ZEELAND Vangst krabsoort blijft verboden almanak Eert shovel aub Hebben we naast een tijdbom geleefd, vragen omwonenden van de 'bomflat' in Middelburg zich af. Goes Tweespalt binnen de Veiligheidsregio Zeeland dreigt Jan van Katwijk loopt straks zijn 112e marathon DONDERDAG 4 april 2013 ZEELAND SPORT 'EOD komt echt niet voor niets' door Theo Ciele MIDDELBURG - De Explosieven Op ruimingsdienst heeft na dinsdag avond ook woensdagmiddag ma teriaal voor de vervaardiging van zwaar vuurwerk uit een flatwo ning aan de Nassaulaan in Mid delburg moeten halen. In de flat had zich op eerste paasdag een ex plosie voorgedaan. De 38-jarige bewoner is na de ex plosie aangehouden. Volgens de politie mengde hij stoffen tot ex plosieven. Afgelopen zondag ging het mis en ontplofte de boel. De man raakte gewond aan zijn hand. De man wordt verdacht van het opzettelijk teweegbrengen van een ontploffing waardoor de vei ligheid van de omgeving in ge vaar is gebracht. Hij wordt van daag voorgeleid aan de rechter commissaris. Justitie wil hem nog zeker veertien dagen vast houden. Onderzocht wordt of hij verant woordelijk is voor de zware knal len die regelmatig in dit deel van de stad worden gehoord. Vraag is wat hij precies voor ogen had met zijn explosief experiment. Woensdagavond was er een bij eenkomst voor de omwonenden. Daar gaven de autoriteiten uitleg over het onderzoek en konden mensen vragen stellen. Hoewel de explosie zondag ge beurde, kregen de bewoners van de zeven belendende apparte menten pas dinsdag te horen dat ze in verband met het onderzoek hun huis moesten verlaten. Heb ben de flatbewoners maandag en dinsdag naast een bom geleefd? Nee, stelt de politie, de bewoners hebben sinds zondagavond geen gevaar gelopen. Het appartement was afgesloten zodat niemand bij de verdachte materialen kon ko men. Het directe gevaar daarmee geweken. De stoffen leverden af zonderlijk geen gevaar op, aldus de politie. Er was geen sprake van kant-en-klare explosieven in de woning. Anderzijds, verklaarde een poli tiewoordvoerder gisteravond na afloop van de bijeenkomst, komt de EOD ook niet voor niets twee maal naar Middelburg. Het trans port van de spullen had gevaar op kunnen leveren en daarom moesten er deskundigen aan te pas komen. Dat materiaal heeft de EOD op het strand tot ontplof fing gebracht. Omwonenden zeggen dat de 38-jarige man al een jaar of vijf tien in de flat woont, weinig con tact heeft met andere bewoners, maar in het verleden geen over last heeft veroorzaakt. Woongoed zegt het huurcontract met de aan gehouden bewoner op. Als het aan woningcorporatie ligt keert hij niet terug. Zijn buren konden gisteravond weer wel naar huis. DEN HAAG - Het vangen van wol- handkrab op het Krammer Vol kerak blijft verboden. Het kabinet stelt het belang van de volksge zondheid voorop. Daarmee gaat het kabinet in te gen de wens van de Tweede Ka mer. Die wil het verbod opheffen en consumenten met etiketten waarschuwen op vervuiling met dioxine in het bruine vlees van de krab. Het witte vlees is veilig. Het kabinet wil niet dat vervuilde krab wordt verkocht. Ook vindt het dat etiketten consumenten on voldoende beschermen. Paa^pilanH IT! GOES-Alsjacob Roggeveen, de Zeeuw die Paaseiland 1 aajCllctllU 111 ontdekte in 1722, nog zou leven, zou hij verbaasd zijn. Want in Goes zijn namelijk exact dezelfde mysterieuze beelden opgedoken als die hij aantrof op het bij Chili ho rende eiland in de Grote Oceaan. Ze staan op een braak liggend perceel op bedrijventerrein de Poel, naast de nieuwbouw van Tramper. Ze zijn zichtbaar vanaf de snel weg A58. Ze zijn alleen niet van steen, zoals op Paasei land. De reden om de beelden neer te zetten ligt voor de hand: Goes staat dit jaar in het teken van Latijns-Amerika. JMC Signmakers heeft de replica's geplaatst, foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Jaïn, een jongen van acht jaar, ver heugde zich op de bruiloft van zijn tante en oom. Hij deed mooie kleer tjes aan en had al voorpret. Hij zou al zijn neefjes en nichtjes zien. Jaïn keek toe hoe zijn moeder de cadeau tjes met glanzend papier inpakte en hoorde dat hij het grote cadeau aan het netgetrouwde bruidspaar mocht geven. Ze waren er blij mee en toen kreeg Jaïn van de bruid een hartje, waarop hij een wens mocht schrij ven voor het getrouwde stel. Hij vroeg aan de bruid of die wens ook echt uit zou komen en keek er een beetje smachtend bij. Jazeker ant woordde de kersverse bruid. Met grote uithalen schreef hij: Een sho vel van technic lego aub.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21