in het Zeeuws Museum, Middelburg 30 MENINGEN brieven Westerschelde I Westerschelde II Zeevaartschool Student Medici Cyberaanval Respect De Ruyterziekenhuis? Vrijwilligster Staatsburgerschap Museumburen is een initiatief van de Museumkaart en BankGiro Loterij gaan naar bu.-envanhetmuseum.ni en vul de code 96frgwxbh in en meld je aan Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Het betoog van Ventevogel over de Westerschelde raakt kant noch wal. Het negeren van de enorme natuurwaarde van het enige open estuarium in deze delta ten bate van een niet aflatende behoefte aan nog meer winstbejag is ge drag dat thuishoort in de jaren '50 toen deze inzichten nog niet be stonden. Natuurlijk moet er een behoorlijk evenwicht komen tus sen de belangen van economie, veiligheid en ecologie in deze prachtige dynamische zeearm. De Schelde is in een veel te krap jasje komen te zitten. Dat evenwicht kan ook heel wel gevonden wor den en zal onderwerp van bespre king blijven omdat voortdurend gekeken moet worden hoe een en ander uitpakt. Ventevogel wil dat kwijt. Natuurlijk, Antwerpen ook. Maar zo werkt dat niet in wat naast waterweg ook nog een inter nationaal erkend natuurgebied is. P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen Volgens oud-gedeputeerde Vente vogel is nu het moment aangebro ken te erkennen dat de economi sche functie van de Westerschel de de andere kwaliteiten over stijgt. Even vanzelfsprekend is dat je maatregelen treft om het unie ke Schelde-estuarium in stand te houden. Hij stelt, dat dat niet au tomatisch inhoudt dat schade in de Westerschelde moet worden gecompenseerd. In dit dossier gaat het echter niet om compense rende maatregelen, maar om het voldoen aan de zogenaamde in standhoudingsdoelstellingen die zijn vastgelegd in de Europese Ha bitatrichtlijn. Deze Habitatricht lijn heeft de regering verwerkt in nationale wetgeving. Met andere woorden daar zal Nederland dus onverkort uitvoering aan moeten geven. Met het kabinetsbesluit om circa 300 hectare estuariene natuur in de Hedwigepolder te realiseren, zal Nederland dus deels aan haar Verdragsverplich ting (uit 2005) voldoen. Nu de Provincie enige tijd geleden haar opdracht tot realisering van de res terende 300 hectare estuariene na tuur in of nabij de Westerschelde 'over de schutting van het Rijk heeft gegooid', ben ik benieuwd hoe het Rijk hiermee zal omgaan? Of is het kabinet Rutte inmiddels vergeten, dat de Europese Com missie geruime tijd geleden heeft besloten een ingebrekestellings procedure tegen Nederland te star ten? Frank Steijaert Zuidwal 10, Oostburg Interesssant te lezen over de be langstelling die de jonge genera tie heeft, bij monde van Joris Groeneveld, voor de architectuur van de zeevaartschool. Als je je nog eens verdiept in de geschiede nis dan kom je inderdaad tot bij zondere gegevens. Allereerst dat Prins Hendrik de beschermheer was van de zeevaartschool van 1909 - 1934. Hendrik heeft de eer ste steen gelegd. Hij heeft vervol gens 2 jaar later op 23 maart 1909 de Ruyterschool op de boulevard geopend. Wilhelmina heeft daar na op 2 mei 1938 ter herinnering hieraan het haut-reliëfportret van Hendrik onthuld. (De maker Henk Etienne heeft ook een be kende geschiedenis waaronder het beeld van Emma in Middel burg). De school bestond toen 35 jaar. Aan het einde van de oorlog werd de school waar de gevel steen in zat grotendeels door scheepsgeschut vernield. Het was een ware puinhoop op de boule vard en op die verwoeste plek werd in 1969 het ROC gebouw