Stip denkt J met u mee! Altijd de beste prijzen! Bekendmaking besluit stipreizen.nl ...grensverleggend! (stip' FRAUDEZAAK ECONOMIE 15 En wéér staat Joep van den Nieuwenhuyzen voor de rechter. Maar hij kan alles uitleggen, zegt-ie. Zonvakantie Algarve***+ Zonvakantie Antalya***** PROCES START VANDAAG NA 9 JAAR ONDERZOEK 8- l/m 15-daagse zonvakantie Vertrek apr. t/m okt. tncL: vliegreis, transfers en Kveibiijf in het 3-stenen-pliK. Resort Gokten 4 Club in Cabanas ab.v. All Inclusive. 8- t/m 15-daagse zonvakantie .Vertrek apr. t/m okt. IncL: vliegreis, transfers ken verblijf in het 5-sterren Fame Residence 4 Lara o.b.v. AD Inclusive. QMdamMi ilüHIIT Zoover- ordeling lie stipreizen.nl/itpi Zie stipreizen.nl/1 lzen.nl/anfre Van 'bedrijvendokter' tot 'dief' Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuren Milieu Waterwet De Minister van Infrastructuur en Milieu maakt bekend dat een besluit op grond van de Waterwet is verleend aan Rijkswaterstaat Zeeland te Middelburg. Het betreft het nemen van een vaststellingsbesluit voor het projectplan Rammegors en schorherstel Oosterschelde. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. Terinzagelegging Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 4 april 2013, voor een periode van zes weken, ter inzage bij: - Rijkswaterstaat, Waterdistrict Zeeuwse Delta, Evertsenstraat 98 te Goes; - Gemeente Tholen, Hof van Tholen 2 te Tholen. Beroep Tegen bovengenoemd besluit kan tot en met 15 mei 2013 beroep worden ingesteld bij de rechtbank, sector Bestuursrecht, binnen het rechtsgebied waarvan de indiener zijn woonplaats in Nederland heeft. Tevens kan bij de Voorzieningenrechter van voornoemde rechtbank een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend. Het besluit treedt in werking na bekendmaking. Middelburg, 25 maart 2013. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, de directeur Water en Scheepvaart, M.J.A. Zeeman m V Vertrek apr. t/m okt. Inclusief: vliegreis, taxen, rondreis per touringcar, verblijf in middenklasse hotels met ontbijt en Nederlandssprekende reisle teling. Ga nu voordelig mee op deze prachtige rondreis langs dé hoogtepunten van Italië. Zie stipreizen.nl/itchr D^tuwtmjen zijn reeos vennerM in de prijs. Drukfouten en piijswijzljlnfen voorbehouden boek on-line of bel met 020 - 66 22 222 DONDERDAG 4 APRIL 2013 door Mo Prins ROTTERDAM - 'Joepje pesten' op hoog niveau. Zo ziet zakenman Joep van den Nieuwenhuyzen (57) het strafproces tegen hem dat vandaag van start gaat. Hij is ze ker geen onbekende van justitie. Sinds 1994 ging er geen jaar voor bij waarin hij niet voor de rechter stond of juridisch werd onder zocht. De markante zakenman staat nu - na bijna tien jaar onderzoek - te recht voor faillissementsfraude bij het in 2004 omgevallen defen sieconcern RDM, omkoping van voormalig directeur Willem Scholten van het Rotterdamse Ha venbedrijf, meineed en valsheid in geschrifte. En dat terwijl hij in de jaren tach tig nog de held van de vakbonden was. Als 'bedrijvendokter' redde hij diverse kwakkelende bedrij ven van de ondergang en wist zo honderden banen te behouden, 'loep' heeft de schijn tegen, geeft hij zelf toe. „Als ik als rechter mijn strafdossier zou lezen, zou ik zeggen: Hartstikke schuldig die man! Gelijk opknopen, standrech telijk executeren", zei hij zaterdag in NRC Handelsblad. Maar dat ligt niet aan de opeensta peling van feiten. Dat ligt aan het eenzijdige beeld dat justitie en de Fiscale Opsporingsdienst van hem schetsen. Ontlastende feiten zouden bewust uit het dossier zijn gehouden. „Er staat meer waarheid in De Fabeltjeskrant dan in mijn dossier." Hij lijkt zich geen zorgen te ma ken over het proces dat wordt ge leid door zwaargewicht Koos Plooij. Van den Nieuwenhuyzen zegt veel respect te hebben voor de officier van justitie. Maar Plooij zou beter boeven kunnen vangen in plaats van zich met on dernemers te bemoeien. „Er is een groot verschil tussen crimi neel gedrag en creatief onderne merschap." En 'creatief ondernemen' dat is wat hij naar eigen zeggen in 2004 heeft gedaan. En hij zou het zo weer doen. Ja, zijn vriend Willem Scholten heeft als havendirecteur garant gestaan voor miljoenen. Maar dat was omdat Van den Nieuwenhuyzen een miljardenor der voor duikboten aan Taiwan moest afzeggen ten gunste van 'de BV Nederland'. China zou ge dreigd hebben alle handel (ook via de haven) te boycotten. De bankgaranties waren volgens hem niet stiekem, vele ambtena ren zouden ervan hebben gewe ten. Justitie noemt het geen on dernemen maar crimineel gedrag. En Van den Nieuwenhuyzen is voor het OM een grote vis. Wat hij op dit moment precies doet, is onduidelijk. Hij werkt als adviseur voor bedrijven en overhe den, onder meer in China. Van sommige bedrijven heeft hij zoals Joep van den Nieuwenhuyzen staat vanaf vandaag terecht op verdenking van fraude, omkoping, meineed en valsheid in geschrifte. De strafbare feiten zou hij als topman van defensieconcern RDM in 2004 hebben begaan. Kort voor het faillissement zou hij tientallen miljoenen hebben weggesluisd. Het Openbaar Ministerie heeft hij zelf zegt 'een creditcard waar hij van kan trekken'. Er staat veel op het spel. Van den Nieuwenhuysen, persona non gra ta in de zakenwereld, wil zijn naam zuiveren. Justitie hoopt hem na zes rechtszaken in twin tig jaar eindelijk ergens definitief op te pakken. Curator Louis Deterink, bekend van de faillissementen van DAF en Fokker, vormde met zijn dos siers over een deel van het faillie te RDM de inspiratiebron voor justitie voor nader onderzoek. Hij wil geen uitspraak doen over de uitkomst van het proces. „Ik kan beter mijn mond houden. Ik ben gehoord als getuige. Laat ik dit zeggen: als er te veel tijd over heen gaat, is het moeilijk zaken nog hard aan te tonen." een dossier van 16.000 pagina's opgebouwd. Er zijn 24 zittingsda gen ingeruimd. Ook minister Op stelten wordt gehoord, hij was bur gemeester van Rotterdam ten tij den van de vermeende omkoping van havendirecteur Scholten. Officier van Justitie is de 'crime- fightef Koos Plooij, bekend van het proces tegen Holleeder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15