SPORT Zweedse spits houdt hoop van Paris Saint-Germain levend in confrontatie met Barcelona. Herman Ram teleurgesteld in wielrenners Vos zat dicht tegen anorexia aan Booy ontslagen bij Cerde Brugge Marathon Zevla heeft 497 atleten Corné Schilperoort verder bij MZC'11 PZC WOENSDAG 3 april 2013 WIELRENNEN Zlatan Ibrahimovic was gisteravond van grote waarde voor Paris Saint-Germain in het duel met Barcelona, foto Christophe Karaba/EPA Cruciale rol Ibrahimovic door Wilber Hack DEN BOSCH - De nouveau riche uit Parijs lijkt op het Europese toneel nog even genoegen te moeten ne men met een plaats in de coulis sen. Ondanks het 2-2 gelijke spel in het Pare de Princes tegen Barce lona is een plaats in de halve fina le van de Champions League voor Paris Saint-Germain ver weg. Lionel Messi maakte de eerste goal van Barga alvorens hij in de rust met een hamstringblessure uitviel. Zlatan Ibrahimovic kreeg zijn wraak op de club die hem na één seizoen alweer verkocht. Van uit buitenspelpositie zorgde hij tien minuten voor tijd de 1-1. Hij knikte de bal ook in de voeten van Matuidi voor de late gelijkma ker. Xavi had even tevoren uit een strafschop Barqa op 1-2 gebracht. De sjeiks van Qatar denken nog dat succes in de Champions Lea gue te koop is. Daarin staan ze al leen. Chelsea deed er immers met de miljoenen van Abramovitsj meer dan tien jaar over om het toernooi te winnen. Manchester City, eigendom van de rijken uit de Verenigde Arabische Emiraten, speelde tot op heden nog geen vooraanstaande rol in het kam pioenenbal. Die van Qatar hebben in het inter nationale voetbal meer macht. Het leek er verdacht veel op dat de sjeiks - die in twee jaar tijd 253 miljoen euro in spelers investeer den - al hun invloed hadden aan gewend om PSG wel kansrijk te la ten zijn. De band met Michel Pla- tini is groot. De baas van de Uefa kreeg rond de toewijzing van het WK aan Qatar een luxe kantoor in Parijs aangeboden. Zijn zoon heeft tegenwoordig een topfunctie in de oliestaat. Mogelijk door die contacten werd de schorsing van twee wedstrij den van Zlatan Ibrahimovic na zijn rode kaart tegen Valencia tot één duel teruggebracht. Een be langrijke beslissing. De Zweed scoorde, nadat een kopbal van Thiago op de paal was beland. En hij bezorgde met een assist op Ma tuidi zijn ploeg nog enig perspec tief. De Zweed stond dus dinsdaga vond op het Pare de Prinses ge woon aan de aftrap. Niet alleen dat was verrassend. Ook de 37-jari ge David Beckham kreeg tot veler verbazing een basisplaats. Hij was nog maar vijf keer eerder ingeval len en had er pas nog een com merciële trip naar China opzitten. Coach Carlo Ancelotti zal de gave traptechniek van de Engelsman hebben willen aanwenden. Als er rechtstreeks op doel geschoten kon worden, eiste Ibrahimovic de bal voor zich op. Maar met vrije trappen vanaf de flanken en bij corners was Beckham zeventig minuten lang de man die de lucht macht in stelling moest brengen. Dat lukte niet. Twee andere spelers van de thuis ploeg eisten aanvankelijk de mees te aandacht op. Met zijn snelle loopacties stelde Lucas Moura - in de zomer door PSG voor 45 mil joen euro bij Sao Paulo gekocht en in de winter gekomen - de de fensie van Barcelona geregeld voor problemen. Ezequiel Lavezzi was dreigender dan Ibrahimovic tot hij na de rust vervangen werd. De Argentijn uit Rosario raakte in de beginfase de paal. Paris Saint-Germain was aanvan kelijk de betere ploeg. Maar met een pass, even subtiel als een pen seelstreek op een doek van Mo net, zette Dani Alves de verhou dingen in een ander perspectief. Met de buitenkant van de voet de poneerde hij de bal precies in de loop van Messi. Na een stuit lag de bal achter doelman Sirigu in de verre hoek. Messi voegde zich bij de vijf spe lers die zestig keer of meer in Eu ropese wedstrijden scoorden. De goal was zijn voorlaatste actie. De Argentijn, zo zelden geblesseerd, liep bij de landing na een doelpo ging een hamstringblessure op. Ibrahimovic zag na rust zijn kans schoon en eiste toch nog een hoofdrol op. De andere kwartfinalewedstrijd tussen Bayern München en Juven- tus eindigde in 2-0 voor de Duit sers. Die zege was meer dan ver diend. HILVERSUM Marianne Vos zat in de aan loop naar de Olympische Spelen in Londen dicht te gen anorexia aan. De olym pisch en wereldkampioene op de weg onthult dit in haar biografie, waarover ze dinsdag in het radioprogram ma Dit is de dag vertelde. „Met het oog op de Spelen ben ik heel veel meer gaan trainen. Ik ben daar toch een beetje in doorgeslagen. Ik ging altijd maar door." BRUGGE Foeke Booy is niet langer trainer van Cercle Brugge. Dat maakte woordvoerder Pol Van den Driessche dins dagavond bekend. De Bel gische oud-international Lo renzo Staelens volgt de vijf tigjarige Nederlander op. Booy was nog geen vijf maanden aan de slag bij Cer cle, waar hij begin novem ber de ontslagen Bob Peet- ers opvolgde. MIDDELBURG De voorinschrijving voor de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen is gesloten. Voor de vijfde editie heeft zich een recordaantal deelne mers ingeschreven. De teller staat op 497 inschrijvers op de individuele marathon. Voor de late beslissers is er ook nog daginschrijving mo gelijk voor de kidsruns in Hulst en Terneuzen, de kwart, de achtste en de hele marathon. De marathon is zaterdag 20 april. ZIERIKZEE Corné Schilperoort voetbalt volgend seizoen bij MZC'11 in zijn woonplaats Zierik- zee. De middenvelder stopte halverwege deze jaargang bij hoofdklasser Kloetinge. In combinatie met het op starten van een eigen be drijf vielen de verplichtin gen hem zwaar. Hij werd di rect gepolst door een aantal clubs om daar zijn carrière een kickstart te geven. Eén daarvan was MZC'11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33