Snoepwinkel misbruikt door internetfraudeurs 4, ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Hoofdprijs Dow voor expositie in kerk van Groede Wat betaal ik in 2013 voor mijn hoortoestel? Voorronde Steenworp in café La Porte d'Or Kinderen verkopen wafels aan de deuren Bluegrass feest in podium De Pit Grote rookpluim door brand in havengebied Galerie Villakulla in woning kunstenaar Voorjaarsconcert in het Meulengat Lees er alles over in dit gratis boekje WOENSDAG 3 APRIL 2013 Groote Gat de Kaas- en Broodsedijk uit. foto Peter Nicolai ten zuiden van het Groote Gat kan maken. De Stichting Natuur Plus Ont wikkeling zou het wel waarderen als er 'smulbomen' en fitnesstoe stellen in het parkje komen te staan. Ronny Rammeloo van de stich ting kijkt, met bestuurders van de Stadsraad, al jaren uit naar het 'ommetje Oostburg'. De Moree verwacht dat veel meer enthou siaste mensen van de plankieren gebruik gaan maken. Hondenbezitters moeten hun huisdier echter thuislaten. Fred Schenk van Het Zeeuwse Land schap - beheerder van het Groote Gat, inclusief de nieuwe natuur bij Fort Nijevelt - kan zich voor stellen dat het juist leuk is om met de hond over het water te wandelen. „Maar in het weiland op en om het fort grazen runderen. De uit werpselen van honden zijn le vensgevaarlijk voor zwangere koeien. Daarom laten we in met runderen beweide natuurgebie den geen honden toe", verklaart Schenk de onvriendelijke 'verbo den-voor-hondenbordjes'. door Tom Scheele SLUIS - Cindy de Vriend van Olleke Bolleke Candyshop uit Sluis wordt er moedeloos van. Sinds maandag komen er meerdere mensen langs die op het digitale verkoopprik bord Marktplaats iets hebben ge kocht en het bij haar snoepwinkel komen ophalen. De daders bieden onder meer tele foons en tabiets aan en leggen contact via een vals e-mailadres. Vervolgens wordt het adres van Olleke Bolleke gegeven als locatie waar de spullen kunnen worden opgehaald. De Vriend vindt het slechte reclame voor haar winkel. „Daarnaast is het natuurlijk ook vervelend voor de mensen die iets hebben gekocht. Ik moet ze dan vertellen dat ze zijn opge licht." De politie kan weinig bete kenen voor De Vriend en de gedu peerden. „Van de internetfrau deurs hebben we op het valse e-mailadres na geen gegevens", zegt De Vriend. „In de mails wer den wat namen gebruikt die waar schijnlijk ook nep waren. Hope lijk kunnen aankopen worden voorkomen, als steeds meer men sen ervan weten. Ik hoop in ieder geval dat ik niemand meer moet vertellen dat hij is opgelicht." TERNEUZEN - Chemiebedrijf Dow in Terneuzen schenkt 20.000 euro voor de inrichting van een vaste ex positie in de Grote Kerk van Groe de. Voor negen andere regionale projecten is nog eens 80.000 euro beschikbaar gesteld. Elke niet-com- merciële organisatie in Zeeuws- Vlaanderen en Borsele kon een aan vraag doen. Het aantal verzoeken (46) en vooral de kwaliteit vielen tegen, volgens de jury. De Grote Kerk Groede sprong er uit, met het plan voor een exposi tie over 'de dynamische ontwikke ling' van West-Zeeuws-Vlaande- ren. Twee andere aanvragers krij gen 15.000 euro: jeugdsoos The At tic Biervliet voor een lichtinstalla tie en dorpsraad Hoek voor een ophaalbrug in een wandelroute. Een bijdrage van 10.000 euro gaat naar: hospice in Terneuzen (duur zaam energieplan); Hoeve La Sa- lette Vogelwaarde voor een droog dok bij de houtzagerij; én de zie kenomroep (apparatuur). De jury met onder anderen de Zeeuws- Vlaamse wethouders van welzijn kende ook nog vier keer 5000 eu ro toe aan: cultureel Kerkje van El- lesdiek in Ellewoutsdijk (geluids installatie); popzaal De Pit Terneu zen (verbetering veiligheid pand); gymnastiekvereniging EMM (wer ven en coachen vrijwilligers alle gymclubs in Zeeuws-Vlaanderen en Borsele); en poptalentenjacht Steenworp (aanschaf professione le materialen). IJZENDIJKE De laatste voorronde van Steen worp vindt zaterdag plaats in café La Porte d'Or in Ijzend ij ke. De jurywinnaar gaat door naar de finale op zaterdag 20 april in De Pit in Terneuzen. Daarnaast gaat ook de deelnemer met de meeste publieksstemmen naar de eindronde. Aanvang 19.30 uur, gratis entree. SCHOONDIJKE Basisschool St. Petrus-De Weg wijzer in Schoondijke houdt za terdag de jaarlijkse wafelactie. Leerlingen trekken vanaf 9.30 uur langs de deuren in Schoon dijke en omgeving. Ook in de school zijn tot 11.30 uur wafels te koop voor 1,50 euro. De op brengst is bestemd voor leer lingactiviteiten. TERNEUZEN In podium De Pit in Terneuzen treden zaterdag The Pine Box Boys en The Blue Clay op. De deuren zijn open vanaf 20.00 uur, de optredens beginnen een uurtje later. Tickets kosten 12 euro aan de kassa of kunnen voor 10 euro worden besteld via: www.podiuminterneu- zen.nl ANTWERPEN Tot in Zeeuws-Vlaanderen was dinsdag een zwarte rookpluim te zien boven het Antwerps ha vengebied. Een werkplaats aan de Schenkeldijk van construc tiebedrijf Euroweld vatte vlam. Er waren geen gewonden, ook kwamen geen gevaarlijke stof fen vrij. Euroweld gebruikte de loods nog maar sinds 2011. AARDENBURG In Aardenburg opent zaterdag een nieuwe galerie. Het gaat om Huiskamergalerie Villakul la die elk eerste en derde volle weekend van de maand open zal zijn. Om de drie maanden wordt er een nieuwe kunste naar gepresenteerd. De galerie is open van 14.00 tot 17.00 uur en zit aan de Marktstraat 12. SLUISKIL Muziekvereniging Sluiskil houdt zondag een voorjaarscon cert in 't Meulengat in Sluiskil. Harmonie Sluiskil brengt sa men met zangeres Chayenne de Theye een nieuw reportoire ten gehore. Gastorkest is de Ko ninklijke Stedelijke Harmonie Hulst. Het concert begint om 14.30 uur. Entree kost 5 euro. www.beterhoren.nl Een helder antwoord vindt u in het boekje Eén en al oor. Beter Horen heeft dit boekje geschreven samen met de Nationale Hoorstichting. U leest hierin alles over horen, hoortoestellen en de nieuwe vergoedingsregels. Er wordt duidelijk uitgelegd welke nieuwe voorschrijf- en vergoedingsregels er gelden voor hoortoestellen sinds 1 januari. Bestel het via www.hoortoestel.nl/een-en-al-oor of via 0800 - 0200159 (gratis). Wilt u direct weten wat uw eigen bijdrage is voor een hoortoestel? Ga dan naarwww.beterhoren.nl. Daar vindt u een handige calculator om te bereke nen wat de eigen bijdrage bij uw zorgverzekeraar is. Natuurlijk bent u ook welkom bij een Beter Horen winkel bij u in de buurt. Onze audiciens hebben een luisterend oor voor al uw vragen en voorzien u graag van helder advies. HOOR STICHTING De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65