neergezet. Op 16 september 1953 kreeg de gedenksteen een nieuwe plek in de huidige gevel bij de ope ning van de nieuwe school. De stormramp zorgde voor een uit stel van maart naar september. De school bestond toen 50 jaar. Ik ben het van harte eens met Jo ris: laten we extra zuinig zijn op wat er nog is. De ziel van onze stad. John Meijboom St. Eustatiuslaan 3, Vlissingen De begeleiding van hogescholen en universiteiten moet beter (30 maart). Het is van harte te hopen dat scholen zich hier veel van aan trekken. Iedereen moet verant woording afleggen: in de richting van een partner, ouder, werkge ver, mede-weggebruiker enzo voort. Alleen studenten niet. Ze zijn volwassen voor de wet! Ze zijn er zelf verantwoordelijk voor of ze wel of niet naar school ko men en of ze wel of geen colleges volgen. Er wordt vanuit school geen enkel contact opgenomen met de student. Hoe moeilijk kan dit zijn bij een opleiding informa tica? Volwassen? Het zijn pubers c.q. adolescenten. Hoe krom kan een onderwijssysteem in elkaar zitten? T. Kok Clara's pad 34, Heinkenszand Bekende systeemfouten zijn vaak de oorzaak van ruzie. Een alge meen ziekenhuis is eigenlijk een winkelcentrum met zelfstandige behandelaars in eigen winkels en gratis kost en inwoning. Allen met eigen omzet, belangen en werkwijzen. Het ziekenhuis zorgt voor alle medische apparatuur, huisvesting en andere voorzienin gen. De zelfstandige behandelaar, een ondernemer zonder veel be drijfsrisico, investeert meestal al leen in goodwill (pensioenbijdra ge aan de eigen maatschap). Er be staan geen normale arbeidsrechte lijke werkverhoudingen tussen di rectie en deze zelfstandige behan delaars. Als een garage als een zie kenhuis zou functioneren, kost een gewone servicebeurt zo 2000 euro. Een auto staat dan maanden stil totdat alle monteurs hun werk gedaan hebben. Maatschappen van behandelaars niet in loondienst zijn verant woordelijk voor fragmentatie, his torische conflictgebieden, gebrek kige samenwerking en remmen innovaties schrijven artsen zelf. Ziekenhuiszorg door behande laars in loondienst met normale arbeidsrechtelijke verhoudingen en werkbare individuele verant woordelijkheden kan veel ruzie, medische missers en kosten voor komen. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Het OM onderzoekt de cyberaan val en komt daarmee op voor de belangen van Spamhaus dat met cowboy-manieren het internet tracht te regeren. Hun methodes zijn brutaal want waar een enke ling fout zit, wordt alles erom heen geblokkeerd waardoor je ook als houder van een onschul dig IP-adres geblokt kan worden. De oorsprong van het conflict ligt in het omstreden beleid van Spamhaus. Werk je als hoster (cy berbunker) niet mee aan de eisen van Spamhaus dan komen alle IP- gegevens op de zwarte lijst. Het lijkt er dan ook sterk op dat er naast overheden ook zogenoemde non-profitorganisaties bestaan die hun maatstaven willen laten gelden boven vrijheid van me ningsuiting dus censuur. Het OM zet duidelijk in op het verkeerde paard. Abko Paauwe 's-Heer-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Op sommige momenten voelen wij mensen dat onze invloed niet zo ver reikt als wij wel zouden wensen. Deze lente blijkt dat het geval, als de zon niet zo vaak schijnt als wij wel zouden willen. Als het blijft sneeuwen, terwijl niemand dat tegen kan houden. Als de temperatuur laag blijft, ter wijl wij die met al onze wensen en klachten niet omhoog kunnen brengen. Wat moeten we hier mee? In elk geval is de reactie van Henk tegen