1927-2013 Geld voor scholen op 30 april I Havenmeester was altijd vrolijk en soms een beetje stout 24 SCHOUWEN-DUIVELAND JONGEREN Bram Versluis EP www.atelierclarijs.nl door Ton van den Nouweland Coach in strijd tegen Tijdens de Ramp hielp Bram in Ouwerkerk mee bij het in veilig heid brengen van getroffenen. Sindsdien bezocht hij trouw de herdenkingen in Ouwerkerk. „De Ramp is om nooit meer te verge ten. Daar moeten we altijd bij stil blijven staan", zei hij in een inter view met de PZC. In 1961 werd Versluis schipper van de peilboot Meermin van het waterschap. Als neventaak was hij machinist van het gemaal 't Sas in Zierikzee. Daar woonde Versluis ook: in het voormalige wachtlokaal van het RTM-tram- metje. Bij zijn pensionering in au gustus 1991 ontving Versluis een koninklijke onderscheiding. „Bram was vrolijk. Hij lachte al tijd en kon prachtige verhalen ver tellen", zegt voorzitter Jaap Ver west van de Museumhaven Zee land. „Maar hij was ook een beet je stout." Brams grootste hobby was het snijden van zeekraal en lamsoor. „Met of zonder vergun ning", vult mede-oprichter Ria Geluk van de Museumhaven aan: „Heel wat keren is hij met journa listen het schor ingetrokken om te laten zien hoe je zeekraal snijdt. Hij stond dan ook in me nig culinair blad. Bram was goed geefs. Zijn fietstassen zaten vol met zakjes zeekraal en iedereen kreeg wat." Ook bij Verwest hing regelmatig een tasje mossels of zeegroente aan de deurknop: „Maar daar stond wel wat tegen over. Als hij voor zijn eigen boot verf nodig had, haalde hij dat in onze werf met de mededeling dat de voorzitter het goed vond." De leden van de KRZV De Maas in Zierikzee droegen 'Brammetje' op handen. Hij onderhield hun bo ten. Versluis regelde ook een sloep voor een groepje Schouwse vrouwen dat zich in het roeien wilde bekwamen. Als dank noem de het team zich Brams Bruiden. Verwest: „Bram deed er alles aan om botter de Meeuw te behou den. Daar heeft hij namelijk zelf nog op gevaren. Maar het ding is al een paar keer gezonken. Geluk kig lag de boot er nog toen Bram overleed." Bram Versluis is bezweken aan le verkanker. Zijn afscheid is vrijdag middag om 13.30 uur in de Gast- huiskerk in Zierikzee. door Ton van den Nouweland Een bekende Zeeuw, dat was hij. Wie de zaterdagochtend overle den Bram Versluis niet kende als havenmees ter van de Museumhaven Zeeland of van het waterschap, heeft Brams foto vast wel eens gezien in een of ander culinair tijd schrift. Versluis werd 18 juni 1927 gebo ren in Kamperland als één na oudste van een groot gezin. Op zijn zestiende ging Versluis aan het werk bij een beurtschipper. Later was hij stuurman op een sleepboot. Als motordrijver-dek- knecht voer hij tien jaar bij de vis- serijpolitie op de Oosterschelde. Zeeuwse boog hanger 89,- webshop: kerklaan 1 heinkenszand telefoon 0113563535 ZIERIKZEE - B en W van Schou- wen-Duiveland trekken 14.280 eu ro uit voor spelletjes op de basis scholen tijdens de inhuldiging van koning Willem-Alexander en konin gin Maxima op 30 april. De scholen krijgen vijf euro per leerling. Burgemeester Gerard Ra- belink: „De scholen mogen zelf kiezen of ze spelletjes doen of een blijvende herinnering aanschaf fen voor de kinderen." Het Nationaal Comité Inhuldi ging wil dat tijdens de troonswis seling op alle Nederlandse basis scholen koningsspelen worden worden gespeeld. Het Schouws gemeentebestuur steunt dit initiatief, ook al omdat het bewegen tijdens de spelletjes 'het gezond gedrag onder de jeugd bevordert'. De gemeente re kent op 30 april dan ook geen huur voor haar gymzalen. De scholen moeten zich aanmel den op de website van het comité. Dat is voorwaarde om in aanmer king te komen voor de gemeente lijke bijdrage. Ze krijgen dan met een een versierpakket voor de school en een T-shirt voor elke leerling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50