Kamp is niet tegen steun aan Impuls Christusbeeld alweer doelwit van vandalen I I I I Il Antwerpen moet plan vreemdelingen stoppen 1 Slagboom kapotgereden 26 ZEEUWS-VLAANDEREN EP ~F door Ben Jansen middelburg - De tijd van investe ringssubsidies is al lang voorbij, maar toch wil minister Kamp van Economische Zaken mogelijk geld in de regionale ontwikkeling van Zeeland steken. Gedeputeerde Ben de Reu (Econo mie en Werkgelegenheid) sprak de bewindsman er onlangs op aan. De economie in de provincie is niet robuust genoeg om opdof fers zoals de sluiting van fosforfa- briek Thermphos te blijven incas seren. Vandaar dat gedeputeerde Ben de Reu Kamp een verzoek deed: zou het Rijk niet, net zoals de provincie en de Zeeuwse ge meenten, kunnen participeren in ontwikkelingsmaatschappij Eco nomische Impuls Zeeland of er op zijn minst een bijdrage aan kunnen verstrekken? De gedepu teerde had daarbij een miljoen eu ro per jaar in gedachten. Kamp deed geen toezegging. De Reu: „Maar tot mijn genoegen reageer de hij niet onwelwillend." De minister opperde Impuls te la ten samenwerken met de Brabant se Ontwikkelings Maatschappij. De Reu wil dat de Zeeuwse econo mie niet alleen samenwerkt met (westelijk) Noord-Brabant, maar ook met Zuid-Holland en vooral met Oost-Vlaanderen. Daarvoor zijn mensen nodig die over het netwerk beschikken om over die grenzen heen contacten te leggen met bedrijven en onderzoeks- en onderwijsinstellingen. DOEL - Maurice Vergouwen van actiegroep Doel 2020 weet ervan. „Ja, ja, de slagboom is alweer kapotgereden." Vorig jaar juli is de entreebeveiliging voor het welhaast verlaten Scheldedorp Doel geplaatst in de hoofdtoegangs weg, de Engelsesteenweg. Al twee keer eerder is de rechterslagboom, op de heen weg naar Doel, vernield, vertelt Vergouwen. „Schandalig", luidt zijn commentaar, „en deze keer is zelfs de sokkel los getrokken." Vergouwen woonde aan de Camermanstraat in Doel. Tot het niet meer houdbaar was. „Twee keer is bij ons inge broken." Hij verhuisde met zijn vrouw naar het nabijgele gen Kieldrecht. „Het ging voor ons niet langer meer." Vergouwen bewondert de plusminus dertig mensen die stand houden in Doel. Hij zet zich ook nog altijd in voor terneuzen - Het Christusbeeld in het Pastersbos in Terneuzen is op nieuw onder handen genomen door vandalen. Het beeld mist al geruime tijd een hand, als gevolg van een par tijtje voetbal tussen kinderen. Sinds kort moet het beeld het ook doet 't gewoon door Romain van Damme antwerpen - Antwerpen moet het plan om vreemdelingen van buiten de Europese Unie 250 euro te la ten betalen als ze zich willen vesti gen in de stad, voorlopig in de koel kast zetten. Inwoners van de EU zouden 17 eu ro blijven betalen. De Antwerpse gouverneur Cathy Berx heeft een streep gezet door het plan van de stad. Volgens haar is het besluit in strijd met de federale Belgische wetgeving en zal ook Europa het plan wegens discriminatie torpe deren. Tot nu toe betaalde ieder een die zich wilde inschrijven in de stad, 17 euro. Volgens wethou der Liesbeth Homans (N-VA) veel te weinig om de kosten voor de 11.000 nieuwkomers per jaar te kunnen dekken. Een inschrijving kost volgens- Homans gemiddeld 330 euro. „Dat wil ik niet doorbe rekenen aan de Antwerpenaar", reageerde een teleurgestelde Ho mans. Ze voegde er aan toe dat ad vocaten de kwestie verder bekij ken. De Antwerpse raadsleden Kerbache (sp.a) en Almaci (Groen) hadden een klacht inge diend. Ook de Liga voor de men senrechten had al protest aangete kend tegen het besluit. behoud, via Doel 2020. De actiegroep kreeg het vorig jaar voor elkaar dat de gemeente Beveren eindelijk de Engelse steenweg afsloot met een slagboominstallatie. Jongeren hadden een massaal bezochte Rave-party gehouden in Doel en dat was de druppel die de emmer deed overlo pen. Wie tussen 22.00 en 6.00 uur het dorp in wil, kan zich al leen met een Belgische id-kaart toegang verschaffen of moet de lokale politie bellen. Vergouwen: „Het is daar door veel verbeterd. Veel te vernielen is er ook niet meer. En de politie houdt regelmatig patrouilles." Voorlopig heeft een ieder weer vrij entree tot Doel. De ge meente Beveren zal de slagboom zo snel mogelijk herstel len. Vergouwen is verbolgen over de vernielzucht. „Het kost ook weer geld." met een teen minder doen. Boven dien werd Jezus dinsdag aange troffen met een emmer op zijn hoofd. Sinds het beeld in 2011 te rugkeerde op de plek waar het van 1920 tot 1989 uitkeek over de kinderen van de Heilige Familie- school, is het al vier keer vernield.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66