Toos godslasterlijk. De cartoon is pijnlijk voor ieder een die God liefheeft, omdat God hiermee onteerd wordt. Humor mag namelijk nooit ten koste gaan van God. Hij is de almachti ge Schepper van hemel en aarde en ook van ons, of we dat nu gelo ven of niet. Ons past respect, en geen spot. Nee, het wordt geen tijd voor een wissel hierboven, want God is niet inwisselbaar. Niets en niemand kan zich met Hem meten. Hij weet ook heel goed wat Hij doet en heeft nog nooit iets verkeerd gedaan. Begrij pen wij Hem niet? Dan is het goed om onszelf en Zijn Woord nauwkeurig te onderzoeken. In derdaad, wij kunnen aan de late lente merken dat God de Aller hoogste is, die alle dingen regeert en op Zijn tijd bestuurt. Wij kun nen merken dat wij maar kleine mensen zijn. Laten we Hem ver trouwen op Zijn Woord, want het wordt echt wel lente hoor. Irene Janse Oranjedijk 23, IJzendijke Let op: Geen geld, dan vertrekt het ziekenhuis in Vlissingen als nog! Jaren geleden is er begonnen met de ontmanteling van dit zie kenhuis. Er werd niet aan op bouw gedacht maar aan afbraak. De mensen op Walcheren zijn het niet eens met deze plannen en we begrijpen het nog steeds niet. Volgens de heer Van Eek is het renoveren van het gebouw on betaalbaar! Uhhh.... onbetaalbaar? Een nieuw design ziekenhuis van 55 miljoen, dat kan wel. Heeft van Eek wel eens bij onze zuiderbu ren gekeken? De meeste zieken huizen ook academisch zijn oude gebouwen die een vaak trieste aanblik vertonen, maar schijn be driegt, onze ervaring leert dat de buitenkant erniet toe doet, ten slotte gaat het om de zorgverle ning die er wordt uitgevoerd. Geen uiterlijke vertoning maar het hart op de juiste plaats, zorg door en voor mensen. Wordt wak ker alle verantwoordelijken en vaar een andere koers, dan be houdt de naam van dit zieken huis toch zijn essentie. A.Franzen Koudekerkseweg 30, Vlissingen U kent haar nog wel, Marja van Bijsterveld CDA-minister van OC en W in het kabinet Rutte I. Niet echt een succes, maar toch. Zat al weer sinds de val van het vorige kabinet, thuis op een houtje te bij ten. Maar wie wil Marja op de loonlijst hebben? Ed Nijpels (WTKinastodont), de man van tig betaalde bijbanen bracht uit komst. Ja, hij zat nu eenmaal ook nog in de raad van toezicht van het Ronald Macdonald fonds. Het fonds had nog een nieuw direc tie-bestuurslid nodig. Ja, dat wil de Marja wel, maar niet als vrijwil ligster. Dat is helaas alleen voor het gewone volk en daar behoort Marja niet toe. Zij wilde er wel wat aan overhouden. Haar voor gangster had in 2012 een bezoldi ging van 155.716 euro. Dit zal, ge zien de inflatie, wat naar boven toe zijn bijgesteld. Dan weet u waar uw donatie naar toe gaat. D. Derks Emmausstraat 20, Ijzendijke Toen ik in 1972 in militaire dienst was kregen wij van onze meerde ren te horen dat als je in vreemde krijgsdienst trad, je het Nederlan derschap verloor. Deze boodschap was in die tijd vooral gericht aan diegenen onder ons, die in dienst wilden treden van het Franse Vreemdelingenlegioen. Er zijn momenteel nogal wat mensen uit Nederland die meevechten met de rebellen in Syrië. Ik vind dat deze lui beter daar kunnen blij ven, aangezien ze hun Nederland se paspoort kwijt zijn. Soldaatje spelen in het buitenland, daarvan kun je niemand tegenhouden. Wel zouden deze gasten er goed aan doen om eerst een paspoort van het land aan te vragen waar ze gaan vechten. Guy Vaessen Bernhardstraat 33, Schoondijke muse Museumkaart BankCiroLoterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30