Financiering ziekenhuis Walcheren ligt moeilijk Terneuzen voelt als thuis, alleen die misthoorn x SMELTKROES - DOW 24 ZEEUWS-VLAANDEREN OMMETJE OOSTBURG Na de aanleg van twee bruggen over het Groote Gat kunnen Oostburgers een ommetje rond hun dorp lopen. Norovirus in Sluis' woonzorgcentrum www.atelierclarijs.nl Het Dow-servicecentrum Business Process Services Center (BPSC) in Terneuzen is de wereld in het klein, inmiddels werken er ruim 400 mensen met 48 verschillende nationaliteiten. Een aantal van hen geeft het bedrijf in deze rubriek een gezicht. Van daag: senior-teamleider Swati Jain uit het Indiase Delhi. door Harmen van der Werf In India kiezen jongeren die kunnen studeren, voor een studie die opleidt tot inge nieur of arts. Het kenmerkt India, als een land in op komst. Tekenend voor BPSC-me- dewerkster Swati Jain (26) uit Del hi is dat zij die keuze niet maakte. Zelfbewust koos zij een studie die de laatste jaren in Nederland verreweg het populairst is, ze koos voor psychologie. En het mocht van haar ouders. „Zij zijn redelijk liberaal." Swati rondde haar studie af en gaf gedragstrainingen in India. Twee jaar geleden kwam ze naar Ter neuzen, met haar man die al bij Dow in India werkte. Ze trouwde vlak voor vertrek naar Nederland. „Ik wilde hem niet alleen laten gaan." Als echtgenote kon ze zon der enig probleem mee en ook werken in Nederland. Nog in India had Swati haar solli citatiegesprek telefonisch voor een functie bij het BPSC in Ter neuzen. Ze is er inmiddels opge klommen tot senior-teamleider van het center of excellence, een afdeling die zich bezighoudt met de verbetering van werkproces sen. „Zodat we onze klanten nog beter kunnen helpen en efficiën ter kunnen werken, ook met de vijf andere BPSC's van Dow, in In dia, China (twee), Brazilië en Mid land (USA)." Van de miljoenenstad Delhi naar Terneuzen, dat moet een over gang zijn geweest? „Terneuzen voelt als thuis. Als ik bijvoorbeeld in de winkel ben, kom ik vaak be kenden tegen, die ook bij het BP SC of Dow werken." Af en toe overvalt haar de stilte. Delhi leeft alle uren van de dag. „Soms denk ik hier wel eens, als het zo stil is: 'Zou er iets aan de hand zijn?' Maar aan de andere kant, hier kun je tenminste lekker uitslapen tot tien, elf uur." Te mid den van de stilte moest Swati aan één geluid wennen, het geluid Wandelen over Swati Jain. van de misthoorn op de Wester- schelde ter waarschuwing van de scheepvaart. Ze kon het de eerste keer niet thuisbrengen. „Ik dacht dat er iets mis was met de wasma chine of zoiets. Ik vind het trou wens nog altijd een irritant ge luid." Niet alleen de misthoorn is wen nen. „Wil je hier een internetver binding hebben, dan moet je vijf dagen wachten. In India is dat zo geregeld. Bestel je in India een bankstel, dan heb je die bij wijze van spreken de volgende dag. En de weekenden, in India gebeurt al les in de weekenden, in Neder land lijkt dan alles juist tot rust te komen." Hoe anders Nederland ook mag zijn, Swati blijft voorlopig. Haar man wordt weer overgeplaatst, naar Dow in Zwitserland. Ze gaat niet mee. Doelbewust. „Ik ben nog bijna nooit alleen geweest in mijn hele leven. Ik word er ster ker van, denk ik, als ik een tijdje alleen ben", zegt ze zonder een spoortje twijfel. „Ik zit al op gym, ik ga leren zwemmen." En met Nederlands - 'geen gemakkelijke taal' - kan ze na een afgeronde, in terne BPSC-cursus enigszins uit de voeten. Ze doet een poging. „Eén biertje alsjeblieft?" Aan de kassa in de winkel heeft ze ook geen problemen. „'Eén tasje alsje blieft?' En dan krijg ik een plastic tasje. Ik kan me redden, zeker." door René Hoonhorst OOSTBURG - Dranghekken aan het begin van de opgangen laten we ten dat het officieel nog niet de bedoeling is de bruggen over te steken. Maar sportievelingen die over het Groote Gat willen lopen, laten zich door een paar hekken niet weerhouden. Eindelijk is het dan zo ver. Ook in woners van Oostburg hebben een ommetje: een tochtje rond een groot deel van het dorp, tijdens welke wandelaars ook door de na tuur aan de rand van het dorp lo pen. De bruggetjes waren de Oost burgers jaren geleden al beloofd. Via de overkluizingen konden de dorpelingen snel oversteken naar het twee jaar