekken. Zoals we dat in Rot terdam ook doen." Applaus van de aanwezige onder nemers. En de mariniers, wat vin den die van Vlissingen? Meijer: „Degenen die het hier nog niet ge zien hebben, zeggen: ik moet het allemaal nog zien. Degenen die hier al zijn geweest, vragen: waar om hebben we dit niet tien jaar eerder gedaan? We zullen de ko mende tijd zo veel mogelijk mari niers hierheen halen om Vlissin gen te leren kennen." De Recreatiekrant is dé wegwijzer voor toeristen en (dag)recreanten. Een inspiratiebron voor het plannen van uitstapjes in de periode april tot september. De Recreatiekrant informeert en inspireert en is hét communicatieplatform voor de sector horeca en recreatie. Waarom adverteren in de Recreatiekrant - U bereikt meer dan 165.000 personen door te adverteren in de recreatiekrant - U brengt uw product dichter bij de doelgroepen toeristen en (dag) recreanten - U profiteert van een speciale aanbieding bij doorplaatsing naar de zomerkrant Verspreidingsgebied: Campings en WV's Walcheren, Noord en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen Oplage: 45.000 exemplaren Verschijn data: 24 april3 juli, 17 juli, 31 juli, 14 augustus en 28 augustus 2013 Wilt u zelf alvast ruimte reserveren of meer informatie? Voor informatie en/of reserveringen kunt u contact opnemen met ons verkoopteam: Direct Sales regio Zuid T 088 - 01 39995 E adverteren.zeeland@wegenermedia.nl en u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-!* De nieuwe abonnee leest de krant maar liefst 2 maanden gratis en betaalt vervolgens 82,50 per kwartaal. Ga naar www.pzc.nl/abonneewerftabonnee 'Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. De nieuwe abonnee heeft de afgelopen 3 maanden geen abonnement gehad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26