Zorgen om toename inbraakkansen bij beplakken van vuilcontainers niet schuldig aan vloedgolf PZC JT £iVr FACEBOOK Like en Win! SCHOUWEN-DUIVELAND 27 nu ook op Landelijk toernooi rolstoelhockey Drie weken geen trein over Walcheren Broodjeszaak vraagt faillissement aan Vier gospelkoren in Sportpunt Zeeland Muziek uit de sixties in De Klomp Kibeo stunt met prijs van kinderopvang WOENSDAG 3 APRIL 2013 nieuws twitter video 'S-HEER ABTSKERKE - Inbraakkansen in de gemeente Borsele zijn aan zienlijk toegenomen door de aan wezigheid van stickers met straat naam en huisnummer op de vuil containers. Potentiële inbrekers zien aan de hand van containers op straat eenvoudig welke bewoners wel of niet thuis zijn. Dat betoogt Edmond Planteydt uit 's-Heer Abtskerke. Hij ver zoekt de gemeente daarom met klem de stickers te verwijderen of te vervangen door stickers met uitsluitend een streepjescode. „Met verbijstering en verbazing heb ik moeten constateren dat be halve de streepjescode op de sticker ook het volledige huisa dres staat vermeld. Het enige wat ontbreekt is de sleutelcode van de achterdeur. Vanuit politie en justi tie is decennialang aangedrongen geen herkenbare huisnummers op vuilcontainers aan te breng en." In de gemeente Borsele zijn alle containers onlangs voorzien van een sticker om tot een eerlij ker afvalstoffenheffing te komen. Hiermee wordt voorkomen dat door inwoners 'illegale' contai ners aan de straat worden gezet. Volgens een woordvoerder van de gemeente Borsele snijdt het mes van de vermelding van een straat en huisnummer op de container aan twee kanten. Medewerkers van de gemeente zien snel welke container bij welk adres hoort en de bewoner ziet welke container van hem is. Badstrand. Raadsman M. van der Bent stelde dat de loods geen en kele schuld treft voor het veroor zaken van een hinderlijke golf slag. De kapitein en de loods spra ken af dat ze niet te hard zouden varen tijdens het passeren van het bewuste strand en hielden een 'matige snelheid' van zo'n twaalf knopen aan. Het Hof stelt vast dat bezoekers van het bewuste strand kunnen weten dat passerende schepen hinderlijke golven kun nen veroorzaken. Niet voor niets zijn er waarschuwingsborden ge plaatst en waarschuwen strand- wachten wanneer een schip langs komt dat gevaar kan opleveren. Ook is duidelijk geworden dat badgasten lang niet altijd de aan wijzingen van de strandwachten opvolgen. Uit het arrest blijkt ver der dat een schip op bepaalde plaatsen niet te traag kan varen omdat het dan onbestuurbaar wordt. Dat geldt zeker voor de Sar- dijngeul, de vaarroute die langs het Badstrand loopt. In die geul bevinden zich twee bochten waar door een zekere snelheid absoluut noodzakelijk is om een schip be stuurbaar te houden. Het Hof con cludeert dat er vele factoren zijn die een rol spelen bij het ontstaan van gevaarlijke golven. „Daarom kan niet vastgesteld worden dat de snelheid waarmee de Peters burg voer, bepalend was voor het ontstaan van de vloedgolven." www.facebook.com/De.PZC Leo Hart werkt al ruim 30 jaar in Zeerust. Met echtgenote Lauwra en dochters Kayiee (13) en Jillian (10) woont hij daar tegenover aan de Laone in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema ::-:yWÊÈS£B&^< gs?, HEINKENSZAND In De Stenge te Heinkenszand vindt zaterdag 6 april een lan delijke competitiedag plaats voor handbewogen rolstoel- hockey. De beste Nederlandse rolstoelhockeyers, onder wie Corné de Koning, doen er aan mee. De wedstrijden worden gespeeld tussen 10.30 uur en 17.30 uur. MIDDELBURG De komende drie weekeinden rijden er geen treinen tussen Vlissingen en Goes. ProRail vernieuwt de komen de weken de spoorlijn in Arne- muiden. Deze grootschalige werkzaamheden zijn verdeeld over drie weekenden (6 en 7,13 en 14 en 20 en 21 april). De NS zetten bussen in. VLISSINGEN Broodjesbar Bagels Beans, aan de Oude Markt in Vlissin gen, sluit. Voor de zaak, onder deel van een keten, is faillisse ment aangevraagd. Niet omdat er te weinig klanten waren, maar omdat de eigenaren te maken kregen met een andere bank en andere voorwaarden. over de zee GOES In Sportpunt Zeeland wordt op 6 april met Choirs@sea het paasfeest op muzikale wijze ge vierd. Vier Zeeuwse gospelkoren en aanbiddingsleider Hanne de Vries zullen er liederen ten ge hore brengen. Kaarten zijn on der andere te koop op www.go- spelatsea.nl. OVEZANDE In poppodium De Klomp in Ovezande vindt op 5 april 'Goud van Oud in De Klomp' plaats. Deze muziekavond is met name bedoeld voor senio ren, maar voor iedereen toegan kelijk. De avond begint om 19.30 uur en de toegang be draagt 5 euro. Aanmelden kan bij het VrijwilligersHuis. GOES Kinderopvangorganisatie Ki beo begint deze maand de proef'Littels'. Daarbij is de op vang vijftig cent per uur goed koper. Aanmelden gaat digi taal, ouders moeten eten en luiers meegeven. Littels heeft geen HKZ-keurmerk maar de leiding is wel professioneel. Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg Weekendje weg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53