Hof veroordeelt schippers Scorpio wel wegens schuld dodelijk ongeval PZC FACEBOOK Like en Win! WALCHEREN 27 Bioduin opent op Kunst gaat in de Specsavers zoekt donderdag uitverkoop brildragers Taxatie oude boeken en ansichtkaarten Sporen vermiste Pool gevonden Jeugdbrandweer naar landelijke halve finale Vier gospelkoren in Sportpunt Zeeland Bagels Beans verlaat Vlissingen Landelijk toernooi Rolstoelhockey nu ook op WOENSDAG 3 APRIL 2013 Dok Kunneman in het park met hond Bailey, foto Ruben Oreel koudekerke - Bioduin, verkoper van allerlei biologisch geteelde producten aan de Perduinseweg in Koudekerke opent nu ook op donderdag de deur. Dit vanwege de groeiende vraag naar biologi sche groenten en fruit. Behalve op woensdag van 13.00 tot 19.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur, kunnen klanten er voortaan ook op donderdag te recht tussen 09.00 en 15.00 uur. MIDDELBURG - Galerie K en K in de Heerenstraat in Middelburg gaat vanaf donderdag schilderijen van Reynier de Muynck uit alle perio den opruimen evenals beelden van Anita Dekker. Dit omdat de zelfde actie in Goes een succes bleek. De uitverkoop loopt tot en met zaterdag 27 april. De galerie is op vrijdag en zaterdag open van 13.00 tot 18.00 uur, donderdag tot 21.00 uur en op zondag 7 april. MIDDELBURG - Brildragers uit Mid delburg kunnen zich inschrijven voor de Specsavers Brildrager van het jaar verkiezing. Alle brildra gers vanaf 16 jaar kunnen mee doen. Het Nederlandse publiek kan stemmen op zijn of haar favoriete deelnemer. Uiteindelijk kiest een jury de landelijke winnaar uit de kandidaten met de meeste stem men per provincie. door Pieter van Klinken DEN BOSCH - De twee schippers van de Scorpio, die op 7 septem ber 2009 een dodelijk ongeval ver oorzaakten in de Van Cittershaven te Vlissingen-Oost, zijn dinsdag in hoger beroep toch veroordeeld. Het ongeluk kostte hun stuurman Joey Heidweiller het leven. Het ge rechtshof in Den Bosch legde de twee schippers dinsdag 57 dagen voorwaardelijk op. Het slachtoffer kwam om toen hun duwboot kapseisde bij Heere- ma in de Van Cittershaven in Vlis singen-Oost. De boot duwde twee pontons, waarop drie bui zen lagen met een gewicht van in totaal 1280 ton. Het ongeluk ge beurde tijdens het lossen. De twee schippers weken bij het lossen af van de instructies, ter wijl ze geen ervaring hadden met het ontschepen van zulke zware voorwerpen. Ze hadden zich wel laten informeren door een erva ren schipper, die gewend was op een dergelijke manier zware la ding te lossen. Het hof vindt echter dat zo ie mand ervaring genoeg heeft om van de onderhavige instructies af te wijken, maar dat de onervaren schippers voorzichtiger moeten zijn en gewoon volgens de in structies behoren te werken. De rechtbank in Middelburg dacht daar eind 2011 nog heel an ders over. Die sprak de twee schip pers, een 39-jarige Vlissinger en 29-jarige man uit Wormerveer, toen vrij van het 'laten veronge lukken van een boot met de dood tot gevolg'. Anders dan de rechtbank in Mid delburg komt het gerechtshof in Den Bosch nu tot de conclusie dat de twee het gevaar van hun ac tie wel hadden kunnen overzien. Het hof sprak hen net als de recht bank wel vrij van het zwaarder wegende 'dood door schuld'. VEERE Wie zeldzame boeken of an sichtkaarten bezit, kan die maandag 15 april op waarde la ten schatten in Het Waepen van Veere aan de Markt 23-27. Taxateur Arie Molendijk uit Rotterdam houdt daar dan zit ting. Hij rekent vijf euro per klant, ongeacht het aantal boe ken. Aanvang 13.00 uur. ZIERIKZEE Bij een uitgebreide zoekactie zaterdag in een recreatiegebied bij Hoogvliet heeft de politie sporen gevonden van de ver miste Pool Stanislaw Karol uit Zierikzee. In een afgelegen en moeilijk begaanbaar deel van het Ruigplaatbos is een geïm proviseerd bivak aangetroffen onder een omgevallen boom. MIDDELBURG De jeugdbrandweer Middel burg gaat naar de landelijke hal ve finale op 22 juni in Dene kamp. De junioren plaatsten zich door in Zevenhuizen een derde plek te behalen. Daar moesten ze met lage druk twee vuurhaarden bedwingen, ontstaan door een autobrand. www.facebook.com/De.PZC In De Stenge te Heinkenszand vindt zaterdag 6 april een lan delijke competitiedag plaats voor handbewogen rolstoel- hockey. De beste Nederlandse rolstoelhockeyers, onder wie Corné de Koning, doen er aan mee. De wedstrijden worden gespeeld tussen 10.30 uur en 17.30 uur. GOES In Sportpunt Zeeland te Goes vindt op 6 april Choirs@sea plaats. Vier Zeeuwse gospelko ren brengen daar dan in paas- sfeer liederen ten gehore. Aanbiddingsleider is Hanne de Vries. Kaarten zijn onder andere te koop op: www.gospelatsea.nl gek op honden VLISSINGEN Broodjesbar Bagels Beans, aan de Oude Markt in Vlissin gen, sluit. Voor de zaak, onder deel van een landelijke keten, is faillissement aangevraagd. Niet omdat het te weinig klan ten had, die waren er genoeg, maar omdat de eigenaren te maken kregen met een andere bank en andere voorwaarden. HEINKENSZAND Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27