geleden gedeeltelijk gereconstrueerde Fort Nijevelt. De dranghekken om de brug niet te betreden, staan er overigens al leen omdat de brug officieel nog niet helemaal af is. De brug langs de Grotendam is klaar, maar die tussen het parkje rondom het fort en de Kaas- en Broodsedijk krijgt nog leuningen langs de twee ver- hoginkjes in het brugparkoers. Die verhogingen maken de brug wat speelser en geven het maai- bootje van het waterschap de gele genheid onder de brug door te va ren. Het Sluise raadslid Francois Ba- bijn, die vanuit zijn woning op de contouren van het fort kijkt, liet eerder weten de bruggen onveilig te vinden. De plankieren zijn re- - 7- r Een eenzame wandelaar probeert het plankier van het nieuwe parkje naar delijk breed en voorzien van een rand, stelt Joera de Moree van de Dienst Landelijk Gebied (DLG). Leuningen over de lengte van de hele brug zijn niet alleen duur der, maar zien er ook niet zo mooi uit. „Met het aanbrengen van leuningen bij de twee verho gingen denken we dat de bruggen veilig zijn. We gaan er niet vanuit dat peuters op eigen gelegenheid de brug oversteken." Babijn stelde burgemeester en wethouders ook vragen over de kosten van de bruggen. De voor ziening kost de gemeente Sluis echter geen cent. DLG liet de bruggen aanleggen in opdracht van de provincie, die voor een aan zienlijk deel van de kosten een be roep doet op Europese subsidies. Babijn maakte er jaren geleden al geen geheim van dat hij de mees te investeringen voor het recon strueren van Staats-Spaanse linies weggegooid geld vond. Maar toen de omtrek van Fort Nijevelt en de linie naar de Spek- en Brood schans weer zichtbaar waren, op perde het raadslid dat de de ge meente ook wel een echt stads- parkje van het wandelgebiedje VLISSINGEN - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) worstelt met de financiering van een nieuw ziekenhuis in De Mortiere in Mid delburg, vlakbij het gelijknamige winkelcentrum aan de entree tot de stad. Het nieuwe ziekenhuis dient ter vervanging van het complex in Vlissingen, dat volgens de Raad van Bestuur van het ADRZ niet te renoveren is. „Het is echt op", al dus voorzitter Huybert van Eek. Het ADRZ, dat de hoofdvestiging in Goes heeft, praat met privé-fi- nanciers over de investering in Middelburg. Van Eek hoopt voor de zomer tot een akkoord te ko men. Lukt dat niet, dan vertrekt het ADRZ toch uit Vlissingen en wordt geprobeerd zoveel mogelijk functies in Goes te concentreren. Al is er dan ook geen geld om in Goes bij te bouwen. Van Eek gaat er vooralsnog vanuit dat de verhuizing naar de Mortie re doorgaat. Een schets van een 'compact, vier verdiepingen tel lend gebouw in een opvallende Z- vorm' is onlangs gepresenteerd. De hoop is erop gericht dat begin 2014 de eerste paal voor de nieuw bouw in de grond kan en dat pa tiënten er vanaf de zomer van 2016 terecht kunnen. Zeeuwse boog hanger 89,- webshop: kerklaan 1 heinkenszand telefoon 0113563535 SLUIS - In woonzorgcentrum Ro- zenoord in Sluis is officieel sprake van een uitbraak van het norovi rus. Vijf bewoners en twee werk nemers zijn besmet. Yolande de Jong, directeur van de Warmande Zorggroep waaronder Rozenoord valt, meldt dat maatregelen zijn getroffen om verdere verspreiding tegen te gaan. Bezoek is nog moge lijk, maar moet eerst handen was sen en neus- en mondkapjes dra gen. In centra van Warmande in Breskens en Oostburg heerste eer der deze winter al het norovirus. De long: „Mensen zijn er een dag flink beroerd van." Ze hoopt snel op een einde van de kou, zodat be woners weer naar buiten kunnen en weerstand kunnen opbouwen. Uit het exploot d.d. 27-03-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Sacdiyo Ali Osman, wonend te 4532 EH Terneuzen, aan Mahamed Mahamud Barre, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens requirante op gemaakt verzoekschrift tot echtschei ding, hetwelk is ingediend ter griffie van de Rechtbank Zeeland-West-Bra bant, waarbij tevens is aangezegd dat gerequireerde uitsluitend via een advocaat uiterlijk 24-07-2013 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daartoe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Alvarezlaan 1 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64