Masterplan voor Vrouwenpolder Neeltje Jans wordt brandpunt van bedrijvigheid WALCHEREN 25 D66 Terneuzen dringt aan op proef wietteelt Minicamping mag niet uitbreiden Lezing over bombardement Informatie uitvaart en testament Open training voor jeugd Groene Ster DONDERDAG 4 APRIL 2013 terneuzen - Het college van Ter- neuzen moet een plan maken voor een door de gemeente gecon troleerde wietteelt Die opdracht geeft D66 in een motie aan het college. Het college gaf vorige maand echter aan niets voor een proef te voelen, omdat het drug stoerisme in Terneuzen is verdwe nen na de sluiting van coffeeshop Checkpoint. Nu minister Opstel ten de deur voor experimenten op een kier heeft gezet, ziet D66 kansen. „De bezuinigingen op de sociale werkvoorziening Dethon en de leegstand in ons kassenge- bied kunnen door dit experiment een stimulans krijgen." door Henk Postma vrouwenpolder - De zone tussen de badroute (Fort den Haakweg) en de nieuwe rijksweg N57 moet de motor worden voor de economi sche ontwikkeling van Vrouwenpol der. Anders gezegd: daar moeten bedrijven komen, of voorzieningen, die het dorp aan bezoekers helpen. Welke? Daar kan wethouder René Molenaar (CDA) nog geen uitspra ken over doen. Maar, verzekert hij, 'met regelmaat melden zich partijen' die er brood in zien om in Vrouwenpolder activiteiten te ontwikkelen. Aan het Amsterdams/Rotterdams bureau Stipo de taak boven water te krijgen welke plannen en idee ën er leven voor de invulling van het gebied en te bekijken in hoe verre die bij elkaar kunnen wor den gebracht in één groot Master plan. Burgemeester en wethouders heb ben daar ruim 22.000 euro voor uitgetrokken. De helft komt uit de Europese Seaconomics-pot, de andere helft uit de reserve die Veere heeft aangelegd om in Vrou wenpolder projecten te realiseren. Er resteert in die pot daarna nog bijna 4,3 ton. De gemeente verkoos Stipo boven twee andere bureau's, onder meer omdat Stipo elders in het land va ker met ondernemers, bewoners en investeerders sprak om in kaart te kunnen brengen hoe die samen een gebied nieuw leven in kunnen blazen. In Vrouwenpol der begint dat proces met een ver kenning: wie zijn er geïnteres seerd om iets te ondernemen? Molenaar verwacht de eerste re sultaten nog voor de zomervakan tie op zijn bureau te hebben. Hij wil daar niet op vooruit lopen. Wel zijn er al wat stekken gesto ken. Zo ligt er een dorpsplan waarin het gebied wordt omschre ven als een 'groene' strook met nieuwe sportieve en recreatieve voorzieningen. Daarbij is gedacht aan een gebouw voor indoor- sporten. De bestaande gymnas tiekzaal in het dorp zou daar in kunnen worden opgenomen. Een deel van het dorpsplan, met name de herinrichting van de dorps kom, is nu in volle gang. Er ligt ook een gemeentelijke structuurvisie, waarin het strand bij Vrouwenpolder wordt voorbe houden aan 'stoere sporten', vol gens Molenaar vooral bedoeld voor 'jonge, vlotte' mensen. Ande re aspecten daarin zijn natuurbele ving en uitbouw van toeris- tisch-recreatieve attracties als ver nieuwing van het hotel bij de strandopgang, inclusief de bouw van een uitkijktoren, verdere ex ploitatie van strandslaaphuisjes en de realisering van een strand- speeltuin. Het Masterplan moet logisch bij dat soort ideeën aan sluiten. KOUDEKERKE De minicamping aan de Ver lengde Dishoekweg bij Kou- dekerke mag niet uitbreiden met tien staanplaatsen. Eige naar Kluijfhout ging in be roep bij de Raad van State, maar die stelde de gemeen te Veere in het gelijk. Er wordt niet voldaan aan de eis dat naast het 'agrarisch bouwblok' minstens 1 hecta re grond beschikbaar is. MIDDELBURG Ton Goossens houdt op uit nodiging van de Heemkun dige Kring Walcheren op 24 april een lezing over het bombardement van Middel burg. Goossens meent in zijn boek Gestold Verleden dat het centrum door brand verloren is gegaan na Frans artillerievuur. De lezing is om 20.45 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. VLISSINGEN Monuta de Voorzorg in Vlis- singen organiseert met nota riskantoor Sauer en Oonk in Vlissingen een informatie bijeenkomst testament- en uitvaartpolischeck. De the ma-avond is op donderdag 11 april 2013 van 19.00 tot 21.00 uur in het uitvaartcen trum van Monuta de Voor zorg aan de Industrieweg 20 in Vlissingen. VLISSINGEN Zaalvoetbalvereniging Groe ne Ster Vlissingen verzorgt op 25 april van 20.00 tot 21.00 uur een open training voor de jeugd vanaf 16 jaar. In sporthal Baskensburg krij gen jongens en meisjes de kans te trainen onder lei ding van trainers van Groe ne Ster. Ook spelers van de selectie zijn aanwezig. Opga ve: sportweekgroenester@ hotmail.com John Koster (rechts) wil op Neeltje Jans een zeewierboerderij beginnen.. Carola Helmendach-Nieuwenhuize (links) houdt zich, als algemeen directeur van het nieuwe bedrijf North Seaweed, bezig met de ontwikkeling van zeewier als grondstof voor een grote diversiteit aan producten, foto Willem Mieras neeltje jans - Er ontstaat steeds meer bedrijvigheid in en om de voormalige werkhavens bij de stormvloedkering op Neeltje Jans. Afgelopen maand is een nieuw be stemmingsplan onherroepelijk ge worden waarmee de gemeente Veere, ondanks bezwaren van Del tapark Neeltje Jans, ruimte maakt voor de bouw van negen enorme windmolens (180 meter hoog) rond de voormalige bouwput voor de pijlerdam. En passant zet dit nieuwe bestem mingsplan ook het licht op groen voor de bouw van een radartoren, en geeft het ruim baan aan twee mosselkwekerijen in de Mattenha- ven. En dan is er nu ook nog het initia tief van Kapellenaar John Koster: de commerciële teelt van zeewier in de Mattenhaven of betonha- ven. Midden op Neeltje Jans ondertus sen, aan de Faelweg langs het na tuurgebied, nadert een kloek ge bouw de voltooiing. Daarin opent de viskwekerij van de familie Schot op 25 mei een grote winkel met proeverij van 'gegarandeerd verse' vis en schaal- en schelpdier producten. „Al het Zeeuwse zilte goud treft u binnenkort aan midden in de monding van nationaal park Oos- terschelde", werft directeur Si mon Schot alvast nieuwe klanten. „Een ware smaaksensatie voor ie dereen." De nieuwe uitspanning gaat dan ook 'Proef Zeeland' he ten. De opening van de winkel an- nex-proeverij gaat gepaard met een aanzienlijke uitbreiding van het assortiment schelpdieren, schaaldieren en visspecialiteiten, aangevuld met zeegroenten, mos selgroenten, sauzen, wijnen en brood. Schot heeft regelingen getroffen met touroperators, ANWB en an der reisorganisaties om toeristen te trekken. Hij verwacht dan ook een toename van de drukte op en om Neeltje Jans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25