Bewoners flats Nassaulaan nachtje van huis wegens onderzoek EOD LPM wil betere aanpak overlast door gezinnen 26 WALCHEREN ONDERNEMERSPLEIN Dok Kunneman is dol op honden. Daarom begon hij in Middelburg een hondenuitlaatservice. Ondememersplein Medewerkers van de Explosieven Opruimings Dienst aan.het werk in de Nassaulaan. foto Theo Giele door Theo giele MIDDELBURG - Wanneer de man nen van de Explosieven Oprui mings Dienst (EOD) dinsdaga vond tegen tienen de flat aan de Middelburgse Nassaulaan verla ten is wel duidelijk dat het onder zoek in de woning op de bovenste verdieping lang niet voor bedtijd zal zijn afgerond. Gemeente en politie nemen het besluit dat de bewoners van zeven woningen van hetzelfde portiek de nacht niet thuis kunnen doorbrengen. Medewerkers van het Nederlands Forensisch Instituut hebben waar schijnlijk nog uren nodig. Aanleiding voor het onderzoek is een explosie die afgelopen zondag avond plaatsvond. „Het was een enorme klap", zegt een inwoner van de Prinses Beatrixstraat. Hij zag een lichtflits uit de keuken van de flat, waarna de scherven van de ruiten naar beneden kwa men. Direct na de explosie werd de be woner aangehouden. Hij woonde alleen in de woning. Volgens om wonenden had hij niet veel con tact met andere bewoners, maar waren er ook geen problemen. Ook bij woningcorporatie Woon- goed stond de man niet bekend als moeilijke huurder. Hij woont al een jaar of vijftien in de wo ning. Dinsdag aan het begin van de avond arriveert de EOD. Bewo ners worden uitgenodigd om de avond door te brengen in Grand- cafe Willem. Burgemeester Ha- rald Bergmann is daar ook. Twee Studenten door Wendy de Jong bewoonsters maken van het aan bod gebruik. Twee uurtjes, is de inschatting van de autoriteiten, daarna kunnen de mensen weer naar huis. Maar dat valt tegen. Om kwart voor acht betreden twee EOD'ers in beschermende pakken de flat woning. „Nee, u heeft de afgelo pen dagen geen gevaar gelopen", stelt politiewoordvoerster Mirja Vis de bewoners gerust. Dat ook de brandweer en ambulance ter plaatse zijn hoort bij het protocol. Het EOD-onderzoek is een voor zorg, zodat de rechercheurs later veilig hun werk kunnen doen. Vandaag horen de bewoners wan neer ze weer naar huis kunnen. De gemeente heeft voor zover no dig onderdak in een hotel voor ze geregeld. MIDDELBURG - Dok Kunneman is derdejaars aan de Roosevelt Aca demy in Middelburg. Hij en me de-student Rosanne Reitsema overwogen enige tijd geleden sa men een viervoeter te nemen, maar ze besloten dat het beter was voor het dier om één baasje te hebben. Omdat ze toch 'iets' met honden wilden doen, kwa men ze op het idee om in Middel burg een uitlaatservice te begin nen. De studenten hebben bij hun ouders thuis altijd honden gehad en misten dat gezelschap toen ze in Middelburg op kamers gingen wonen. Dok: „Honden staan dicht bij de mens. Ze zijn prettig gezel schap en hebben geen bijbedoelin gen. Met die dieren bezig zijn doet ons een groot plezier, we kunnen er mensen mee helpen en bovendien biedt het ons ook een mogelijkheid om wat bij te verdienen." Daar dachten meer studenten zo over, want inmiddels beschikt de hondenuitlaatservice over twaalf studenten die honden willen uit laten of erop willen passen. Dok vond die studenten via een Face- bookpagina. Daar werd zijn idee erg goed ontvangen. Dok: „Veel studenten kennen hier weinig mensen en vinden het leuk om buiten te wandelen met een hond. We hebben inmid dels genoeg mensen verzameld, maar zodra er weer een groep af studeert, is er plaats voor een nieuwe lading." De Roosevelt student heeft een rooster gemaakt waarin staat wie er wanneer beschikbaar is. Het streven is erop gericht om steeds dezelfde persoon bij een hond te plaatsen, zodat het dier ook ge wend raakt aan de nieuwe 'baas'. Dok: „De meeste studenten zijn gewend aan honden; ze hebben ze thuis altijd gehad. Degenen die er minder ervaring mee hebben, zullen we tijdens een eerste wan deling begeleiden." Alleen honden die zijn ingeënt en niet agressief zijn kunnen bij de uitlaatservice terecht. De hond wordt uitgelaten in de omgeving van de woning van het baasje, en om het zekere voor het onzekere te nemen gebeurt dat alleen aan gelijnd. De voornaamste reden voor Dok om de uitlaatservice te beginnen was het contact met honden, maar hij ziet het opzetten van het bedrijf ook als een leuke uitda ging. Via posters, visitekaartjes, een website en mond- tot mond- reclame hoopt hij zoveel mogelijk hondenbezitters in de omgeving van Middelburg te bereiken. „Voor zover ik weet is er geen an dere hondenuitlaatservice in Mid delburg. Als studenten kunnen wij scherpe prijzen bieden en bo vendien is er altijd wel iemand be schikbaar om op een hond te pas sen of om die uit te laten." Zijn eerste klant is inmiddels binnen, maar stiekem droomt hij al over de toekomst. Als de service goed gaat lopen wil hij graag een busje aanschaffen en met de honden uitwaaien op het strand." doet 't gewoon MIDDELBURG - Overlast door pro bleemgezinnen is in zeker drie Mid delburgse wijken voor de LPM-frac- tie aanleiding om B en W te vragen om een betere aanpak. Omwonenden zeggen volgens de LPM dat er weinig 'oog en oor' is voor klachten. „Uit de meldingen aan ons ontstaat de indruk dat ie dere instantie bij de afhandeling van de klachten haar eigen verant woordelijkheid afbakent en niet verder kijkt", aldus LPM-raadslid Piet Kraan. Hij pleit voor een geza menlijke verantwoordelijkheid van bijvoorbeeld de gemeente, woningcorporatie, politie, justitie en jeugdzorg, zodat niet de ene in stantie naar de andere wijst. Kraan zou het liefst willen dat één instantie alle klachten van omwonenden behandelt, zonodig doorgeeft en de afhandeling van de klachten in de gaten houdt. Kraan wijst in dit verband naar de gemeente Vlissingen, waar een platform is opgericht voor de be strijding van extreme woonover last. De LPM gaat ervan uit dat de ge meente betrokken is bij de plaat sing van probleemgezinnen in een wijk. De fractie wil weten welke procedures hierbij gevolgd worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26